Piticodromul de sept-oct 2005 (180)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Simo74
Gina eu zic ca de data asta Dumnezeu o sa iti ofere un baietel frumos si sanatos ... ca prea tare ti-l doresti

Simo74 - Sincer, dorinta imi este undeva la mijloc.
Sotul in schimb, daca este posibil ar vrea ca, puisorul din burtica sa fie baietel si bine ar fi sa fie asa cum zici!.Va multumesc pentru suport.

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna buna

haideti ca ma mobilizez....

in primul rand, Diplodocus, ne gandim si noi la voi...mult curaj!!!

Gabi, felicitari!!!!

Noi suntem bine, Milan se pregateste la gradi pentru carnaval pe 1 iunie!!!va fi pinguin! invata si un cantecel: "sade rata pe butoi"...din care spune: "natza....betoi....doi doi..." pana acum doar atat, dar suntem oricum mandri de el!

a facut si prima boacana din categoria celor sadice: in timp ce eu eram la telefon, dansul desena cu o carioca neagra pe tablita, dupa ce a terminat acolo a trecut pe gresie, dupa care....pe fotoliile albe, apoi pe pernutza de matase....si ca sa fie totul complet a luat sticla cu apa si a varsat-o peste opera de arta!!! si eu si tati am ramas fara cuvinte!

ii place din ce in ce mai mult la gradi, mai nou au un papagal pe care il iubesc toti copiii, inclusiv Milan...il striga "co coo" si dimineata direct la el vrea. vine si cu cate doua stickere in piept, asa de cuminte este si le-a impresionat pe educatoare cand le-a aratat calutul de mare, caruia el ii spune "ca de ma"! de, a studiat intens copilul...

de cateva zile turuie intruna, imita absolut tot ce spunem, de ne-a zapacit de cap...rar mai sunt momente de liniste. plus ca e tare fixist, intr-o seara nu gasea cifra cinci si ne-a intrebat vreo 2 ore "une cici?"era in masina, da nimeni nu avea chef sa se duca sa o ia de acolo...

cam atat despre noi...

Ramona, la ce gradi v-ati inscris?

noapte bunaaaa

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

FETELOR, a multumesc ca va ginditi la noi si ca na pomeniti la rugaciuni...Se pare ca au fost ascultate, CALIN E MAI BINE!!!
Adica e tot intubat, sedat, si pe aparat respirator, dar a facut progrese mari...Daca nu apar alte compicatii majore, cam intr-o saptamina respira singur si apoi se pot opera fracturile deschise de la ambele picioare...
Acum "maninca" supica pe sonda naso-gastrica

De ieri imi "permit" si eu sa stau mai mult cu Luca, sa-l protejez cit pot de lipsa lui Calin

Va pup pe toate, sper sa revin curind cu alte vesti bune..nu am timp sa citesc ce faceti, sper ca sunteti bine...o sa recuperez eu dupa ce se face Calin bine...


Luca-Mihnea Cel Voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

diplodocus, ce bine-mi pare ca ai scris! si ca ai scris de bine! am intrat special sa aflu vesti bune.
este greu si va fi greu. bine ca a trecut momentul de cumpana. cu sonda naso-gastrica am fost si eu "prietena" vreo 2 luni si ma sensibilez imediat cand aud de terapii intesive si treburi de-astea ingrozitoare. Calin stie ca are pe Luca acasa si se va face bine pt el si pt tine. ma rog in continuare pt el sa se insanatoseasca.

valen, nastere usoara!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Ioana ma bucur din suflet ca este mai bine Calin! Ma rog pentru voi !

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

diplodocus, ma bucur de vestile bune si tinem pumnii sa fie din ce ince mai bine

valen, oau mai e putin...

bianca, ne-am inscris la butterfly in pipera; e singura gradi pe care am vizitat-o:) mi-a placut si incercam acolo sa vedem cum e

irina concediu fain ii doresc
noi plecam in iulie la albena cu maria; sa vedem cum e la pomul laudat...

plec la culcare..pe forum scrie buna dimineata tangerine :) cred ca totusi au gresit ora


Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

diplo,si eu am intrat sa vad daca mai avem vesti de la tine.ma bucur nespus ca sotul tau e mai bine.sa ne mai ti la curent.multa,multa sanatate

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

DIPLO - ne bucuram ca ne-ai dat vesti bune , ne rugam in continuare pt sanatatea lui Calin.... pt tine si Luca

Catush & Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Diplodocus! Bravo! Ma bucur mult! Sa il tina Dumnezeu tot asa, din zi in zi sa fie mai bine! Asteptam vesti!

Ramona, e cumva gradinita aceea cu predare in germana? Parca asa stiu. Parintii mei au niste vecini care au fetita acolo de la 1 an si jumatate. Acum are 2 ani si jumatate si s-a dezvoltat fantastic de bine, au scapat repede de pampersi, canta, spune poezioare, vorbeste si in romana si in germana (mai mult in germana ca taticul ei e neamt si acasa asa vorbesc) si e cuminte si buna! Alex e buna prietena cu ea, cand mergem la ai mei numai cu Steffi vrea sa se joace, sunt nedezlipite! Din pacate de noi e cam departe, dar as fi avut toata increderea sa o dau dupa ce am vazut ce progrese a facut Steffi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Diplo, ma bucur ca ai venit cu vesti bune.
Ne rugam in continuare pentru voi.

Nicole, si Anca e tot pe antibiotic, de cand am plecat eu.
M-am intors aseara si incerc sa imi reiau responsabilitatile de acasa ca este cazul.
E tare rosie in gat si face febra de 3 zile. Ii dam nurofen si ii trece.

Eu cred ca Gabriela (Valen) o tine deja pe Ines in brate.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput