Colectia de toamna iarna 2005(137)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Monet, wow ce-au crescut fetele tale!!! Maya parca e Lia la varsta ei. Frumoase foc amandoua Dar hai, nu ne povestesti mai multe despre ele? Ce mai fac, cum se inteleg? Mie tare-mi place sa te citesc, dar mesajele tale sunt atat de rare si de scurte in ultima vreme...

Madau, superbe pozele din Antalya! Piscinele hotelului m-au dat gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Meems ,imi pare rau pentru pitica ,pupam cucuiu sa treaca !Eu am trecut de multe ori prin asa ceva ,m0-am obisnuit.
Madau ,super pozele ,vad ca s-a bronzat si Miruniciu nitel ..Abia astept sa plecam si noi,mai avem 2 saptamani ,yuuhuuu!
Monet ,frumoase fete ai si seamana enorm ,am facut eforturi sa le deosebesc ,sa-ti traiasca!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata dragelor si dragilor.
Joy intr-adevar noi am luat Erdomed acum vreo luna, si scrie in prospect ca se administraza de la 15 kg in sus. Noi ne incadram ca domnul Titi cred ca are in jur de 16 kg acum, deci la vreme respectiva eram in grafic sa zic asa. Daca ti l-a recomandat medicul, da-il. Eu nu am fost multumita de actiunea lui, mai multumita am fost de Ambroxol, dar acum cred ca depinde de organism. Si nu il da chiar inainte de culcare ca fluidifica mult secretiile si peste noapte se va ineca nasol. Eu ultima doza o dadeam cam pe la 6 dupa-amiaza iar seara inainte de culcare scoteam mucii cu batista bebelusului. In orice caz era destul de naspa ca de la lapte parca se inca si mai rau. Sanatate multa.
Leea nu noi eram cu dintii, noi mai avem doar 2 canini sa sparga si am terminat pana la ulimele masele, care am inteles ca ies in jur de 2 ani jumatate.
Cam atat, ma duc sa ma uit la pozele lui Madau, asta ca sa ma mai umplu un pic de invidie.
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Revin.
Madau super poze. Pana la urma v-au lasat cu carutul la avion? abia astept sa plecam si noi. Eu nu mai pot, abia astept sa plec sa scap de serviciul asta care ma baga in spitalul de nebuni in ultima perioada.
O zi buna va urez
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Noi am dus azi probe ptr coproparazitologic si coprocultura. Si am repetat exsudatul nazal ca sa vedem daca am scapat de nemernicul de stafilococ. Asa ca tineti-ne pumnii!

Meems sa treaca repede cucuiul Riannei! of, si miemi-e frica de cazaturile astea urate

Dinti: 8 + 2 masele abia aparute. Noi credeam ca suntem in urma dar se pare ca m-am inselat. Insa de cand am vazut ca i-au iesit analizele de sange ok, stau linistita. De chestia cu Vit D nu stiam insa...

Am vazut si eu pozele lui Madau dincolo, intr-adevar superbe! Chiar ca vii relaxat de acolo. Tricou vreau si eu, ma angajez sa-l platesc, chiar daca nu stiu daca ajungem.



Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hello fete dragi,

P'aci si eu, am citit in mega diagonala.

Corap deci plimbareti deja, ai???? Cum te mai descurci cu alaptatul?

Eu sunt ocupata cu planurile de concediu in limita timpului (ne)disponibil: azi noapte intre 12 si 2 am citit despre Spania

Tania, Anda, Monet bine ati trecut pe aici!

Tricou vrem si noi! Dar nu stiu ce sa zic de Silvia, daca nu va primi si ea, daca va primi si e T-shirt croit clasic n-o sa-l poarte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Vreau sa va spun ca sotul meu s-a tacanit de tot, ieri a facut ce-a facut si a venit acasa cu voucherele ptr Mamaia...asa ca maine p0lecam din nou la mare .

Va rog sa nu uitati sa-mi trimiteti masurile ptr tricouri..de luni incolo ma duc sa vad ce/cat costa si va spun. In continuare intreb...ce scriem pe ele???????????

Monet wow ce seamana fetele tale, parca-s gemene!

Mihaelutat n-am avut probleme cu carutul, la dus l-am bagat direct la cala la bagaje ptr ca-l ambalaem de acasa in folie, apoi in geanta lui, insa la intors am mers cu el pana la usa avionului si a fost ok.

Vad ca vb de dinti...eu am mai spus acum multe luni cand eram ingrijorata ca Miruna nu are inca nici un dinte, stomatoloaga mea care are ceva diplome la activ in stomatologie pediatrica mi-a spus ca nu au legatura dintii nici nu calciul, nici cu vitaminele...asa cum sunt programati genetic sa iasa, asa ies, administrarea de calciu sau vitamine, pot eventual sa mineralizeze suplimentar dintii, dar nu-i pot forta sa iasa.

Lavi unde plecati in Spania?

Noki pe unde esti? Sau ai plecat in concediu si n-am fost eu pe faza?


Ma duc sa calc..revin pe la pranz

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madau faza cu Mamaia - !!!!
I s-a deschis apetitul sotului tau de mare.

Mergem in Andalucia (zona de sud), in septembrie. Facem un soi de circuit, pe cont propriu; mergem cu avionul pana la Sevilla si de acolo cu trenul dintr-un oras in altul. Pentru 3-4 zile ne inchiriem si o masina, sa ajungem in locuri neaccesibile cu trenul.
Pana acum am luat doar biletele de avion. Vreau sa rezerv toate cazarile pe net si masina de inchiriat. Total 11 nopti, in septembrie. Ne cazam in vreo 6-7 locuri
Trebuie sa mai spun ca abia astept?!?!

Fara copii, of course, ar fi chinuitor si pentru ei si pentru noi.

Noki chiar, pe unde esti?
Ziceai ca ti-a placut Sevilla, mai ai ceva sa-mi recomanzi/contra-recomanzi in Andalucia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bau, iarasi eu :) doarme pitica de n-are aer si andrei e plecat prin parc
vazut pozele la toata lumea - foarte frumoase - lume relaxata, deh, vacanta
mama, ce era sa patesc azi dimi - eu o alimentam pe pitica (si la noi operatiunea dureaza vreo ora...) si andrei facea tocmai ce-i ziceam sa NU... si asa o chestie, inca una, eu nu puteam sa intrerup alaptatul, si, intr-un final, ia o punga de stiksuri si le imprastie pe jos, si dup-aia cu picioarele in ele sa le faca faramite, cu zmbetul pe buze . in momentul ala deja mi se terminasera nervii si a plecat mana mea spre pampersul lui. n-a ajuns, din fericire, ca mi-ar fi parut rau 100 de ani, pentru ca... a sunat telefonul. m-a sunat sora-mea si mi-a zis direct "sa nu-l bati!". eu nu intelegeam absolut nimic, ma gandeam ca e pe-afara cu pitica ei si m-a auzit tipand . dar nu, smekeria (ardeiu) ii daduse telefon lu unchiu'sau chiar inainte de faza cu stiksurile, si sormea auzise tot ce s-a intamplat. acu chiar sunt convinsa ca exista "ceva" care ii apara pe copii de bube si de tampeniile parintilor
offff, o multime de pentru mine, bine ca m-am oprit la timp! sa-mi fie invatatura de minte!
asa, in alta ordine de idei, avem si noi poze de la mare si de la tara. voua vi se pare gras andrei? ca m-a cam ingrijorat ce ati zis
by the way, si noi vrem tricou, da nu stiu ce marime, ca pe hainele lu andrei scrie in tot felul. el poarta haine pt 100 de cm, sau 2-3 ani. la inscriptii... ma mai gandesc. oricum, cerd ca merge ce-a zis leea
pupam colectia

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap nu e gras Andrei!!!
Cam asa e si nuror'cica , poate chiar mai rotunjica.
Doar ca el fiind inalt, e si normal sa aiba mai multe kg. Probabil are vreo 95 cm (daca poarta si haine de 100), care-i inaltime cam de 3 ani, iar 15 kg sunt greutate de 3 ani. E p'acolo!

Iar anais normal ca are 60 cm la 1 luna daca s-a nascut cu 55, cresc 4-5 cm in prima luna! Cu greutatea, iar e normal daca a laut in jur de 800 g in prima luna, parca asa imi iese socoata.

ca ai reusit sa nu-l pocnesti, pocnitul nu foloseste la absolut nimic, in cel mai bun caz rezolva situatia pe moment. Pe termen lung... efect naspa!

Mergi la inceput