Colectia de toamna iarna 2005(137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna again!!!

Corap bine ai revenit!!! Intalnirea are loc in IOR la ora 17.00 pe data de 12 iulie. si te asteptam cu drag!



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Cele 2 surioare, in final invingatoare "Dordia-Violeta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Hello!
Dordia pare a fi un pui de viroza, aveti grija! Sanatate multa lui ginerica


Mai fetelor, demult voiam sa va intreb ceva: cum va descurcati cu bunicutele "binevoitoare" care tot incearca sa va hraneasca copiii? Eu mor! Azi am intalnit una. Desi am rugat-o sa n-o hraneasca pe Ilinca, ea tot i-a bagat in gura niste pui cu paine, ca deh "pofteste, doamna!" Cred ca pana la urma tot ma infig intr-una. Pana acum le-am luat u blandete dar nu ma mai tin nervii deja. Daca nu sunt pe faza, este posibil sa-i dea toate minunile cu care isi hranesc copiii (ca unele char "minuni" le dau). Ziceti si voi, sunt exagerata?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Fetele sarumina pentru initiativa de a-mi gasi ac de cojoc(ca sa zic asa)Ca daca io nu-s instare....
De asemenea multumesc pt aprecieri.
Mada io cred ca nu-i necesar sa trimitem masurile fiecare.As zice sa fie toate la fel.Un 98 de exemplu.Cred ca e bun fiecaruia,chiar daca unora le e, eventual,marisor.Oricum nu pot sa-l poarte ani de zile.Pe de alta parte se pare ca ati avut in concediu minunat.Ai golit mall-ul ala?
Corap 15 kg????Da cu ce il hranesti mama draga?Al lui Hilde parca mai era asa bine facut.Anais,daaa lungana.
Dordia deja e prea de tot.Ar fi bine sa vada dr-ul copilul.

Noi fuseram la chirurg pentru testicolul pierdut al lui T.Desigur a, stat 3 ore, timp in care imi venea sa joc tzutzuroiu de nervi.T s-a plicti rrrau.Ma rog,inurma consultului s-a depistat impricinatul organ ,nu se stie unde,insa in octombie tre sa ne reintoarcem si va primi alte "indicatii medicale".Tot atunci va definitiva decalotarea inceputa de mine.Cu alte cuvinte m-am cam dus bou si am venit fulga.Bine ca exista testicolul ala.
Pe seara megem la alt dr pt constipatie.

Joy de ce i s-a lipit putza la loc? Nu il decalotezi zilnic?Ca io actionez asupra ei de cite ori il schimb.( ma rog,mai si uit).La faza asta nici mama nu se baga,la fel ca soacra-ta.
Siminaaaaaaaaaaaf unde esti? Mi-e dor de voooooi!

EDIT:Mada io ziceam intr-o postare anterioara ca ar fi misto sa scrie "Colectia..." pe tricouri.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Bai e testicul sau testicol? Sau ambele?

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

infige-te, feli, in ele. pai cum sa lasi diversi sa-ti hraneasca puiuta. mie nu mi s-a intamplat niciodata - oi avea o fata mai scarry si nu s-a oferit niciuna sa mi-l hraneasca.
in schimb mie imi dau sfaturi si se baga cu mutra in carut s-o vaza pe anais si sa-mi zica diverse, ca ele au crescut copii
leea, sunt naltuti si de-aia-s greuti. ca de mancat... andrei tot la lapte a ramas, mai mananca si dude din parc, dar daca i-as da cat lapte vrea, ar fi capabil sa haleasca si 2 litri pe zi. sanatate multa piticului si o scoateti voi la capat cu testicolul (cred ca asa se scrie, dar nu bag mana-n foc)

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

edit: poze cred ca pun maine, ca n-am descarcate. joy
dordia, multam de informatii. le bag in telefon, ca-s atat de capie ca nu stiu nici in ce luna suntem

mama ce copii model am azi! sunt super cuminti, ma apuca groaza cum or sa fie maine (ma rog, andrei rodea azi un creion de ceara, dar asta nu-i nik, adica e la chestii obisnuite)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Feli ,io poate's mai a dracului dar nu las pe nimeni sa se bage peste mine ,peste cresterea si alimentatia copilului ,fie ea mama ,soacra etc . cu atit mai mult o strina ,eu de obicei tin distanta prin parcuri fata de bunici ,femei in virsta care vin cu intrebari si sfaturi ,ma fac ca nu aud si trec mai departe ,sint eu dusa destul cu nervii ca sa mai suport si astefel de lucruri ..

Apropo ,cum va mai intelegeti cu copii,ca eu nu-i mai fac fata ,e din ce in ce mai rau ,nu asculta deloc ,nu face nimic din ce-i spun ,face totul invers ,in dusmanie ,iar cind ma vede cu ochii iesiti ca la melc ride cu mare pofta .Nu mai sta carut demult ,mai nou nici in tricicleta ,vrea numai pe jos ,asta insemnind sa alerg continuu pt ca de mana nu vrea sub nici o forma ,deci dupa iesitul afara ajung acasa terminata ,imi vine sa-mi rup parul din cap ,mai ales ca intilnesc si eu copii cuminti ,chiar de virsta lui care nu ies din cuvintul parintilor .Aveti vreo reteta pentru imblinzirea plozilor???

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

MAI-IUNIE 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!
Eu sunt moarta de oboseala. Acum am intrat in casa, de dimineata sunt plecata. Stefania doarme ca lemnul in carucior, afara!!! Sa vedem la noapte cum o sa fie.
Nu am nimic interesant de zis, in afara de faptul ca ieri am dus olita la gradinita pentru Bogdan si incepem operatiunea dezvatatul de scutec! Sunt tare curioasa ce o sa iasa, ca azi dimineata tot zicea caca, fugea la baie, la olita si facea in scutec! I-am tot explicat eu, rade in coltul gurii si atat.

Stefania face vaccinul saptamana viitoare, ca sapt asta sunt prea ocupata si atunci o si cantarim. La cantarul nostru are 4,9 kg, si cu o luna mai mult decat Anais!!! Bogdan are 12,2 kg. Noi suntem la categoria medie...

Corap, sa-ti traiasca puiutii!

M-ati zapacit cu pozele cu curcubeul. Am si eu unele faine, de acasa de la noi. Dar cerul e complet diferit decat in pozele voastre. Intrati in contul comun sa le admirati, ca eu nu stiu sa pun link aici.

Va pupam.

P.S. Tricouri primesc numai participantii la intalnire, asa-i? :-( De ce nu le faceti albe cu desene colorate pe ele? Sa fie pe gustul tuturor. Sa scrie ceva sugestiv, care sa aminteasca de intalnirea din 2007.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

gandacelule, uite ca ne nimeriram oarecum concomitent la net! pupici multi si multa sanatate!
aupa stefania mica si pe bogdanel-cel-maricel. eu te invidiez ca ai copii "la medie" nu peste, ca eu pe andrei abia il mai ridic, si cand face "faze si smekerii" ma demoleaza total.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bun gasit COLECTIEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!

Am revenit si eu, in urma cu o saptamana, in randul lumii, adik mi-am pus net acasa. Da, ne-am mutat si nu se compara locuitul in casa cu curte cu ce era inainte....e super! Asta desi inca nu avem suficienta mobila si o parte din haine si hartii mai sunt in cutii si saci. DAR e muuuult mai bine si eu am scapat de cosmarul celor 4 etaje cu burta la gura .

Mi-a fost dor de voi, nu am citit decat subiectul asta (ca era doar o pagina). Vad ca va nimeresc plecate la o mega-intalnire, abia astept impresii. va invidiez ca va puteti vedea si povesti!

CORAP, ce ma bucur sa citesc vesti despre tine! chiar mi-a fost dor de stilul tau. Unde o vad si eu pe Anais in poza????

GANDACEL, de etapa cu olita mi-e si mie frica, parca imi vine ca o tot aman.

MADUTZA - si noi la fel: carutz, nu (il putem arhiva deja), trici, nu, pe jos, frate, kilometri intregi pe zi! Che are si o alta pasiune ucigatoare: aduna cu sarg betze si pietre de pe unde prinde si alearga cu ele in maini, de stau tot cu sufletul la gura ca nu se infinga in vreun batz! Fereasca Sfantu sa incerece cineva sa i le ia ca face ca toate animalele

Despre bb2: ieri am fost la echo, sunt in 25 de sapt, DPN: 25 septembrie. Toate bune si frumoase, bebe in grafic doar ca.... si-a cam schimbat sexul ! Dr. spune ca 60% pare a fi fetita, dar nu se arunca nici el sa presupuna, ca si la Stefan am patit ceva similar, nu gasea outzele, care au aparut prin luna a 7-a.
Eu acum incerc sa ma obisnuiesc cu ideea, sa nu ziceti ca-s o mama rea, dar mi-e destul de greu, cel putin acum, dupa ce stiusem si-mi dorisem inca un baietel. va trece, nu-i asa?

Tania 14+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Fetele care mergeti des in parcul Tineretului... Am gasit o postare care m-a socat. Cititi si voi: http://forum.oneden.com/Neuronii-WW-part-12-t1155-s2745.html#post-main-76873
Nu stiu cat e de adevarat...
Gandacel, nu am gasit poze noi de la tine in contul comun.
taniaz, bine ai revenit!

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput