Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

quote:


Asa... despre bb-ei... m-am descurcat singurica cu ei la baie (asta era grija mea). L-am spalat pe Mihai, l-am infasat in prosop si l-am lasat in stand-by pana l-am spalat si pe Andrei... Apoi i-am curatat la ochi, nas etc. si i-am imbracat odata... papa odata, si pe urma nani...






ma tot intreb cum o fi stat Mihai cuminte pana i-ai facut baie lui Andrei??? eu cred ca a inteles ca sunteti numai voi trei si trebuie sa aibe rabdare... Timeea cand vine partea cu imbracatul incearca sa se intoarca pe burta , intr-una se misca de ma face lac de apa; deci acolo baieti cuminti, nu-mi pot imagina, BRAVO LOR!

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Ce sa va zic! Si eu mai am vreo 8-0 kl in plus. Oare dupa ce nu mai alaptez o sa scap de ele? Parca nu imi vine sa cred. Nu imi vine nici o pereche de pantaloni. Am luat in sarcina 20 kl. Acum am inteles de ce nu e bine sa ei mai mult de 10. Si ce sa mai zic de sani! Nu stiu unde este capul copilului cand suge. Stau si ma intreb ca dupa ce nu o mai suge, o sa imi atarne pana la genunchi.


Mihaita 31 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Of, seara grea. Mi-a adormit fata dupa o ora de frichineala, intors pe burta, criza ca intepenise si cu mana si cu piciorul intre gratii, nervi. Aproape ca-mi pierdusem rabdarea. Cand face asa, incerc sa-mi amintesc de momentele cand e draguta. De exemplu, asa am adormit azi la plimbare. Era vant rece afara, de asta era asa de impachetata.

celulita era altadata grija mea principala. Acum este trimisa in fundal de kilogramele in plus si mai ales vergeturile. Nu cred ca voi mai putea sa fac plaja vreodata. Am observat ceva, totusi, legat de celulita. In sarcina si dupa am baut foarte multa apa (inainte foarte putina) si am constatat ca hidratarea a ameliorat situatia. Evident, nu a facut minuni, dar ajuta.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Ce dulce e Maya,am profitat si am vazut tot albumul si filmuletul,la cat timp s-a intors singura pe burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:


Iarasi bantui pe aici mai am o intrebare voi ce stiti despre sucul de portocale este alergic pt. bebelusii pana la 8 luni? pt. ca mie asa mi-a spus infirmiera sa nu-i dau pana la 8 luni ca este prea mica pt. asa ceva si poate organismul sa reactioneze rau...ori astia de aici sunt tampiti nu mai stiu ce sa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Saru'mana lauramar, lasa ca nici cu Arianna nu mi-e rusine. Vad ca si ea e pasionata de degetel. Suc de portocale-mie mi-a recomandat pediatra sa-i dau, zice ca e un aport de vitamine si stiu ca multe mamaici dau la bebei chiar din luna a doua. Eu nu m-am grabit totusi, pentru ca am citit pe net ca e cam acid si poate irita stomacelul. O sa ii dau dupa ce diversific.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Am uitat, la 3 luni s-a intors pe burta. Acum 80% din timpul in care e treaza numai asa sta.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Lauramar, asa m-a invatat si pediatra mea si asa am sa fac, sucul de portocale o sa il dau dupa cereale, legume, pireuri. se pare ca e prea acid pt ei.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
http://good-times.webshots.com/photo/2170741900096653195HHMfnq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Phiew, am terminat cu copilu, a adormit in sfarsit...l-am tarat prin carfur cand trebuia sa mance, l-am hranit in masina l-am lasat sa ne astepte sa mancam si noi s-apoi ma intrebam de ce imi face capul calendar si nu se mai linisteste odata p

Revenind...celulita, cre'ca am ca parca nu e "doamna" pe pamantul asta care sa nu aiba...daca gasiti remediu ziceti si la mine.

Eliano roz-bombon e culoarea aia, nu?!
si ai bafta cu copii asa cuminti da sincer iti si trebuie ca daca aveai doi mofturosi sau agitati o puneai. Eu ce sa zic, ma descurc bine cand sunt singura; singurele chestii nasoale sunt:
1 .sa car baliuta cu apa in baie si sa o rastorn. Ma doare si spatele ca is baba si fac si numai apa p e jos ca am dexteritate nu gluma.
2. ne umplem casa de kk pana vine tata sa duca sacii de gunoi cu pampersi plini. Io am ghena de gunoi la mama naibii, nu imi vine deloc sa ies la plimbare cu gunoiu...da daca sunt mai multe zile, tb sa o fac si p-asta ca incepe sa puta


Formula la pisica????????????? doamne fere sa se atinga pisica de lapte, d-apai de formula; si sincera sa fiu nici io nu as bea formula.


Sucu de portocale parca nu da alergii dar da un scaun mai acid care poate provoca eritem fesier. Moama ce am zis-o, ca in carti...


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

pt. raspunsuri o sa-l las si eu mai pe urma ca doar mai sunt si alte fructe.

Celulita o am si eu imi vine sa plang cand ma uit in oglinda ce-am fost si ce-am ajuns.Am fost sa-mi caut un costum de baie din acela "intreg" si i-am spus vanzatoarei ca am nascut si vreau un costum minune care sa ascunda tot daca se poate si ea a zambit s-a uitat la Arianna si a zis:pai cu asa o minune te mai intereseaza de cum arati? pe moment m-am linistit dar daca nu ar fi oglinda...si plaja la doi pasi...asta e poate la anu va fi mai bine

Mergi la inceput