Colectia de toamna iarna 2005(137)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara!!!

Vesti bune de la noi...Stefan nu a mai facut febra deloc. Am vb cu dr. ca tb sa mergem la el dar...daca nu a mai facut febra am zis pas...si speramnici sa nu mai faca.Sincer nu stiu de la ce a fost...dar suspectez soarele...desi...a stat cu palariuta tot timpul. sau a fost un pui de viroza care nu s-a mai manifestat deloc...

Anda si abia astept intalnirea!!!

Cred ca in weekend plec la sor-mea la Bv dar fara pitic...ca...imi e greu sa il trambalez pe tren...pt 2 zile. O sa plece cu ai mei la Bv pt 2-3 saptamani deci...va beneficia din plin de aer de munte si de o curte mare si joaca la greu cu nepotelul meu de 5 ani si nepotica mea de 12.

Joy sanatate multa. Noi in afara de nurofen, eferalgan, vibrocil si colargol nu am luat alte medicam pana acum. A si ospamox odata. Imi pare rau dar nu te pot ajuta!

Acum va poop ca sunt rupta de oboseala!




Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Cele 2 surioare, in final invingatoare "Dordia-Violeta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madutza, merci de pont, o a intreb pediatrul.
pup, noapte buna


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Anda ne-or fugi pisicile de pe linga casa.Parca asa se zice cind vine cineva f rar in vizita...Bun venit!Se mai plingea cineva de prea putini dinti.Daca nu gresesc,Mihaeluta
Bic daaa,de ce ti-e frica nu scapi.Da trece.E si asta un episod.Poate intr-adevar sint dintii cauza.
Madutza stai linistita ca si al meu face ca toate bazaconiile pe strada.Un drum de 5 min il facem in 3 ore.Aduna toate betzele.La iarna nu mai trebe sa-si ia mama lemne de foc.Le aduna T.Noroc am ca in carut nu face figuri.

Am fost la dr de kk.Si zice ashea: ca e constipatie habituala,dupa parerea ei,ca nu pare a fi megacolon si deocamdata tratament cu duphalac si debridat combinat.Unul actioneaza intr-un fel,celalalt in altul.Sarituri ca mingea zilnic,masaj pe burtica,de sus in jos,ca la gravide in timpul travaliului,adeca sa il ajut la eliminare,exercitii cu ridicarea picioareleor intins pe spate...miere dimineata pe stomacul gol + apa, mar si morcov crud razalit,etc.Oooofff...Joy pote te ajuta si pe tine ceva din toate astea.


Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

quote:
Originally posted by anda77

madutza, merci de pont, o a intreb pediatrul.
pup, noapte buna


Nu te stresa cu kilogramele ,al meu are 12 si mi se pare mult ,adica el pare grasutz avind falci si burtica ,dupa graficul doctorilor la un an si 6 luni ar trebui sa aiba 11500 kg ,un copil care s-a nascut cu 3 kg si un pic ,deci poetul e exact cum trebuie!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"



Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

dordia, ia sa-l urmaresti pe Stefan daca nu-i apare o eruptie pe dupa urechi, gat si se extinde pecorp. ca asa a fost si la Maria, puseuri de febra 3 zile si din a patra brusc a scazut febra si de la pranz au erupt bubitele. Nu-s f vizibile, trebuie sa te uiti atenta, abia dupa o zi se inmultesc si le vezi bine. Poate nu a avut nimic, totusi.

Maria(29.11.2005) si Ioana 18+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Mai07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Dordia ,tinem pumnii sa nu mai faca febra ,sa speram ca nu apare nimic !!


Fug la nani ,somn usor !

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Vin si eu sa raportez prima cazatura serioasa. Aseara chiar inainte de culcare Rianna a fugit inspre mine (eu stateam la masa in bucatarie) si cand a ajuns aproape de masa s-a impiedicat – pe loc drept! – si a cazut fix cu fruntea de piciorul mesei. Mie mi-a stat inima in loc, pana am apucat sa ma aplec s-o ridic de jos deja avea un cucui cat o nuca in frunte, si incepea sa se invineteasca. M-am speriat, noroc ca era si Mircea acolo si a venit imediat cu gheata sa-i puna pe frunte. Normal ca n-a stat la gheata, dar macar un pic am reusit sa i-o tinem pe cucui si in cateva minute deja a inceput sa i se mai traga. Am tinut-o treaza cat am putut de mult (era deja foarte somnoroasa cand a cazut) si in final a adormit la mine in brate. Azi-noapte am facut nu stiu cate ture la ea in camera s-o verific! A dormit relativ linistit, doar cateva treziri si maraieli minore care ar fi putut fi si de la dinti, iar azi-dimineata s-a trezit ok. I-a scazut mult cucuiul dar se cam vede vanataia. Of! Stiu ca asta-i doar inceputul si vom mai avea episoade din-astea, dar eu tare ma panichez.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hop si noi la raportul de seara

Vad ca v-a placut ideea cu tricourile...in continuare astept pe mail masurile piticilor, apoi sapt viitoare ma duc sa caut sa vedem ce gasesc..culori, etc. Ce imprimam pe ele???????? Am vazut ca a facut Leea o propunere cu "colectia de toamna iarna 2005...in 2007", se mai propune si altceva?

Acum incarc prima parte din poze, imediat cum termina va dau linkul

Corap sa-ti traisca piticaniile, vad ca Anais nu se lasa mai prejos decat Ardeiashu'...la capitolul greutate zic. Copii seriosi, nu gluma..abia astept sa va vad

Meems mi-a stat inima cand am citit de Rianna..parca am retrait cazatura Mirunei cu capul de tocul usii de acum vreo 2 luni, am inlemnit cand am vazut-o jos, abia puteam respira. Uff, bine ca a trecut am cucuiata

Joy n-am nici cea mai vaga idee ce e cu medicamentul ala

Leea si eu am suferit pana acum cativa ani de constipatie, acum am inceput sa mananc mai multe fructe, musli, vad ca mi-e mai bine. Dar tot nu am scaun zilnic..insa nu-i bai, atat timp cat nu face tare sau sa-l doara, o sa-l reglezi incet incet din alimentatie

Anda distractie placuta la Turchia, sa aveti vreme buna si mai ales...atentie la kilograme..eu am venit cu 2 in plus

Vit D3 atentie ca nu se mai fabrica deloc in RO, o prietena si-a luat din Turcia de la o farmacie..aviz amatoarelor

Data de nastere ptr tabel - 11 iulie 1978

Taniuk ce-o fi sanatos/a sa fie!!!

Hilde nu vrei sa facem un schimb reciproc avantajos? Noi iti trimitem un tricou si tu ne trimiti un tort din ala fantastic de al tau?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gata..aveti aici POZE DIN ANTALYA

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

am pus si io poze de ieri-alaltaieri ca sa mai raspundem la "apel". va pup.

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

MAI-IUNIE 2007

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput