Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim, dar la Cta nu e hornbach? Ca eu de acolo mi-am luat, cu 90 de lei si e brad norvegian, foarte frumos!

Noi totusi cred ca o sa-l impodobim in weekendul 22-23 dec...oricum avem 2 saptamani sa ne bucuram de el, ca tot suntem in concediu pina dupa Anul Nou...

Cristalina si eu zic ca proprietarul terenului vorbeste aiurea...daca erau asa multi doritori de ce nu l-a vandut pana acum??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

as vrea eu sa avem Hornbach!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Noi tot brad norvegian de la hornbach luam de 3 ani...sunt stufosi si rezista pana dupa sf. Ion!
Spor la impodobitul bradutilor.

Olivia, super simpatic Luca!

Ioana, frumoasa surpriza cu bradul!

Maria a primit ieri prima scrisoare din viata ei...de la Mos Nicolae.
Care i-a zis ca daca nu e cuminte asa cum a promis, Mos Craciun se mai gandeste

Pai m-a sunat ieri invatatoarea, stiam ca a vorbit in ore si ca l-a deranjat pe colegul ei ...trebuia sa fac ceva ...asa ca m-am gandit la o scrisoare. Sper sa functioneze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza in sfarsit a venit zapada, spre bucuria mandrei mele:) care face totul la foc automat ca sa poata iesi afara la bulgareala...
Noi raportam un week-end muncitoresc,mandra a fost si sambata si duminica la un concurs de sah,unde a obtinut locul 4 in clasamentul general....dupa doar doua luni de sah!
In rest,asteptam vacanta:)
hai sa avem o zi faina,pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
cum sunteti cu zapezile? sper ca e totul ok pe la voi.
aici.. ploaie gramada ieri si azi-noapte, acum doar ceva mai frigut. 0 grade.
o saptamana usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza, aici e zapada si frig rrrau. Scartaia zapada sub pasii nostri azi de dimineata in drum spre scoala :-) Ce bine ca mai avem doo saptamani de scoala si inot, apoi relax, yuhuuu
Felicitari Mariei pt concursul de sah !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! Am intrat doar sa va salut...

Felicitari Mariei!

Eu m-am mobilizat astazi si am comandat o tableta pentru Matei pe acel site care aniverseaza 11 ani si am luat-o cu reducere de la 400 la 300, asa ca sunt happy :)

Ieri, Matei s-a inscris pe un site al moshului si i-a cerut tableta, dupa ce i-a promis ca va merge la culcare cand ii spun parintii, isi va face curatenie in camera etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bravo Matei
Ma bucur ca ai avutr si reducere :-)
Btw, superbe pozele voastre , Roberta



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata

Si la noi a nins, fetele s-au bucurat tare mult, azi dimineata Maria voia sa o trezeasca pe Ioana la 6.50 "las-o, ce ai cu ea!?"
"Vreau sa ne bucuram si sa topaim impreuna de fericire!"

Ieri au impodobit fetele singure bradul (ma rog, eu am pus instalatia de luminite si John steaua din varf). Am facut si cozonaci, mirosea asa frumos a brad si cozonaci...ce sa mai, parca venise craciunul!

Azi la servici ne-am trezit din feerie, directorul institutului si-a dat demisia si l-a nominalizat pe John ca "urmas", sper sa revina oamenii la sentimente mai umane, sa-i respinga demisia la minister, ca zau ca nu vreau sa petrecem sarbatorile la institut
Tocmai ce era sa ne luam de par in weekend ca vine seara tarziu si ma cearta pe mine ca nu mai am rabdare cu ele, sa vina dom'le mai devreme acasa si sa vezi ce mama calma o sa fiu!

Sanatosi sa fim, ca restul se rezolva...
O dupa amiaza minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Si in Bucuresti a nins si se anunta geruri mari pe miercuri-joi (-20 grade...). Eu nu prea sunt bucuroasa de asta - traficul deja e varza, factura la incalzire a inceput sa urce, etc, etc, etc...

Simbata am fost cu copiii la petrecerea de Mos Craciun de la mine de la firma - s-au ales cu cadouri, i-au cantat lui Mos Craciun - acum il asteapta si pe cel de acasa...

Eu la servici mai am 2 saptamini f aglomerate, saptamina viitoare (marti si miercuri) au serbarea la scoala - eu una abia astept sa se termine cu astea ca nu mai pot...

Ioana - felicitari Mariei!!!
Roberta - bravo, chiar e un deal foarte bun tableta la pretul ala!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput