Inimioare de iul-aug 2005 (15)...LA MULTI ANI!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisicut spune:

LA MULTI ANI!!! tuturor copilasilor care au implinit 2 anisori si celor care urmeaza sa implineasca, sa fiti cuminti, sanatosi si sa va bucurati parintii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


LA MULTI ANI TUTUROR COPILUTILOR CARE SI-AU SARBATORIT 2 ANISORI !


SA FITI SANATOSI SI SA VA FACETI PARINTII MANDRI SI FERICITI !


Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicut spune:

Laura ca ti-ai amintit de noi.
Noi am abondonat cresa, acum BuBu sta cu bona. Adica il ducem dimineata si cand ies de la serviciu il iau acasa (pana saptamana viitoare mai merg 6 ore). BuBu se imbolnavea des la cresa, il luam la ora 3 ud pana la piele de pipi. Dupa ce l-am pus pe picioare l-am dus la o gradinita privata. Acolo l-am dus doar o saptamana si iar s-a imbolnavit. Doua saptamani i-am dat tratament si abia si-a revenit. Din iunie am inceput si serviciul asa ca noi am renuntat la colectivitate cel putin pana la anul cand il ducem la camin (mai vedem atunci). De cand il duc la Mia (bona) nu mai avem probleme de sanatate, mananca foarte bine si este bine in general.
Despre BuBu va mai spun ca este foarte vorbaret, stie poezii, deseneaza si incepem sa ne intelegem din ce in ce mai bine. Recunoaste multe marci de masini: Renault (rena), Opel (ope), Mercedes (Mecedes), Ford (tod) dacia si preferata lui este Skoda Octavia!
Cand vede pe strada Skoda i se lumineaza ochii si incepe sa strige
Goda, daca este cumva combi si neagra e Goda daga (draga).
Sper sa am timp sa intru mai des, pana atunci copilasii si mamicile si va citesc din umbra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmari spune:

Profit de tonul ultim al mesajelor, acel de LA MULTI ANI! adresat colectivitatii de frumosi/frumoase ce-au implinit 2 ani in ultimele saptamini (in cazul meu as putea spune chiar luni).
LA MULTI ANI ! si din partea noastra, mami Mari si bebeloiul Mina!
Cu obrajii rosii de rusine, nu nominalizez pe nimeni dar din inima va urez sa cresteti mari copilasi dragi, sa fiti mereu inconjurati de dragoste, sa va fie viata lina si lipsita de nevoi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna tuturor! Imi pare rau ca n-am mai intrat zilele astea. Am fost tare prinsa. N-am apucat sa citesc, dar va zic cateva despre noi.
Noi nu renuntam vara asta. Ca mami nici nu insista. Se poate abtine, dar nu vrea sa faca la olita. Ieri a stat de dimineata pana la somnul de pranz fara pampers si n-a facut nimic. A facut in pampers cum i l-am pus.
Io ma pregatesc de concediu. Plecam vinerea viitoare. Din pacate in urma licentei am ramas cu inca 2 kg in plus. Si o sa ma vada lumea in costum de baie. Pe urma o saptamana de recuperare, serbat ziua lui Tudor si apoi o iau de coada. Am fost azi la serviciu, am stabilit ce o sa fac. O sa am o sefa mai nasoala, dar asta e. In schimb, voi lucra pentru inceput cu un tip ca lumea, iar salariul e bunicel.
De marti a venit la noi sora mea cu bb. Ei stau la 10 si inca n-au aer, iar la ei in casa e ca la sauna. Bb s-a umplut de bubite de la caldura si era rosu ca un rac de nu stiau ce sa-i faca. De cand au venit la noi i-au trecut aproape de tot. De maine vor avea aer conditionat si se intorc la ei.
Cu ocazia asta l-am testat si pe Tudor in eventualitatea unui bb2. Totul bun si frumos, l-a mangaiat, la pupat pe capsor, dar sa nu-l ia mama lui in brate. Cum incercam sa iau bb in brate venea la mine urland "batse mamiiiii" (vroia in brate). Azi vroiam sa-l dau jos de la geam si i-am zis ca-l iau pe Raducu in brate. S-a uitat in camera si a zis "Tatiana tina" (un fel de sa-l tina ma-sa). Si tot azi l-am intrebat daca vrea sa avem si noi un bb mic ca Raducu si a zis "Nu". Deci, nu mai facem bb2.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagicile mele dragi!

In primul rand, multumim de urarire adresate Sarei, sunteti tare dragute.
Eu sunt turbata de ocupata, regret nespus astia 2 ani in care mi-am facut programul cum am vrut. Si sunt intr-o situatie super ingrata la servici. In astia 2 ani jumate de cand am lipsit, firma s-a privatizat, iar patronii au eficientizat excelent munca, astfel incat n-ar avea nevoie nici de jumatate de personal. Problema e ca au ceva contract cu sindicatul si inca nu pot da afara oameni, dar pastreaza salarii de mizerie, astfel incat lumea sa se sature. Schimbarea asta de mentalitate a surprins multa lume, acum toti sunt disperati, e un haos general. N-au proceduri pentru reintoarcerea persoanei din CC, nu mai exista sefi(doar cate un director de departament - italian), cei de la personal nu m-au putut ajuta cu nimic, n-am decat un calculator super nashpa (al unei colege care a plecat acum in CC), toate programele informatice sunt noi, nu sunt familiarizata cu ele(asta n-ar fii chiar asa mare lucru ca pe multe am lucrat la viata mea), dar n-am pe ce sa-nvat si nici nu e nimeni dispus sa-mi arate ceva, pentru ca deja e care pe care. Nici nu stiu cum sa procedez, m-as adresa direct sefului italian, dar poate de pe mail-ul de-acasa, ca la servici nu functioneaza.
Norocul meu e ca n-am stat degeaba astia 2 ani si m-am specializat intr-un domeniu care-mi aduce venituri suplimentare, cred ca daca n-as fi fost inspirata, tare nashpa m-as fi simtit dpdv psihic.
Oricum, mie imi place ce-au facut cu firma, am si fost la Bucuresti deja, la o-ntalnire generala cu sefii mari, dar mai au multe de pus la punct, deocamdata se folosesc de oameni pentru rentabilizare, dar apoi le vor strange mana si pa...
So, situatia nu e prea roza, imi fiecare zi am fost tentata sa-mi dau demisia, dar m-a oprit gandul la o noua provocare. Adevarul e ca persoanele care vor stii sa se-nfiga vor avea un viitor excelent. Deci acum imi storc creierii, poate gasesc o portita, ceva...(m-am mai izbit si de atata rautate de care am uitat in anii astia, unii sunt asa de disperati...poate e de inteles, nu stiu ce sa zic). Si nici eu n-am suficient tupeu, chiar imi provoaca mila starea unora...
Sariciul, in schimb, s-a acomodat cu plecarile mele(nu plange dimineata dupa mine), o pup la usa si-i dau 10 bani zilnic, asta pentru ca are grija de bunicii ei cat timp suntem noi plecati. Ii ia imediat si fuge la pusculita, in timpul asta eu o sterg...
Mai greu a fost cu dormitul de-amiaz, dar o culcam eu cand ma-ntorceam, iar in ziua cand am fost plecata, a culcat-o sotul. Ieri a adormit cu bunica, in fundulet, in timp ce-i citea. Incet, incet se-obisnuieste, stiu ca-i e greu, dar noi avem rabdare, altceva ce pot sa fac? Ii spun de fiecare data ca plec la servici, i-am spus si cand am plecat la Bucuresti(atunci a plans cand s-a trezit dimineata si eu nu eram), si mie mi se pare ca-ntelege, mereu ii subliniez ca m-am tinut de cuvant, ii aduc surprize cand vin, cred ca simte ce mult vreau sa-i fie bine si cat mai usor...
Oh, v-am impuiat destul capul cu problemele mele, stiu ca in vreun fel sau altul o voi scoate la capat, sotul ma sprijina si ma ajuta foarte mult, asta e important pentru mine, iar bunicii ar face orice sa-i fie bine fetei si noua, cumva vom trece peste toate, dar am nevoie si de pumnii vostrii stransi. Pupici.
Si toate urarile de bine pentru puii aniversati in perioada asta.


Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi
O nastere atat de frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

la multi ani sarbatoritilor din ultima vreme
Mona, stiu cat de greu este la inceput. succes indiferent de ce decizie vei lua.
Andreea, faceti voi bb daca vi-l doriti si mai vedeti apoi cum se comporta drul. succes la serviciu. dar mai intai distractie placuta.
noi avem vesti tare bune: am luat cheile de la casa azi. asa ca mai avem putin si ne mutam. am dus o canapea extensibila si mai urmeaza maine sa ducem o parte din lucruri, apoi curatenie si vom mai vedea. abia astept.
si paupusica stie ca mergem la noi acasa
mor de somn,

weekend placut.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Andreea gata ai si gasit motiv sa nu mai faci bb2?! Eu cred ca multa rabdare si vorbe bune il pot face sa se schimbe. Eu n-am probleme cu Luca, e f bun cu Maria se joaca, o iubeste, o mangaie, anunta cand plange ii spune "Malia nu mai pange, ca vine mami" dar cred ca apropae totul a tinut de noi si de grija care i-am aratat-o chiar daca eram f ocupata cu Maria.

Mona, succes in ceea ce vei face, stiu ca vei lua decizia cea mai buna pt voi, si e f imp ca familia te sustine. Bafta

Emma, ma bucur pt voi, sa va fie bine acolo, si sa o faceti asa cum vreti voi.

Despre Luca la fel, vb mult din sculare in culcare, nu tace decat cand doarme. Vb f corect, e ca si cum as vb cu un om mare. Deja la noi nu mai exista probleme de pronuntie. Gaska din parc, mai rad uneori si-l pun sa spuna numa cuvinte grele, binenteles ca el le repeta cu non-salanta.

Murim si noi de cald, norok cu aerulca ne mai salveaza...cam atat, wkd plakut din ce a mai ramas



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicut spune:

LA MULTI ANI MARIO!!! galusca vesela, sa fi sanatos, cuminte si norocos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dania.nicol spune:

La multi ani ! inimioarelor care au implinit 2 anisori de cand nu am mai intrat noi pe forum :

**ALEXANDRA CATALINA ** 18.07 - Gesi
si baietelului meu **SEBASTIAN IONUT ** 18.07- dania.nicol
**ADRIAN BRENDON ** 20.07 - aricel
**MARIO GABRIEL ** 22.07 - Simonaci79
**LUCA ** 22.07 - letitia maria
**TOMA ** 22.07 - ada_si_toma

sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti

Multumim tuturor pentru urarile adresate lui Sebi in data de 18.07

Noi am incheiat cu greu o saptamana de cresa cu multe
Sa vedem cum va fi de maine cand Sebi va dormi la pranz acolo.

Pupam toate inimioarele dragi.


Mami de doi: Sebi<18.07.2005> si Cătă<06.03.1997>
Stelutele mele PovesteAtat e Sebi de mare si atat e Cata de mare

Mergi la inceput