Delfinasi jucausi de iulie-august (96)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiutz, Adriana, multumesc! Cumnata-mea ar fi vrut zile diferite, sa nu se supere cel mare, dar nu i-a iesit...

De ieri i-am dat lui v seminte de in rasnite in iaurt, plus muuulte fructe si apa cat se poate. Iar azi a avut si juma de scaun normal, uraaaa! Continuam si speram sa fie bine.

Cu magazinul- ma bucur ca am bani sa ii dau salariul fetei luni, in 24, 350 lei. Eram stresata ca nu vand atata intr-o sapt ( ca am avut si astfel de sapt). Am scapat de grija asta. Apoi in ianuarie vedem cum a fi. Nu is f stresata, pt ca nu am banca in spate cu rate. Si sper sa ma mut cu magazinul cat mai devreme. Vasi are si el tare mult de lucru, se trezeste la 6, merge la birou si vine la 23 acasa. e tare obosit. Mai face mici pauze si vine sa il vada pe v. E sfarsit de an si e musai sa termine. Sper sa si reuseasca!

Anul asta nici noi nu cred ca avem mos. cel care a fost anul trecut esi el tatic acum, nu stiu daca vine. Plus ca e slaaaaab, nu se potriveste :)

Azi noapte am impodobit bradul, cand dormea v, ca i/am zis ca mosu il impodobeste ( nu ma intrebati de ce, ca nu stiu). Si i-a placut dimineata cand l-a vazut, era incantat ca mosul l-a facut.

Apropo de spalatul pe dinti ( ca se vorbea pe fb)- dupa ce isi bea lp, il striga pe taica-so, ii arata sticla goala si verificam toti cine a baut laptele. Ne uitam in gura animalelor si a lui, iar cel care are urme de lapte trebuie sa se spele pe dinti. Plus ca ii mai cant si un cantecel:

"Spalam dintii de jos
Sa ii facem frumosi
Spalam dintii de sus
Sa-i facem ca la un iedut
Spalam dintii din fata
Sa nu ne creasca mustata."

Si rade, eu il spal, il mai cantam o data, si uite asa. Vedem cat tine. Apoi reinventam :)



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salutare fete dragi
Cristina, tb sa invat si eu cantecelul ala. E super. Raul se spala pe dinti, dar ne spalam impreuna. Ma spal eu, ii dau si lui periuta lui, el se mangaie mai mult, apoi il spal eu...
Mie nu cred ca mi-ar place sa am 2 copii nascuti in aceeasi zi ( bine, daca ar fi gemeni, nu as avea de ales ), dar poate eu am ramas cu sechele de la faptul ca sunt nascuta a2a zi de Craciun si intotdeauna mi-am dorit ziua mea sa fie independenta de orice sarbatoare, sa fie doar a mea.
Si eu vreau Mos, poate convingem vreun tatic sa se imbrace in mos. Raul e innebunit dupa el, in fiecare zi tb sa mergem pe undeva sa-l cautam sa-i cante si sa-i spuna sa-i aduca daruri multe.
Noapte buna.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 10+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

am o prietena ce tot sustine ca nu vrea sa se nasca fata de ziua ei ca vor sa isi serbeze amandoua zilele separat,etc.... si ghiciti cand s-a nascut?la o zi dupa ziua ei!

fete stiti cum am scapat de suzeta ieri?am fost acum 2 zile la dentist sa vada dintii strambi ai Carlei de la suzeta. si i-a explicat dr ca daca mai sta cu suzeta ii se strica si mai tare si ca va fi urata,etc....ba i-a aratat si o proteza urata cu dintii aiurea(de parca ar fi inteles ea ceva :))) si i-a spus dr Carlei sa vina sa ii aduca suzetele daca vrea sa aiba dinti frumosi. A doua zi,si-a pus suzetele intr-o pungulita(toate cele 8) si le-am dus la dentista. Ii le-a dat de bunavoie singurica si a primit la schimb un winnie. A fost destul de seaca la trocul asta :) seara la culcare a constientizat ca de fapt si-o facuse cu mana ei(am vrut sa faca asta ea sa nu fiu eu la mijloc) si ca asta este,suzetele raman la dentista iar ea va avea dinti frumosi. Si ii repet asta la nesfarsit cand intreaba unde e suzeta. Si intreaba atat de trista ca imi vine sa o mananc :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Am rezolvat cu Mosul . Plecam la bunici si bunul va fi Mosul, ca si anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Dragele mele, pentru ca noi maine plecam la bunici si acolo nu vom avea internet, va uram cu drag de pe acum sa aveti

Un Craciun cald si luminos, cu bucuria Nasterii Domnului nostru Isus in suflete, si un An Nou mai bun, mai prosper, care sa va aduca sanatate multa si realizarea a tot ce va propuneti, pe toate planurile!

La multi ani de zilele onomastice tuturor celor ce poarta numele Cristina si Cristian, Stefan si Vasile, sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce va doriti!

Sa va distrati si sa va relaxati maxim, sa va bucurati de liniste, veselie si copii cuminti si sa ne revedem si reauzim sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiutz, multumim de urari! Deci mergeti pana la urma la Barlad! Sa aveti si voi sarbatori frumoase si linistite, sa va simtiti bine, sa va bucurati alaturi de cei dragi! Si drum bun!

Ainotna, La multi ani cu sanatate! iti doresc multe impliniri si bucurii!

Vine Craciunul!!! Iu-huuuu!

Zice Vlad ca a iesit Daria ( nepotica) din burtica - eu nu i-am zis nimic de cum iese sau ca iese. I/am zis ca in burtica e Daria si apoi ca vine acasa cumnata-mea cu Daria. Si acum ma tot intreaba de ce a iesit din burtica... I-am zis ca asa ies toti copiii. Si acum ma intreaba daca si nepotul a iesit asa cand a fost mic, apoi m-a intrebat daca tot asa a iesit si el cand a fost mic. Si apoi a zis "vai de capul meu!" No, ma asteptam sa am discutiile astea mult mai tarziu.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

la multi ani Alice sa fii sanatoasa, sa te bucuri de copilasi si sa ai niste sarbatori minunate!
la multi ani si pt ANA de otilia sa cresti mare, sa fii sanatoasa si voioasa(scuze de intarziere:))
Paula, ce bine de tine ca raul sta la bunici si ii place...
Tudor a ramas la bunici la camulung si de duminica de cand l-am lasat acolo plange intr-una, nu mananca, nu doarme, mai e si blnavior cu muci si tuse, il sacaie si 2 masele de sus care tre sa-i pocneasca:( speram sa se mai obijnuiasca acolo. noi stam ca doi cuci, e atat de pustie casa fara el si liniste si curatenie, abia astept sa se faca vineri sa ma duc la el!
diseara am zis ca fac o fasolica de post, maine ies cu cotul la film, the hobbit, iar joi o sa mergem dupa cadouri pt tudorel.
va pup mamici dragi, sa aveti o zi frumoasa!

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor
"Muntii s-au facut cand Norii, dorind sa fie calatori si usori, si-au lepadat sub ei, in vant, povara pe pamant"



Cu scuzele de rigoare pt intarziere:
La multi ani si de la noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Ainotna, La multi ani ! Sa ai parte de tot ce iti doresti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Beluistef siAntonia, multa sanatate!

Dar chiar asa tine cineva legatura cu Beluistef. Ma gandeam ca dupa de face delfinasul doi ani revine la serviciu si va fi activa. Si nu-i deloc asa.
Rody, Michelle, voi ce mai faceti?

Puiutz, drum bun si sarbatori cat mai reusite!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani ainotna!

michelle, ce ati mai facut cu ochiul Clarei?

Mergi la inceput