Delfinasi jucausi de iulie-august (96)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, mami Ainotna!
La multi ani, matusa!
Scuzati intarzierea..

Un Craciun fericit si linistit, cu sanatate si bucurii va dorim din tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Craciun Fericit!

Matusa
La Multi Ani sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

hello, fete! Am avut o zi de Craciun minunata!!!Am fost la tara, la o matusa de-a mea, de 70 ani, cu 7 copii (din care 6 casatoriti si fiecare cu 2 copii). Si se aduna toti, fara exceptie (copii, nepoti) de sarbatori. Era casa plina cand am intrat si toti stateau la masa si cantau colinde. Nu televizor, nu muzica, ci colinde cantate, paine de casa, cozonac bun si sarmale aburinde. Au venit calusarii, imbracati in costum traditional, cu clopuri cu pene, au dansat su au cantat. 2 dintre ei erau nepoti de-ai mei. Toti au 16-18 ani, dar nu au uitat traditia. Nepoatele mele sunt fete tinere, aranjate, bronzate la solar, umbla in cluburi, dar au tras un dans popular cu calusarii de mi-a picat fata. Si mi-a placut atat de mult ca au stiut ca de sarbatori sa pastreze traditia, sa cante o colinda frumos, sa fie atmosfera de pe vremuri. Toata ziua am fost in vizita, cu V dupa noi (doar la amiaza am venit acasa cat l-am culcat) si apoi iar la drum. Si V s-a comportat minunat, a cantat, i-a placut f mult pe acolo. Si mie mi s-a umplt inima de cald, de dragoste si de bine. Mai vreau!

I-am stricat maxim programul lui frumos de somn, il culc la 23!!! desi tot la 8 se trezeste! Dar ne-am simtit toti asa de bine, ca nu ne-am mai culca niciunul.

Va pup, mamici dragi!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani Paula!!! Iti doresc sa fii mereu asa vesela si optimista, sa fii sanatoasa, sa ai parte mereu de impliniri si bucurii!!! Sa fii rasfatata de cei dragi, iubita si fericita! Un mare de la noi!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Cristina . Multumesc mult. Azi dimineata ma gandeam la faptul ca am ajuns la varsta in care nu mai astept sa vina ziua mea, dimpotriva...nu mai vreau sa cresc.
Eeee, noi sa fim sanatoase, ca le-om duce pe toate, nu?
Oricum, m-am uitat cu ce as putea sa va servesc si am asa : sarmale, supica, salata de boef, prajituri, un pahar de vin, de cognac, suc. Eu poftesc de nu mai pot la vin cald ( ed fapt am si baut 2 guri, sper ca nu e vreo pb, dar nu m-am putut abtine, asa ca va fac voua si va astept la povesti.


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 11+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Paula, multa sanate, impliniri si o sarcina cat mai usoara!
Vad ca ai bucatarit bine de tot
Chiar se mira fata mea cum nu ard de nerabdare cand vine ziua mea. Ea numara zilele pana la o aniversare. ASa se entuziasmeaza de cadouri, tort, baloane, etc. Ce fain e sa fii copil si inca unul vesel .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Paula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

la multi ani fericiti si impliniti, Paula, multe bucurii si sa ramai asa cum te cunoastem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Paula, multa sanate si tot ce iti doresti!!!!! Sarcina cat mai usoara in continuare!Pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Radu!

Mergi la inceput