Inimioare de iul-aug 2005 (15)...LA MULTI ANI!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

sa va zic ce i-am luat eu mariei pt aniversare: o pusculita de plastic (m-am inspirat de la monai) si-i dau 5bani de fiecare data cand face pipi la olita. deocamdata avem doar o moneda in pusculita pt ca am inceput operatiunea olita de 3 zile si am avut succes doar
in prima zi. un joc Geomax pt bebei. eu sunt innebunita dupa geomax in general se gasesc doar de la 3 sau 6 ani dar acum am vazut unele de la 9 luni si am luat imediat. niste acuarele finger paint ca sa ne distram cu coloratul. si o rochita superba cu buline in genul celei pe care o avea cleopatra stratan. daca-mi mai vin idei va zic poate va inspirati.
maria de vreo 1-2 sapt e innebunita dupa lego duplo. dim si seara trage de noi hai sa facem castele impreuna. pe zi ce trece le combina tot mai interesant si incepe sa se joace cu figurinele f frumos. plimba oaia cu roaba si o scoate pe portita, ii pune vacii flori sa manance...de-astea...fac cu ea tot felul de scenarii ca sa acumuleze informatii diverse si-i explic si povestesc multe. i-am luat lego duplo: o paturica pe care construieste, multe cuburi si figurine cu oameni si animale si alte ornamente. i le-am luat de acu vreo 2-3 luni dar atunci nu le-a bagat de seama, insa acum e pasionata de ele.
de cand am venit de la mare sta in cada pe burta si se face ca innoata. nu-i mai e frica nici de dus de cand am facut de cateva ori impreuna si ea ma dat cu gel de dus si m-a clatit cu stropitoarea.
in schimb o sapt doarme bine noaptea apoi o saptamana urla si cate 1-2 ore pe noapte de nu stim ce sa-i facem. i-au iesit toti 4 caninii pe rand si probabil de la astia e asa.
in plus ne distreaza in continuu cum vorbeste. daca nu-i faci pe plac zice "plec. m-am suparat" si se duce in camera ei.

de vreo saptamana la laptele de seara o apuca distractia si tragea cu dintii de tetina biberonul si imprastia laptele si se juca cu el. asa ca seara am trecut la lapte baut din cana avent. primele 2-3 zile n-am prea baut dar acum deja bea bine tot lapticul bineinteles tot culcata pe spate ca in fund se plictiseste sa tot ridice cana la gura. apa o bea din cana cu pai insa nu pot sa-i dau lapte din aia ca nu pot spala bine paiul.
cred ca de maine o sa-i dau si laptele de dim tot din cana sa renunt la bibe.
cat timp bea laptele ii zic o poveste inventata de mine cu soricelul chit si pisica pufi ca mereu imi cere "zi povestea cu soricelul". daca incep sa zic altceva nu vrea.

mamica de maria, 1 an si 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata si bine v-am regasit!!!Iata ca in sfarsit reusesc sa ma loghez si eu,sa mai dau un semn de viata!
Pt inceput vreau sa UREZ TUTUROR SARBATORITILOR NOSTRI DE PANA ACUM SI CE VOR URMA MULTA ,MULTA SANATATE.O COPILARIE SENINA SI FERICITA,SA CREASCA MARI SI DRAMUL DE NOROC SA-I INSOTEASCA!!!

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

De asemeni pt ziua de duminica vreau sa ii urez ZANEI NOASTRE DULCI

LA MULTI ANI,SA CREASCA ASA CA SI GHIOCELUL DUPA IARNA,SA FIE SIGURA CA RAZA DE SOARE PE CARE O POT ARUNCA PARINTII EI ASUPRA-I O VOR INSOTII TOATA VIATA!!!TE VREM SANATOASA,FRUMOASA SI DESTEAPTA,ZANA NOASTRA DRAGA!!!

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetelor am inceput cu aceste urari pt ca,din motive de canicula noi preferam sa stam la tara unde nu avem net.Si cum am venit o fuga in oras pt ultimele cumparaturi pt dumin,am zis sa dau si un semn de viata.
Ce sa va spun si micuta Stefi este un copil la fel de cuminte ca si Codruta,papa si doarme,nu a avut decat cateva nopti in care mi-a facut program.Ii dau san,mulg si-i pun in biberon,gurita ei micuta refuza sa pape direct din sfracurile mele care sunt destul de mari.
In ceea ce o preveste pe Codruta este foarte incantata de sora ei,ar pupa-o continuu,ar iubi-o,dar in subconstientul ei se manifesta o usoara gelozie prin faptul ca nu vrea sa stea decat cu mine.
Saptamana asta am avut-o si bolnavioara,a avut o viroza intestinala cu varsaturi si deranjament stomacal de-mi venea sa urc pe pereti.Cand nu era treaza una era cealalta,de nu stiu daca in primele zile am dormit 5 ore.Dar multumim Celui de sus ca acum este bine,incet incet incepe sa manance mai bine si are aceeasi veselie in ochisori.Imi venea saplang cand o vedeam cum zace si nu vroia decat apa plata sau ceai.Nu mi-a mancat nimic timp de 3 zile...Dar...acum ne pregatim de aniversare.
Despre mine ce sa va zic,sunt bine,operatia a decurs ok,doar ca am facut brahicardie,simteam ca nu am aer pe masa si ca o sa vomit tot timpul...A trecut si asta,micuta noastra e bine...iar mami e fericita,are doua zane mici,doua sufletele dulci.
Am sa Va pun cateva poze cu Codruta si cateva cu Stefi.
Promit ca la fiecare trecereprin oras sa dam cate un semn.
Pupicei pentru toata lumea,mamici,pitici si tatici!!!

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetele vad ca nu mai pot pune poze pe Yahoo,sunt ceva modificari.Va rog ma invatati si pe mine unde si cum pot pune in continuare?
Acum ma grabesc sa ajung la fete ,dar sper ca luni sa revin si sa pot pune.
A...si uitasem sa schimb semnatura!!!
Pupiciii!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

la multi ani tuturor piticilor care s-au serbat zilele astea, sa le dea Dumnezeu sanatate si bucurii de-a lungul vietii, lor si parintilor lor.
asteptam sa ne spuneti cum ati serbat printisorii si printesele.

noi ne luptam cu oboseala si numaram zilele pina la concediu.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

La multi ani sarabatoritilor de zilele astea!!!!!!!!!!

Noi ne-am intors din Grecia...prima experienta cu fetele mele..noroc a au fost si bunicii cu noi..ca altfel //bye bye vacanta...



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Mai reusesc si eu sa intru putin, asa ca...


LA MULTZI ANI! pentru aniversatii acestei luni, chiar daca am mai reusit sa urez eu partial! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi, fericiti alaturi de familie! Sa aveti parte numai de bucurii!

Pupici,
Cati si Alexa (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetelor!Iata ca ieri nu am reusit sa intru,dar astazi sunt in ploiesti si am intrat sa va salut.
Ce sa va spun,noi duminica am avut o petrecere foarte reusita fiind inconjurata Codruta de toti verisorii si verioarele,am fost foarte incantati de cadouri,dar mai ales de tortulet.Daca am fi putut manca toata ziua numai "totuet" ar fi fost foarte bine.Si sa va mai spun ca sambata seara fata mea a fost la nunta cu tati si mamaie si tataie.Din ce am vazut pe caseta a fost mai vedeta decat mireasa...A fost nunta unui var la care eu din motive de Stefi mic nu am avut cum sa merg la restaurant,dar unde fata mea cea mare a dat spectacol cu dansul ei...A doua zi nu stia decat sa-mi povesteasca ce a facut acolo,cum au " fulat mieasa" si cum a "vobit ea la teefon "sa o aduca inapoi...E o dulcica si ma bucur ca a avut o zi de nastere frumos serbata.
Cat despre cea mica imi papa deja 100-120ml,partea mai nasoala este ca eu de cand mi-a fost rau am pierdut din lapte si nu prea mai am pt o masa completa,Cred ca voi lua si formula pt completare.
Vad ca inca nu m-a invatat nimeni cum pot pune poze,asa ca mai aman momentul,va rog...invatati-ma cum o pot face...
Pupicei dulcei!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Off...unde sunt zilele alea nebune cand sporavoim cu zor ..nici nu apucam sa citesc paginile...

Emmaimee...fiindca te ocupi cu treaba cu alaptatul...acum apropae 10 zile..brusc mi-a scazut rau laptele..dar rau..ii dau un bibe completare...nu stiu care e cauza...am luat de toate ..dar nu mi-am mai revinit...chiar am lasat-o doar pe la ea la san..dar plangea de foame ca nu mai gaseam nimik...sunt socata ca habar n-am ce e...



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput