Colectia de toamna iarna 2005(137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Corect e testicul. Eu asa zic!

Ce bine...ca mai e unul ca stefan, Andrei a lui Corap
Stefan pe bune ca papa mancare ca oamenii mari...deci nu numai lapte...si lapte cam 550ml/zi restul mancare:mic dejun, dejun, cina. Nopatea ceai instant si de la 4 dimineata daca vrea lapte 150 ml.
De exemplu azi la amiaza a papat 200 ml supa de pui si paste(macaroane amestecate cu spaghete-ca mi-am facut miesi i-am dat si lui) amestecate cu cascaval ras marunt si ceva branza philadelphia, fara carne. L-am lasat si singurel asa vre 10 minute sa pape singurel macaroanele. Ii place tare.

Aveti idee buna de tricouri. Pacat ca nu sunt si eu acolo alaturi de voi ca va faceam tort mare si bunnnnn

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Am uitat....
Am crezut ca sunt singura care nu se poate intelege cu copilu pe strada. As aceva...fuge n-ar sta o clipa, si cand oboseste vrea in brate. In rest numai jos si gata. Nu vrea sa mearga de manuta defel...parca mai are momente cand se lasa tinut de mana...dar asta e cam 15 secunde.
Ce ne facem?????????????????O sa mai cresca, se schimba, ce ziceti?
Ca norocu ca nu cade...nu e impiedicat ca asta ar mai lipsi.E foarte atent la mers, pe bune!



de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Colectia de toamna-iarna 2005...in 2007. Mi-ar placea pe tricouri.
Hilde daaaaaaaa, hai si fa un tooooort.
Tania las ca nu-i bai.Ce bine o sa-i fie cu un frate mai mare.Io mi-as fi dorit sa am un protector.Hai si tu la intilnire.Inca n-am plecat.Te asteptam.
Feli io prea putine babatii puse pe sfatuit am intilnit.Chiar ma mir.
Ma duc la doctorul de kk.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Poze n-ati gasit, pt ca am uitat sa pun. Incerc acum. Daca nu pot repede-repede, fug la gradinita si incerc maine dimineata-pranz!
Pare ca a mers. Fugiti sa vedeti curcubeu in spatele curtii!
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

fetele, nu am citit nimic, am aterizat de la dr un pic mai devreme.

mi-a dat pt vlad ERDOMED ca tuseste un pic si are niscaiva secretii. pe el scrie ca nu se da copiilor cu greutate sub 15KG.
dar parca sunt bb-i pe aici care au luat Erdomed, nu?
imi ziceti si mie va rog??

Joy 25+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Ne-am intors si noi de la sebarea nepoatei ,unde fi'miu a fost dubios de cuminte ,il tineam in brate iar cind si cind ma uitam la el sa vad daca nu cumva a adormit :)) ,ridea doar cind cantau sau recitau copii poezii iar la final a aplaudat vreo 5 min continuu si urla ,babooooo'' cat il tineau plamanii .Am vb si cu niste educatoare pentru la anu ,ca tot acolo il dau si pe el ,in principiu daca dai spaga la directoare merge si daca nu a implinit 3 ani:)))Educatoarele sint de nota 10 ,le cunoaste sor'mea pe toata ca amandoi nepotii au fost la gradinita asta ,se ocupa de copii ,isi bat capu' cu ei chiar daca unii sint explodati ,asa cum va fi fi'miu:P
Leea ,sint de acord cu ideea ta ,imi place!
Joy ,nu stiu nimioc despre Erdomed ,stiu doar ca sor'mea le-a dat la copii dar nu stiu la ce virsta!Sanatate multa!
Tania ,welcome back ,sa stapiniti sanatosi casa cea noua (daca asa se zice).Cu adunatul de pe jos nici noi nu sintem mai prejos dar preferatele raman tot pietrele
Hilde ,sa-ti zic cu ce ma incurajeaza pe mine lumea ,ma refer la cei cu copii mari :,,lasa ca dupa 4 ani se potoleste'' ,asa ca mai avem nitelus ,off off ,mai mai!!
Corap ,sa-ti traiasca puiutii!!Asteptam poze noi

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

buna seara si va pup,

bre, vin si io la intalnire, dk se face tot in iulie, dar fara copil, ca nik e la bran cu mama si cu bona atunci, il ducem pe 30, s-a stabilit in sfarsit.
vad ca vorbiti de niste tricouri (n-am citit din urma), dk sunt pt intalnire, vreau si io!!!! pt nic, chiar dk nu vine, io vin sa va vad si sa va vad copilasii. faceti-ne si noua!!!!

madau, bine ai revenit, plec si io in kemer saptamana viitoare:), darv fara bulin, k sa am odihna:)

corap, aoleu, mi-a venit cu rau cand am citit: 15 kg?? nic are 11 si jumatate... chinuite si alea...

multe felicitationes la mamicile gravidute cat am liupsit io de-aici:)

se pun in tabel datele de nastere ale mamicilor? io sunt pe 20.05.1977.
madutza, la multi ani, cu intarziere pt 10 iunie!
joy si dordia intuiesc ca au ceva probleme de santate cu puiutii, nu inteleg bine ce ca nu am citit decat pagina anterioara, le urez sanatate!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Bey, ce va invidiez pentru intilnire. Trebuia sa ne organizam asa de bine si anul trecut, cind am fost si eu si Buluci.

Poate re-editam cind venim si noi in septembrie, dar mai vorbim pina atunci.

Madutza, raspunsul la intrebarea ta este: Trece cu timpul... si cu ignorarea individului in cauza.
Ca si la voi, noi facem lupte greco-romance combinate cu strigaturi de karate cind trebuie sa ne punem in carucior si uneori se lasa cu scandal chiar si in scaunul de masina.
In plus, calina mea progenitura a inceput sa urle ca o pisica sfisiata de elefanti cind nu i se face voia, de eu sar ca arsa de fiecare data, pacalita ca s-a intimplat ceva atit de grav, incit va trebui sa sun in secunda urmatoare la 911.
Altfel, ma topesc cind imi da obiecte in mina si zice "Di-i mama" sau lu' ta-su" di-i tata" si mai nou : "mama, nas."
Ieri mi-a zis ca are buuuza = bluza si fuuuda = funda, iar dedesubt ne-am pus nu-nu-nuuuni =pantaloni (asta e un cuvint preferat mai vechi).
Ah, si foca se cheama ...fuuta.

Si o veste proasta pt mine: am ajuns la ceea ce ma temeam. De mai mult de o luna fii-mea se trezeste noaptea si urla, sta cite o ora treaza, tot tacimul. Mai intii i-au crescut patru canini deodata, acum pare-mi-se ii mai creste ceva. Sau cel putin asta sper....Ca daca a intrat in obisnuinta de a se trezi fara nici un motiv intru in depresie...

Pupici la bolnaviori.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
Originally posted by Bic
In plus, calina mea progenitura a inceput sa urle ca o pisica sfisiata de elefanti cind nu i se face voia,




apropos de canini, mai exista pe lumea asta, in afara de nichita, vreun copil de un an si 6 luni cu doar 4 dinti?.......degeaba bag calciu in el, asa s-a nascut, dom'le, la un an si juma are 4 dinti si fontanela neinchisa complet...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Bic ,vai de capul nostru ,credeam ca fi'miu e unic .Sper sa-i treaca mult mai repede decat se spune ...
Anda ,bine ai revenit !!Mai dintii astia sigur au legatura mai mult cu vit D3 ,al meu copil a asimilat bine Vigantol-ul pina la un an ,i-au iesit 8 dinti si 4 mesele dar la ultimile analize i-a iesit rahitism ,asta insemnand ca nu-l mai asimila ,asa ca ne-a dat PediaVit D (un produs nou),care se asimileaza mult ,mult mai bine ,ii dau de 10 zile iar in timpul asta i-au iesit 2 canini,eu sint sigura ca are legatura

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput