Delfinasi jucausi de iulie-august (96)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Zice Vlad ca a iesit Daria ( nepotica) din burtica - eu nu i-am zis nimic de cum iese sau ca iese. I/am zis ca in burtica e Daria si apoi ca vine acasa cumnata-mea cu Daria. Si acum ma tot intreaba de ce a iesit din burtica... I-am zis ca asa ies toti copiii. Si acum ma intreaba daca si nepotul a iesit asa cand a fost mic, apoi m-a intrebat daca tot asa a iesit si el cand a fost mic. Si apoi a zis "vai de capul meu!" No, ma asteptam sa am discutiile astea mult mai tarziu.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



puiutz, drum bun si revedere placuta. S-ar putea sa ajung si eu, mamaia mea e la capatul puterilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Crissy, Ochidut,multumesc de sugestii.Am sa incerc si cu suflatul in bucatele de hartie ca in trompetele alea aniversare nu-i place.

Alina, super serbarea, super "ALBINUTA".Victoras e un scump si un curajos.Important este ca a spus si poezia si cantecelele, cine nu a inteles treaba lui.
Cristina, haios tare Vladut.
Puiutz, multumim de urari!
Va urez si eu Craciun fericit , sanatate si bucurii alaturi de cei dragi!!!
Si noi vom pleca la tara, la ai mei tot pe undeva prin judetul Vaslui si cam am emotii cu zapezile si drumurile astea, dar asa e traditia la noi sa facem Craciunul si Pastele in familie si fiindca s-a anuntat incalzirea vremii ne aventuram. O sa profitam si de zapada adunata in curtea bunicilor sa ne bulgarim si sa facem ingerasi pe zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Salutare fetelor!
Eu il culc pe radu asa ca am putin timp sa trec si pe aici.
Suntem in pline pregatiri pt maine, ca in weekend n-am facut nimic. L-am sarbatorit pe radu in avans. A ales de pe tava pixul, patentul (si un ban deodata cu el) apoi cheile de la masina :) a zis tasu ca isi va face service auto raducu :))
I-a taiat nasi-sa un breton :)) arata ca jim carrey in dumb and dumber :))))) pun poze pe fb. Sper si pe picassa zilele astea
Va pup si sper sa aveti o zile frumoase.
Cu urarile de craciun vin maineeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare
Alice, l-am vazut pe Raducu pe FB, dar nu mi-a sarit in ochi bretonelul lui.

Noi ne pregatim sa mergem la nasi, ca vine Mos Craciun. Am impachetat anul asta la cadouri de mi-a venit rau!!!

In timp ce eu scriu acest mesaj, Raul isi imprastie supa pe scaunul de masa in timp ce canta "La multi ani cu sanatate". Zilele astea nu ne-am mai inteles deloc cu el. Numai si numai ce vrea el, si daca nu e asa , se arunca pe jos, nimic nu mai tine...il pun la colt , urla ca din gura de sarpe, spune ca nu mai face niciodata si cum a scapat de acolo , cum o ia de la inceput!! Eu cred ca ii lipseste cresa. Acum a avansat...inmoaie servetelul in supa si il suge!!!

Sa nu-mi uit scopul - Vreau sa va urez Craciun Fericit alaturi ed familie, si sa va bucurati de linistea sarbatorilor!! Va pup pe toate .

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 11+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Va urez si eu Sarbatori frumoase, cu bucurii si delfinasi cuminti! Sa va bucurati de toti cei dragi!

Paula, ce nazdravan ai tu acolo!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ho ho ho...la noi a venit mosul ! abia astept sa vad ce fac copii maine dim cand se trezesc

Craciun fericit pt cele mai minunate mamici si delfinasi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Craciun fericit, mamici dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani matusa!!! cu intarziere.... sa ai parte de sanatate, bucurii si multe impliniri!

La noi mosul a fost grozav! A venit un finut de-al meu costumat. Vlad l-a intrebat "ai venit mosule?", l-a colindat frumos. A primit muuulte cadouri, ca i-a trimis si maica-mea o tona. Se joaca cel mai mult cu bucataria, face mancare, spala vase. L-am tinut aseara mult peste programul lui, ca am zis ca e Craciun, aveam musafiri. Tot greu a adormit ( adica intr-o ora) si tot pana la 8 dimi...

Azi mergem la tara, la colindat. Sa aveti in continuare Craciun minunat!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Craciun fericit alaturi de familiile voaatre minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

CRACIUN FERICIT SI PACE IN SUFLETE! Noi suntem cu febra mare, rosu in gat, muci si alte cele. Va pupam cu drag si sa stiti ca nu v-am uitat!

Mergi la inceput