Prichindei martie - aprilie 2005 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salutare dragi mamici
Noi tocmai am fost intr-o excursie in California, si Las Vegas.A fost foarte frumos dar foarte scurt. As pune niste poze dar dupa ce m-am ambalat cu yahoo acum am transferat pe photobuket si tot asa se joaca cu nervii mei de parca eu am timp sa stau toata ziua pe site-urile lor....http://s57.photobucket.com/albums/g214/pointcenia/
poate merge asa cu linkul ....
in rest, suntem bine. lui DAvid ii prieste caldura de aici slava lui Dumnezeu ca nu a mai racit de 3 luni de cind am venit aici!
la piscina e inebunit dupa apa, se arunca singur in apa desi nu stie sa inoate, nu ii place sa se ude pe cap. nu vorbeste asa de mult cum vorbesc ceilalati, poate e derutat ca se vorbesc doua limbi desi in casa numai romaneste vorbim.
i-a placut in vacanta cel mai mult cu trenul suspendat in Las vegas si cel mai infricosat a fost de spectacolele de apa fum si foc de la Planet Hollywood!
inca mai stau acasa doua zile sa ma relaxez si de luni o sa o iau de la capat cu munca. pierd bani dar merita sa imi aranjez toate prin casa ca am carat jumatate de casa cu mine.
Adseana: acomodare usoara de tot va doresc

sper sa aveti fun cum s-ar zice!
by

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:



Nici macar nu stiu cu ce sa incep.Am sters deja de 3 ori prima propozitie.

As avea nevoie de un sfat: voi cum faceti sa ii pedepsiti, sa le aratati ca nu e bine ce au facut si sa nu mai repete? Ca a inceput si Matei sa faca nebunii si ceea ce ma deranjeaza cel mai tare varsa intentionat laptele pe jos.Ieri am irosit aproape 1l de lapte astfel desi l-am certat,i-am explicat ca nu ar trebui sa arunce, etc etc...si oricum nu este singular exemplul de ieri. Si ma gandeam la metodele cu statul la colt sau altceva,santaj..dar la noi chiar nu stiu in ce masura ar functiona. Si mi-ar trebui o metoda alternativa. Ma puteti ajuta?

In rest suntem binisor...are siderimia scazuta si luam fier pentru o luna sa vedem ce se intampla.Inca avem alergie la proteina din lapte, in schimb nu a mai iesit analiza de celiachie.Oricum am reusit sa facem rost de nr unei dr specializate pe celiachie la copii si ii vom face o vizita sa vedem ce ne spune. La gardinita s-a obisnuit,nu plange si ii place foarte mult.A facut progrese la vorbit si acum balmajeste toata ziua, recunosc ca nu tot ceea ce spune este clar, dar progresam

Am vazut multe poze frumose cu niste copilasi absolut superbi: Alexandra, Rares(Carmenduta), Dezbracatu, David.

Multi de la noi

Poze noi cu noi;Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Multumesc pt gandurile bune, maine dimineata am amnio, si am si gripa, sper sa se poata faca chiar daca sunt racita.
O sa intru cu prima ocazie sa va zic cum a fost.



anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

An-k:
Si eu vroiam sa iti urez mult succes la test dar poate nu sunt sigure 100%. De atitea ori s-a vazut ca erau eronate. nici nu stiu ce sa iti zic ca sa te intaresc si sa fii puternica pentru ce va urma.
Asteptam vesti bune de la tine!
Pisicuta: acum e virsta nazbitiilor si ne chinuim in zadar sa il facem sa inteleaga, uneori imi vine sa zic ca il bat mar cind vad cum zimbeste, parca ne face in ciuda acum e la etapain care : da jos toate lucrurile de pe masa din living, se duce si ia apa de la "fintina de apa" si o varsa pe jos. II psunem ca nu are voie si vorbim degeaba.
eu dau vina pe faptul ca ar trebui scos afara si ca sta prea mult in casa!
poate invatam ceva la rubrica psihologie....

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Dupa 2 saptamani de antibiotic, ne-am facut si noi bine.
Cu mancarea stam destul de prost. De cate ori o intreb ce vrea sa manance imi cere spanac sau orez.In rest nu prea vrea mare lucru. Nu vrea sa manance carne sub nici o forma, numai sa fie tocata sa n-o vada(o fi vegetariana fata mea).

Imi spune la telefon "mami mi-e dol de tine".Abia astept sa mergem la gradi.

Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA 2 ANI
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

An-k, acuma am vazut mesajul tau. Iti tin pumnii sa fie bine. Am facut si eu amniocenteza pt Alex, rezultatul era cam la fel cu al tau, 1/240 si ceva. Te pup!

Pisicuta, si eu cu Julia am probleme cu ascultarea. E foarte voluntara si vrea sa faca doar ce are chef. Eu o pun in patut cind nu e cuminte. Sau la colt.

Ligia, bine ca ati scapat doar cu sperietura...si cu afumatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

La multi ani Sofilina.Sa te faci mare si frumoasa, sa innebunesti toti baietii.Zuzu sa ne pui poze sa admiram puiutul

Cenia,Marox multumesc

Cenia exact asa face si Matei: zambeste frumos si varsa toot paharul cu- lapte pe jos si zau ca uneori ma scoate din minti si imi vine sa urlu de suparare.Mai functioneaza metoda cu "m-am suparat pe mine" caci am citit intr-o carte de psihologia copilului ca daca ii arati ca ai sentimente si ca te afecteaza actiunile lui reactioneaza.Intr-o zi l-a pus sa si curete,i-am dat o carpa si i-am explicat ca atunci cand faci mizerie trebuie sa cureti si stergea de zor si repeta "curata" -dar evident ca nu a functionat, ba mai mult a mai varsat putin ca sa mai curete.Sper sa treaca repede fazele astea

Multi

Poze noi cu noi;Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna,

Cred ca am trecut de perioada critica, adica de riscul de avort... sper. Cu toate ca mai am doua zile de odihna recomandata. Primele rezultate le voi afla vineri, apoi mai complex peste trei saptamani. Operatiunea a decurs bine cu toate ca numai ideea acului in burta imi dadea fiori pe sira spinarii, m-am comportat eroic, adica dupa ce a scos doctorul acul stateam inca nemiscata si cu ochii atintiti in tavan, transpirata bine si nu-mi venea sa cred ca am scapat de acul buclucas, apoi a trebuit sa raman o jumatate de ora in spital si cam asta a fost- partea usoara, caci zilele astea 3 par atat de lungi... ufff sa dea Dumnezeu sa fie bine

Marox, Carmenduta nu stiam ca ati trecut si voi prin asta, sper sa fie bine si la noi.
Cenia, merci, da e adevarat, ma rog sa fiu unul dintre cazurile in care triplu test e fals pozitiv.

Pupici Andruzza, Adseana, Dantje si celorlalte fete care s-au gandit la noi




anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

An-k ma rog pentru voi ca totul sa fie bine cu bb mic. Stiu prin ce treci, am vazut-o, nu demult, pe nasa mea trecand prin acelasi lucru. Dar DD a ajutat-o, si totul e OK cu baietelul. Asa va fi si la tine Vei vedea! Are DD grija de voi!

Mersi fetelor pentru urari, nu mai nominalizez, sa nu cumva sa uit pe cineva

Noi suntem binisor, invatam in fiecare zi cate ceva despre sistemul de aici...inca nu stim ce vrem sau ce vom face...dar timpul le va rezolva pe toate.

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

An-k, daca n-ai avut contractii in cele 24 ore care au trecut de la amnio, nu cred ca mai e vreun pericol de avort. Esti norocoasa daca iti dau rezultatele, chiar si partiale, asa de repede. Eu am asteptat in tensiune vreo 2 saptamini. E cumplit, brrr...Inca ceva, nu stiu daca e stiintific, dar la mine asa a fost: la Julia rezultatul la TT a fost bun. Nici nu ma asteptam, ma pregatisem sufleteste pt o a 2-a amniocenteza. Sotia unui coleg de-a lui Christophe a avut 2, cite una pt fiecare fetita. Eu atunci m-am gindit ca poate n-or fi copiii de acelasi sex...nu prea credeam, eram convinsa ca daca am un baiat urmatorul nu poate iesi decit la fel. Asa ca, cine stie, poate Bianca va avea un fratior !

Adseana, va doresc sa gasiti solutia care sa va aduca linistea!

Ionela, mi se pare super ca Dora iti cere spanac! Sincer, n-am vazut prea multi copii care s-o faca. Ai mei mincau din borcanase, dar dupa ce-a trecut perioada, din acela pe care-l pregatesc eu sau la cantina sau la restaurant sau oriunde in alta parte nu mai pun gura.

Cenia, m-am uitat pe link-ul pe care ni l-ai dat. Pozele de pe lac voiai sa ni le arati sau nu am apasat eu unde trebuie? Mi-a placut filmuletul cu roaba...dar cred ca e mai vechi pt ca David e prea imbracat pt caldurile pe care banuiesc ca le aveti.

Mergi la inceput