Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la multi ani sarbatoritilor Luca!! sa fiti fericiti si iubiti si norocosi!!!

Gabi, e ok la medicul de familie intai. poate vede el din prima despre ce e vorba. poate fi doar o intindere totusi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi ani Luca razboinicul,multa sanatate si noroc!!
Meii nu ma contrazice-ti ca perioada de la 8 la 11 ani este frumoasa si linistita,lasati-ma sa visez frumos....vorba Marinei io nu ma bag peste jucariile,dulapul,biroul si ghiozdanul ei,cum si le pune asa le are....nu va imaginati ca este ordine,din contra....cel mai bine este in ghiozdan si cel mai rau la jucarii...
Roxi si mandra a fost implicata in niste conflicte cu acelasi coleg...azi am vorbit cu doamna si a zis sa nu-mi fac nici o problema ca sunt niste chestii minore,ei se joaca si din joaca mai ajung si la altercatii....in schimb bunicile si mama lui fac din tzantzar armasar
Io trebuie sa o laud ca a luat 90 de puncte la un test pe care le-a dat doamna saptamana trecute legat de concursul cu evaluarea....pe de o parte la ultimul subiect a luat punctaj maxim cu bravo pentru ca a compus un text foarte frumos si pe de alta parte cele 10 puncte le-a pierdut pentru ca la un exercitiu a inteles gresit enuntulin loc sa puna semnele de punctuatie ea a ordonat propozitiile din dialog....azi cred ca le da la mate sunt curioasa cum se descurca la prima vedere
Azi avem sedinta cu parintii dar se duce tati
hai pupiceisi o zi frumoasa tuturor in special sarbatoritilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Luca!

Tuturor celor ce serbeaza azi le doresc multa sanatate!

Io's doamna scama! Frate, ma crizez daca nu le pun la locul lor (drept pentru care la ele in camere e destul de ordine, jumate fac eu, jumate tanti a noastra)...S-au invatat sa adune jucariile si sa-si puna hainutele pe cuier (au cate unul micut pe care isi atarna toate hainele in fiecare camera). Asta se intampla daca le zic, daca nu, nu... Dar apreciez faptul ca fac ordine, intr-un final
Dar recunosc, am o problema...

Noi am avut ieri meciuri. Eu am fost multumita, a fost cuminte la scoala, cica a facut bine la concurs (dar nu ma intereseaza pentru ca i se facuse rau in pauza asa ca putea sa nici nu se duca!), si-a facut teme tot ce ii zisesem pana am venit de la servici asa ca am fost la dansuri...
A facut mare circ cu tanti Viorica si cu pianul a fost un dezastru, John a scos flacari pe nas...asa ca s-a interzis calculatorul, dansurile s-au suspendat pe perioada nedeterminata, asta in afara cazului in care vrea sa renunte la pian, ca poate sa faca si asta...Ea a zis ca nu, vedem ce se intampla in continuare...

Duminica trebuie sa plecam in excursie, sa curioasa cum decurg ostilitatile pana atunci.

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

la multi ani celor care poarta prenumele Luca
Mneatza
Leeloo, eu zic ca un control la ortopedie nu strica, speram sa nu fie nimic grav
Mey, la noi e debandada, nu ma agit pt dezordine, pt chestii minore, ma agit pt nesimtire cand depaseste limitele si elasticul da sa se rupa :D
In rest ... nu mai suport nicio critica din partea fie`mi, i-am zis ca daca mai scoate un cuvant, suspend inclusiv afterschoolul si cantina :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

La multi ani Luca!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany suspend inclusiv afterschoolul si cantina :D


nu ziceai tu pe vremuri ca ii muta?? na, ca acu vorbeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, multa sanatate lui Stefan! Sa speram ca e o lovitura si o sa treaca repede.

M-am lamurit cu ostilitatile...Lucrurile sunt in continuare...ostile...

Azi mi-a stat inima "am fost cuminte dar mi-a fost foame si la testul de matematica am gresit!". Cand ma uit pe foaie, probleme si exercitii tare simple iar mandra mea gresise la toate!! Nici un punct nu ratase!
Doamna mi-a zis ca a fost cuminte dar ca a durut-o burta si nu s-a putut concentra!
"Ia zi-mi tu mie ce faceai, ca sigur ai mintit-o pe doamna!"
"M-am uitat pe geam!" (asta dupa vreo 5 minute de bodoganeli)

Frate, ma apuca palpitatiile cand ma gandesc ca-s numa' in a doua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, tot monosilabic, dar privirile si ochii aia, mainile`n shold, ofticatul din strafundul sufletului plin de nemultumiri care mai de care, aoleuuu, ma omoara incet si sigur :D




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu cred ca cu cat ne adaptam mai repede cu atat o sa ne fie mai usor. De figurile adolescentei nu o sa scapam si inca nu am ajuns acolo. Mitzu e inca bbeu, Maria mai da ochii peste cap dar nu indrazneste sa se opuna. Nici nu prea are la ce ca eu o las sa faca ce vrea. E un copil tare bun si nu depaseste limitele, certurile noastre se rezuma la culoarea si asortatul hainelor dar si acolo tine cont de opinia mea.
Si o mai deranjeaza teribil sa fac misto de ea, daca o iau cu nu invata mama ca nu o sa ne omoare un 4, o sa rada putin prietenele si atat......am pus-o , se declanseaza plansul, alergat la ea in camera, trantit usa.
Pe Mitzu il doare la basca efectiv de orice, are avioane in cap si il las cu avioanele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La multi ani de Sf.Luca!

Mergi la inceput