Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Sper sa avem o zi buna, in ciuda prognozelor meteo! Eu sunt tare stresata, pentru ca Matei vine acasa cu microbuzul de la after-school, eu ajung cu ce pot (Petro munceste din zorin pana in noapte...), drumurile pana la noi nu sunt tocmai bune...
Ieri a ajuns copilul inaintea mea si nu reusea sa descuie poarta, inghesase yala...

Cristal, pai asta e motiv de baute, nu?

Gabi, am vazut pozele pe FB, ce mari sunt baietii!!

Azi am realizat ca nu i-am spus La multi ani! Simonei (Blue Angel)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
ia uite, a venit iarna de-adevaratelea :)
imi vine sa stau acasa, la fel ca multora dintre noi. ma consolez ca chiar nu mai e mult... si vine vacanta.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Ce liniste e pe aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu ma tot uit pe egam, la meteo au zis ca in Buc incepe sa ninga dupa prinz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Haideti sa trigam catalogul, sa animam subiectul
Sunt atatea mamici care n au mai scris de un secol, aoleuuu


Noi ztem bine. Inot, karate, pictura, bricolat, Jinglebells la chitara doo variante, zapada, frig, friggg si vant.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!

Ioana, bravo Mariei, felicitari!
Roberta, sper ca nu va inzapeziti si o sa treaca zilele astea usor.

Pe mine Maria m-a anunta "azi la 12 incepe sa ninga, am auzit eu la scoala! Trebuie sa terminam lectiile ca sa putem sa iesim diseara la zapada aia mare!"
Aseara le-am bagat in casa inghetate bocna!

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza.....io trebuie sa recunosc ca astept vacanta la fel de nerabdatoare ca mandraam avut un semestru criminal cu multe ore si cu aproape tot anul I...la noi a venit gerul asteptam zapada
Maria a cam terminat cu scoala,azi le-a cerut carnetele sa le treaca notele si mediile si le-a zis ca daca-s cuminti nu mai primesc teme....repeta de zor pentru serbarea traditionala,deja se oftica ca cei cu plugushorul spun mai mult iar cel mai distractiv moment este cu ursul...dar se consoleaza ca ea va deschide serbarea cu steaua...io i-am pregatit o surpriza,cel mai frumos costum popular din Bucovina
In rest inca nu ne-am hotarat ce facem de sarbatori....oare cum anunta vremea de craciun...
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
aici e o vijelie.... mama mama. adica iarnad e Constanta, stiti, nu?
Cristal, adica a nins de aseara?
Ioana, Robi, voi nu aveti zapada deloc?
o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La noi in Ilfov e zapada de juma'metru, deci stau acasa. Cel mai tare se bucura cainii ca-si curata blana, sa-i vedem la noapte cu minus 22 in cotet (acum cred ca le dau de mancare de 3 ori pe zi ca sa reziste).
Ieri seara a fost ninsoare si un pic de viscol (cand spun un pic, ma gandesc in comparatie cu anul trecut cand credeam ca rupe pomii).
pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Daca strigi catalogul iar zic ca la mine e misto soare frumos si 35 grade superbe:)
In rest ne adunam puterile pe ultima suta, evaluari, circ, petreceri de craciun in toate directiile, aniversari vad ca la greu, concert la pian Maria si cam atat :)
O zi buna sa aveti si sa scoateti nasul din nameti

Mergi la inceput