Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Roxanici , chiar ca e abil Raresu', copil precoce.Pupe

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

gabdyd........multumim.aici am facut filmultetul.te inscri si apoi creezi filmuletul.

Carmen si Darius/5.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

carmen, mercic, am ce face la noapte
fetelor, va las, aku ma duc afara cu copila,
azi am fost tare productiva, am stat toata ziua pe forum, am primit musafiri, am vazut de copil, am spalat vasele , am prajit seminte [de-alea gata decojite, adeca posmeti deja muiati) sa-i dau lui Julie diseara, ce mai, sunt tare . Ha, ha!
La ce lene am pe mine nici n-as merge afara, dar TREBUIE!

Maine promit reteta de tiramisu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:


pe cuvant ca n-am stiut ce face forumu' asta,
Am vrut "muiati" sa il scriu ca-n poveste, cu e in loc de a, dar nu m-a lasat forumu'. In loc de mui.eti mi-a scris "ia o pauzati".
O fi zis ca vreau sa scriu vreo prostie.
Noroc ca i-am dat vizualizare inainte sa trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


Sa va povestesc si eu de Petronelu', sa nu ramana mai prejos, adica "nelaudat"

Acum un an, cand am botezat finii, am tooooot trebaluit(am facut eu cocardele), mers in oras dupa haine, diverse,si el tot ramanea saracu' singur si neconsolat.E, vine nunta,trece nunta,venim dimineata acasa, eu si sotu' aveam niste voci de baritoni, mergem la fini, pt "ciorba de potroace",venim acasa rupti.Eu facusem intre timp si temperatura, ma bag in pat, sub pilota, eram ca un cuptor, intind picioarele si dau de o zona racorasa...dar cam umeda.E, cum va imaginati, motanu' se pishase in pat, drept rasplata pt faptul ca nu fusese bagat in seama.Si-a luat-o un pic la carca...

Mda, subscriem si noi la treaba cu vomatu' tocmai pe covorase.Cand am venit de la materniate, a vomat chiar pe papucii cu care fusesem in spital!!

De mancat mananca doar mancare pt persane, plus pateuri(de la Gourmet)Alea sunt delicatese.Plus pateu vegetal cu ciuperci(cand tineam io post),foetaj de-ala copt in casa,pufuleti,cereale de porumb, lapte din castronu' meu cu cereale...

Sotu' a avut acum vreo 10ani o pisica nebuna, o birmaneza, care era in stare sa sara la tine daca nu-i dadeai si ei...ciocolata.Putea s-o manance pe toata.Te auzea cand o desfaceai, si tabara pe tine ca tiganu'Plus seminte de floarea soarelui.De asemenea, i-au placut si pestii din acvariu.Motiv pt care si-a luat zboru' la alt stapan


http://community.webshots.com/user/carmenefr


Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Am vazut un subiect, celulita Deci, am.
Multa. As merge la masaj, numa' ca n-am cu cine lasa fata...
Poate mai la toamna.

Ma duc sa citesc din urma cateva pagini.
Revin


http://community.webshots.com/user/carmenefr


Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Eu tocmai ce era sa fac o criza de nervi... am avut o pana de curent (in tot cartierul) prelungita si eram convinsa ca rezerva mea de laptic de la congelator se duce pe apa sambetei... acuma a revenit curentul, sper sa nu mai faca faze de-astea, ca tare greu m-am muncit sa il scot.

In alta ordine de idei, daca tot a fost intuneric, Alex doarme ca valiza de 2 ore, si a sarit si masa... acuma la 10 il trezesc, ca n-am de gand sa ma vad cu el la 4 dimineata satul de somn si cu chef de joaca

Legat de pisici: am avut si noi o birmaneza careia ii placeau la nebunie castravetii. A spart un dulap intreg de pahare ca sa ajunga pe el, la o farfurie pe care erau coji de castravete...

Celulita: am si eu, dar mi-e teama sa nu pierd lapticul daca o dau jos Sau treaba asta e ca drobul de sare?



Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

carmenefr motanul mamei baga napolitaten Joe cu ciocolata

Celulita o urasc... nu trece cu nici o crema... am luat destul, si ieftine, si scumpe... E buna una noua de la Elmiplant (si nici nu e scumpa)... tubul e roz-ciclam (cum s-o scrie... io stiu culoarea aia de magenta ... nu ma puneti sa-i fac descrierea... ca nu-mi iese )
Am vorbit cu o prietena care lucreaza la cosmetica... si a zis asa... 1 abonament de de electro stimulare (10 sedinte + 1 gratis) + 1 abonament de impachetari cu termosudatie (10 sedinte + 1 gratis) ori 2 abonamente de electrostimulare...
Doar un abonament simplu de masaj, impachetari sau electrostimulare nu prea rezolva mare lucru... abia scoate grasimea la suprafata si abia dupa aia o "topeste"...
Ea le spune de la bun inceput clientelor sa se apuce de asta doar daca au bani suficienti pt. 2 abonamente sau sa nu mai inceapa deloc, ca sunt bani aruncati de pomana si chiar se vede mai urat (la unele) dupa 1 abonament...
Tot zic ca merg si eu la ea... dar n-am cand... daca mi-am luat serviciu full-time

A... si vroiam sa imi pun sterilet... nu merge daca ai sterilet sa faci nici electro, nici impachetari Asa ca intai ma fac frumoasa si pe urma sterilet... si bag aerobic dupa aia...

Io fac planu' ... sa vedem cand oi reusi sa il pun in aplicare...


Asa... despre bb-ei... m-am descurcat singurica cu ei la baie (asta era grija mea). L-am spalat pe Mihai, l-am infasat in prosop si l-am lasat in stand-by pana l-am spalat si pe Andrei... Apoi i-am curatat la ochi, nas etc. si i-am imbracat odata... papa odata, si pe urma nani...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Revin si eu mai pe seara, am culcat ganguricea mea cea scuipacioasa si am mai bagat un ochi pe aici inainte de culcare...

Magdutah, bravo, si gimnastica de recuperare (banuiesc ca recuperare dupa sarcina, nu?)si mers cu bicicleta pana acolo, ma si rusinez cand ma vad ce colacei am si nu sunt in stare sa fac nici 10 minute de exercitii pe zi, vorba lu' Carmenefr, poate mai la toamna

carmen94, il tii in funduletz deja pe Darius? Mie mi-e cam teama, ma gandesc sa nu-i afectez cumva coloana, incurajeaza-ma.

Ela, pe unde ai umblat astazi, ce mobile ai mai mutat?

Astazi m-am uitat pe pozele noastre, doamne ce copii frumosi, domnite delicate si baieti vanjosi

Ma duc la somn ca nu mai vad bine

Mihaela cu Stefania (19.03.2007)

poze Stefania

am 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

V-ati pus azi pe saga nu gluma, f bine va mai deconectati si voi...

Am si eu o intrebare pentru cele care aveti pisici, pe langa toate ierburile pe care le mananca v-ati gandit sa le dati lapte praf ce ramane de la bebe sa-si mai intareasca si ele sistemul imunitar, sau la voi bebeii papa intotdeauna tot lapticul?!

Azi am fost la vaccin, si vreau sa va spun ca a plans saracuta de cum am intrat pe holul policlinicii, s-a uitat in jur erau multi oameni si parca a stiut ce se intampla, asa ca am iesit afara si am asteptat pana ne-a venit randul; apoi pana a iesit baietelul dinaintea noastra care plangea si el am mai asteptat putin in fata usii si iar a inceput si doar ea e obisnuita cu oamenii dar acum era altfel a plans cu suspine mai ales cand auzea baietelul dinauntru; parca ar fi stiut ce urma sa i se intample, mi se rupea sufletul;
binenteles ca la vaccin nu a plans doar dupa ce a fost gata si i-a scos acul;

Multa sanatate la bebe Razvan , dar si tie Mady!!

Kmi & Timeea - 4 martie 2007
ALBUMUL MEU
TIMEEA
BOTEZ

Mergi la inceput