MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Nu am mai gasit articolul respectiv, peste tot dau pe net de Oz si ketona lui de zmeura! Dar am gasit asta, nu am reusit sa ma uit la toate partile, ca ma piuie picii in cap, ma uit mai tarziu:
http://www.doctoroz.com/videos/safflower-oil-bust-your-belly-pt-2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andanii, multumesc de urari. Maine e ziua mea.
Dar azi m-am serbat la serviciu, m-au scos colegii la resto la pranz si mi-au cumparat diverse chestii pe banii firmei.

Dar diseara mananc cereale cu lapte.

Ariel, interesant ce zici de Omega 3, 6. Eu am avut un flacon odata si le-am aruncat., ca au expirat.

Pe maine,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
M-ati dat disparuta?
Am o perioada tare grea la servici...
Recunosc ca nu prea am fost conforma, dar am incercat sa ma abtin cat mai mult. Tare greu este sa revenim la calea ce buna, dupa sarbatori.
Alli ca si Reductil se dau numai la pers super-obeze si care nu au antecedente familiale grave... insa ... in Fr Alli este in vanzare libera.
Carmen, la multi ani!!!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

La multi ani Cristina, sa fii sanatoasa si fericita

Miha, mersi, cam emotionata Stefi in poza( e de la serbare)

Ariel, felicitari pt slabire si e de studiat problema cu omega 6 daca ajuta la slabit. In weekend daca am timp.

Lorelei, daca ai timp nu faci un doc cu reteta de linte si sa o pui pe 4shared? Ca saptamana viitoare sigur nu o mai gasesc Nu m-am gandit la risotto de quinoa, dar e o idee buna.

Nina, habar nu am ce quinoa folosesc, daca e expandata sau nu. Sunt niste bobite mici albe, dar nu par expandate. Pe dried fruits e mai ieftina un pic. Cum faci varza de Bruxelles? Mai am doua pungi si nu stiu cum sa o fac. Sanatate la Mateias

Dana, mai incerc o data atunci cu hribi mici daca zici ca e cea mai buna

Diana, nu e amara clorella? Si la Stefi ii plac tare mult clatitele, le prestam de obicei in weekend la MD.

Brandu, nu incerci sa pui din nou reteta ta de supa pe 4shared? As face maine.

Gena, welcome back Stii cumva ce zice monti de cascaval?

Ce-aveti bre cu cascavalul? Noua ne place tare mult. Si cum mezeluri nu, pateu nu, de-aia nu, ce sa mai mancam?

Meniu ieri:
MD: un rest de quinoa cu ciuperci, doua feliute de somon afumat
P: briose cu legume
C: mancarica de curcan cu conopida

Azi:
MD: cascaval Gouda cu salata de ridiche neagra
P: briose cu legume
C: gratare de curcan cu legume

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, poftiti la


Cristina la multi ani , sa traiesti, sa fii sanatoasa, fericita si slaba.

Eu conforma pana in punctul in care o dau in bara. Nu-s ce fac dar o dau in bara zilnic, cu tupeu maxim imi gasesc tot felul de scuze.

Andanii de ce era lacrimogenul la inceputul mesajului tau?

Ce mai luati voi bun de la Lidle? in afara de batonul de peste.

Si eu vreau sa fac supa de Brindu. Am luat fructe de mare, tofu afumat, mai trebuie ceva?

Si noi mancam cascaval.

Ninha multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

HEllo-yellow!Poftiti la

CGE, LA MULTI ANI!!!! Sa fii fericita!!

Somleac, eu mai iau lapte de cocos de la LIDL, imi place cu pui si limeta; mai au niste conserve de fasole f bune, si ieftine, 1 leu si ceva cutia. lapte ptr cafea (*eu nu beau cafeaua cu lapte, dar il duc la colegi, la lucru, unde e foarte apreciat), mai au rulouri cu legume chinezesti, amestecuri de legume congelate, care sunt f bune. eu cam asta iau de acolo. A, am luat o data niste melci cu ierburi si unt, deliciosi!

Puisorule, varza de bruxelles o fac sotata de obicei: o fierb la aburi vreo 5 minute , sa se inmoaie un pic, si pe urma o pun in tigaie sau la cuptor int-un vas cu putin unt sau ulei, impreuna cu niste felii de radacina de telina, o intorc destul de des, mai pun niste curcuma, sare, piper, si asta e. e f buna, mie imi place gustul.

Brindusik, ce-ai patit? Esti plecata pe undeva?

Gena, asa e, e greu cu metehnele astea de sarbatori. Pe mine ma omoara schimbarile de program, atunci mananc cel mai aiurea!

Ariel, eu ii dau inainte cu ciocolata Dark extreme 85% de la Heidi, imi place ca e mai amara.

nu va mai zic ce am mancat ieri ca am fost o fraiera si o , cuminte foc pana pe la 3 si dupa aia... potopul!

Va pup, sa aveti un we frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Pai nu prea zice nimic Monti de cascaval, pentru ca nu exista in FR.
Eu am considerat ca este conform, pentru ca din cate stiam eu, branzele cu textura tare erau permise. La masa atunci ne-au servit ceva branza tip gouda (emmental) si eu zic ca e cam la fel cascavalul.
Oricum eu mananc multa branza, de toate tipurile, prefer branza decat ceva salam.
Si hop, ma duc la sport si apoi la servici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LORELEI eu sunt impotriva vitaminelor din farmacie! Acum iau spirulina si chlorella, le pun in smoothie-ul de dimineata, plus mai iau inca vreo 10 zile propolis. Atat! De astea e musai, ca imunitatea mea e la pamant si cumva-cumva trebuie sa o refac, pe langa fructele si legumele pe care le mananc zilnic.

PUISORUL algele astea sunt amare, intr-adevar, luate simplu, eu imi pun in blender apa, banana, jumatate de lamaie stoarsa, seminte de chia si algele. Iese foarte gustos, culoarea e cam aiurea dar inchid ochii cand beau

Meniul de azi:
- smoothie verde, wasa cu nutela
- omleta cu cascaval, salata combinata, lapte de migdale
- fructe (ananas, pomelo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

CAPITOL NOU (182)

Mergi la inceput