Inimioare de iul-aug 2005 (15)...LA MULTI ANI!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Fetelor,va rog din suflet ,faceti ceva...,s-o ajutati pe micuta www.sonia.as.ro/" target="_blank"> Sonia...
Daca doriti sa flati mai multe detalii,ca invit sa cititi aici...
Micuta are nevoie de 90.000$,pentru singura operatie posibila din lume...,singura sansa care i-ar reda linistea si bucuria de a trai...,va rog mult trimiteti mai departe pagina micutei,prin e-mail,fax...,vorbiti cunoscutilor de ea...,ajutati-o cum puteti...,oricit de putin...,va rog tare...
Sonia,este "capsunica de 2007"...,transmiteti macar un gind bun mamici ei Kay...,rugati-va la d-zeu sa o ajute...,va rog mult...


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

La multi ani,Inimioara mea iubita! Sa fii sanatoasa, plina de noroc si fericire! Tot binele din lume sa fie alaturi de tine!
Mami si tati te iubesc si-ti vor fi alaturi mereu, neconditionat!

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!
Incep si eu prin a ura La multi ani inimioarelor dulci care au sarbatorit (sau urmeaza sa sarbatoreasca) zilele astea implinirea a 2 anisori! Sa fiti sanatosi, sa cresteti mari, sa ajungeti niste oameni fericiti!
Urari si pupici speciali pt domnisoara Victoritza de la Rares care tot asteapta sa vina ziua cand o sa o poata scoate la un suc .

Shtrumphii sunt in continuare la bunici. Am fost we asta la ei. I-am gasit sanatosi, ocupati cu tot felul de treburi importante (hranit puii, udat in gradina, dat in leagan, mirosit flori, alergat descutza prin curte, jucat cu pisica etc, etc, etc).
Vorbeam de site-uri pe care merita transferate pozele de pe yahoo. Eu mi-am facut cont si am pus un album pe www.shutterfly.com si mi-a placut f. mult. Are un soft f. bun de upload unde iti poti pune deodata (fara sa faci browse de sa te doara mana) cate poze vrei, le poti aranja si organiza cum vrei, le poti face publice pt toata lumea. Cred ca aici o sa-mi trasnfer toate pozele.
Albumul facut e cu shtrumphii la bunici .

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

LA MULTZI ANI! pentru toti copilutzii care au implinit deja 2 ani! Sanatate multa, bucurii si fericire parintilor!

Laura, i-am vazut pe strumphi. Ce se mai distreaza ei la bunici! Si ce frumos fac ei baie la soare!

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Monai tin si eu pumnii sa iasa cum vrei tu !
Laura multumesc pentru noua adresa de pus poze O sa le salvez si eu acolo. Despre minunile tale ca de obicei sunt super un'rambo; si o domnisoara de nota zece ai.
Urez si eu LA MULTI ANI ! tuturor sarbatoritilor din aceasta saptamina. Speram sa intre si simonaci pe aici de ziua lui Mario. Nu mai stiu nimic de ea, voi daca stiti ceva spuneti-mi daca e bine.
Davidutza e la bunici la tara de simbata. Sta acolo 2 saptamini. M-am obisnuit oarecum cu plecarile lui pentru ca s-a vazut ca-i merge tare bine acolo dar tot am senzatia ca sunt pe jumatate. Vin seara de la servici fara chef as pleca oriunde numai sa nu vad casa goala dar n-am unde. Pe 20 august intru in concediu si visez deja la plecare pentru ca vreau sa ma rasfat in vara asta. Mi-am luat bilet pentru Rodhos am 2 verisoare acolo si voi sta la ele 10 zile apoi voi veni la bunicii mei la tara sa mai stau cu David. Numar zilele deja cum fac soldatii calculul amr-ului.
Ma apuc acum de hirtoagele mele caci am o colega in concediu , maine mai pleaca una si am mormane de rezolvat in locul lor. Va pupic pe toti.

Poze cu noi la http://photos.yahoo.com/valy_david2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletulpanda2005 spune:

Buna, fetele!
Intai si-ntai La Multi Ani copilasilor care au aniversat 2 anisori de cand n-am mai postat!Sa cresteti mari si sanatosi si fie ca viata sa va aduca numai bucurii!
Cam pustiu pe-aici. Cred ca e groaznic cu caldurile astea. Mai ales ca trebuie sa tineti piticii in casa si banuiesc ca sunt cu totii "turbo" pe chestia asta.
Noi ne bucuram de caldura moderata (cca 25-26 de grade) pana nu vine iarna lunga si urata. Stam pe-afara cat putem de mult. Noi inchidem parcul cand se intuneca. Al se catara pe absolut orice. Numai in pomi inca nu, ca nu il las. Nu are rabdare sa citim sau sa facem puzzle. Asa ca nu insist. Ma gandesc ca la iarna o sa compensam fiindca la -30 de grade nu prea e de stat pe-afara.
Cu olita inca nu ne impacam. Vorbim in continuare despre cine ce face la toaleta si ce bine o sa fie cand si Al o sa faca acolo, dar cand e vorba de fapte se lasa cu proteste. Iarasi, nu insist ca probabil nu este pregatit. Mai fac la gradi ceva prelucrari pe tema asta dar nimic concret inca.
Altfel marea ne-a facut extraordinar de bine:papam si dormim si nu mai avem mucisori nici dupa 2 saptamani de gradinita ceea ce ma bucura. Plus ca in Ro, desi am stat si la curte la ai mei si a bagat cam tot ce se putea in gurita, nu am avut nici cea mai mica problema.
Avem o singura problema: ne e dor de tati care lucreaza in Montreal si este acasa numai in we-uri. Al este foarte atasat de Mircea si, mai ales dupa 3 saptamani de stat impreuna 24/7 ne e greu separati. Nu mai zic de Mircea ca e topit. Mai ales dupa ce vorbesc seara la telefon si isi spun Noapte Buna!
Dar sper sa treaca odata si perioada asta nasoala si sa ne reunim din nou acasa cu totii.
Eu imi fac curaj sa ma apuc de un Scarsdale sau ceva similar dar "nu sunt inca pregatita". Culmea e ca in Ro, desi am mancart numai "interzise" am slabit 2 kg. in 3 saptamani. Cred ca de la drumuri sau, mai degraba de la emotii si trairi.
Mai merg la sala (ca avem la serviciu) asa ca m-am mai dezmortit si eu dar tot pap "nesanatos" si abia-abia am renuntat la sucuri.
In rest suntem bine, slava Domnului.
Va pupam si va dorim sa treceti fara probleme de perioada asta de canicula.

danaB + Al Gabriel 10 august 2005
www.dropshots.com/albanisor" target="_blank">Poze cu noi

www.dbanisor.photosite.com" -> Alte poze
www.dropshots.com/dbanisor -> Filmulet si poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Fetele am pus un filmulet si cateva poze:

www.youtube.com/watch?v=b_ktl_evzLM" target="_blank">JOACA

5 luni Maria



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Ca tot vb de olita noi avem mari porbleme. Nu vrea sa spuan deloc ca face...Isi da drumul pe el si gata. L-am lasat si ud, si l-am luat si cu frumosu' si certat, si in toate felurile, si nu vrea sa spuna. Il gasesc ud, sau gasesc balta prin casa Nu stiu ce sa mai fac, dar ncii la pampers nu ma mai intorc. Aveti solutii??? Ca eu le-am epuizat pe toate



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

eu zic sa-i pui pampersul la loc. Metoda cu cearta e cea mai proasta zic eu. Ajunge sa se ascunda cand face. Eu zic ca Luca e avansat in alte domenii (vezi vorbitul) asa ca poti sa-i permiti sa fie mai in urma cu pampersii.
Eu il tin pe Tudor in casa in fundul gol, iar olita sta in mijlocul sufrageriei. Cand simte nevoia se aseaza singur si face (numai pipi, niciodata kk). Mie imi spune dupa. Insa, daca i-as pune chilotei, sigur ar face in ei, sau s-ar aseza cu totul si ar face. Mie nu cred ca mi-ar spune. Il las in ritmul lui. O sa se obisnuiasca candva.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

la multi ani copilasilor care au implinit 2 ani!
la multi ani, sara! la multi ani, oani! la multi ani, iulia!

a nascut si cumnata mea un baietel de 4.900kg si ea e micuta si slabuta i-au facut cezariana. n-am apucat sa trecem pe la ei sunt stresati cu laptele, etc...stiti voi cum e. oricum eu n-o prea cunosc am vazut-o de 2 ori pana acum pe ea.

monai, te inteleg cu serviciul. eu zic sa te ambitionezi sa ramai si sa tragi tare sa inveti sunt sigura ca o sa faci fata. o sa pleci atunci cand o sa-ti fie bine tie nu cand au nevoie ei. please, daca ai nevoie de un sfat, o carte ceva imi zici ce programe de calculator si te ajut cu cea mai mare placere. astept sa-mi scrii.

si la mine la servici e greu. am intrat ca sef de proiect pe o echipa noua, un proiect inceput deja care nu era intr-o situatie prea buna. echipa e numai de baieti ma accepta destul de greu o sa treaca timp pana le castig increderea. sunt si slabi si e greu sa faci treaba buna cu ei. sunt proceduri noi si proiecte diferite de ce-am facut dar conditii materiale mult mai bune. abia astept sa treaca perioada de acomodare ca firma si oamenii sunt super. ca si eu cand m-am intors la vechiul servici nu mi-a marit nimeni salariul, nu-mi prea dadeau de lucru...dar mi-a convenit cat timp a crescut maria mai mare si-am mai invatat cate ceva ca sa pot sa plec cand si unde vreau eu.

mamica de maria, 1 an si 11 luni

Mergi la inceput