Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

da,da..ochi dati peste cap, usi trantite..crize de adolescent..din nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu urasc diminetile De cand ma stiu, cand ma trezeam, eram treaza frate, fi`mea are nevoie de 15 minute sa si deschida ochii parca vampir Asa ca am deja fobie de tot ritualul, plus mai vine si dadaca si pune intrebari tampite si am ob osit si io Vreau in barlog



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

io cred ca-s adolescenti deja . sau pre-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

(a mea e doar oleaca nesi:-))) shhht sa nu ma auda nimeni :D)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

frati, n-am zis io????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cand va citesc ma gandesc ca ai mei copii nu ar rezista nici 5 min cu voi:)
la noi se arunca hainele, e mereu dezordine, inca nu m-am gandit sa ma uit cum isi pun cartile in ghiozdan asa ca suntem cu totii fericiti si relaxati.
Mihai imi dadea indicatii acum cateva zile cum sa-i aranjez hainele in dulap, pe o linie pantalonii de scoala , pe alta aia de sport, tricourile tot asa. L-am trimis la plimbare sa si le faca singur sau sa explice in portugheza lui tanti de ne face curatenie ce vrea. Eu nu ma mai bag in dulapul lor. Le pun frumos le au, le arunca asa le poarta.Astea sunt invataturi de la francezi de responsabilizat copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

O zi buna si de la noi si felicitari pentru FB-uri, dragul de-a citi si compune texte.

In ce priveste indolenta si dificultatea trezitului de dimineata ... e ceva normal si natural la anii lor si chiar si ai nostri adeseori

Oricum va doresc multa rabdare, tact si spor in treburi !

sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
eu cred ca fiecare copil rezista cu mama personala si probabil oricare dintre ei se poate adapta la orice mediu. la fel cum noi adultii avem unele manii si altii altele, asa ii invatam si pe ei, sau macar incercam. sau ii batem la cap, dupa caz.
la noi rebeliunea continua, ieri s-a batut la scoala cu pretenul cel mai bun. asta ca sa imi treaca ideea ca s-au mai linistit apele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ha, mai am si eu din cind in cind accese din astea de a pune ordine (asta-i ascendentul meu in Fecioara ), dar cum natura mea este una indolenta, dezordonata, nu prea am mare succes. Stau insa si eu cu gura pe ei (si am observat ca deja a inceput sa functioneze) sa-si puna hainele murdare in cosul de rufe, sa-si ia haine curate singuri din dressing (dar nu am ajuns, si nu cred ca voi ajunge prea curind, la a-i pune pe ei sa le aranjeze in ordine, in dressing), sa-si stringa jucariile insirate (mai ales Tudor)...dar incerc sa-i cicalesc cit mai putin...

Am in schimb o problema cu Stefan - de acum 2 dimineti a inceput sa se plinga de dureri in umarul+bratul sting - ieri il durea asa de tare ca nu putea sa ridice mana sa se imbrace/dezbrace sau sa o puna pe pupitru la scoala...el zice ca a cazut pe scari la scoala - cei de la scoala imi spun ca nu s-a intimplat asa ceva pentru ca ei sunt tot timpul supravegheati la coborarea scarilor (si oricum Stefan, la cit de temator e pe scari, nu cred ca s-ar fi repezit sa coboare singur) - cert este ca pe copil il doare. M-am uitat, nu e nimic invinetit, dar parca exista o usoara inflamare fata de umarul drept, dar foarte mica...ieri seara i-am dat nurofen si l-am dat si cu un gel de la farmacie pe baza de gheara diavolului, care inteleg ca e foarte bun - parca dimineata era mai bine, s-a putut imbraca mai usor... Nici nu stiu unde sa-i fac programare la doctor - oare trebuie sa-l duc la ortoped?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ups, era sa uit...LA MULTI ANI de Sf.Luca!!!!!

Mergi la inceput