MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Andanii, cata dreptate ai!

M-am cantarit si am cu 300gr mai mult, dar sunt si balonata, ma mai cantaresc vineri, ca in fiecare sapt.
Meniul de azi:
MD: o cafea, un iaurt, o wasa
G: un mar o banana
P: 2 rosii, un pic de branza, un pic de jambon, 2 bete de surimi, si o felie de paine ig15
c: (inca nu stiu)
dar am promis ca sunt cuminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei esti oficial trecuta in tabelas...

celorlalte fete noi va rog sa imi dai datele sa va trec acolo daca doriti si asta pana luni

fetele noi si vechi si pe pozitii...v-as fi indatorata daca mi-ati da kg actuale sa le trec in tabelasul de octombrie care va fi schimbat lunea viitoare...ca dupa cine stie cand mai am timp detreburi administrative..deci luni..cantarire generala!

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Aoleu, Brindusikule, mi-e frica! Nu prea am fost cuminte in ultima vreme Tot mereu a mai aparut cate o abatere pe ici pe colo. pana luni musai sa ma tin de treaba de frica cantarului!

(si eu patesc la fel cu ananasul crud, ma ustura gura)

Azi am fost ok:
MD:iaurt, fibrobar
P: ficatei sote + sote de morcov
G: alt fibrobar
C: struguri

Succes la slabit, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor!
Azi
MD wasa+iaurt
G suc de portocala 100%
P ciorba de legume+cateva migdale
C mancare de linte cu carnaciori
undeva inainte de culcare, strugurei dar nu multi.

Andanii nu stiu nici eu de ce nu imi place, nici cu wasa nu ma prea impac, iau numai cu susan salbatic pe ea.Azi mi-am cumparat din nou paine de albus.

Nici eu nu pot manca ananasul crud, am incercat si eu de mai multe feluri, am avut si copt la soare, natural si din magazin iar dupa mi-au iesit tot felul de chestii pe limba si usturime de numa...

O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daena sucul de porto e ok daca l-ai beut ca atare si era proaspat(eu beau suc din fructe in general cand iau suplimentele de omega3 ca is asa de mari de am senzatia ca se duc in cuburi daca le iau cu apa)
cat despre ananas incearca-l pe cel la cutie fara zahar adaugat...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Miha, a fost buna varza dar mi s-a parut cumva "neterminata" Sotu si fata au mancat-o langa gratare de curcan. Am facut o portie imensa asa ca avem si pe maine si pt ei o sa o combin cu carnat prajit.

Noua ne place foarte tare ananasul. Astept sa vad ce pret va avea.

Ma duc sa mai rontai niste pandispan si ma bag la culcare ca a fost o zi lunga tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Carmen, azi ti-am luat-o inainte

Meniu azi:
MD: mozzarela light, wassa
P: briose
C: varza cu orez

O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Deci luni ne cantarim? Waw am emotii sper sa fi dat jos macar surplusul din concediu.

Ieri am fost la o degustare de vin si am mancat la cina bunaciuni dar conforme.

Azi vreau sa mananc asa : Md omleta cu mozarela
P ardei umpluti ( cred ca o sa mananc o luna pana ii termin ca picii mei refuza sa se mai atinga de ei, cica sunt prea seci)
C nu stiu, poate ghiveci
G alune si migdale , ieri n-am mai apucat si la gustare.

Puisorule nu stiu ce sa zic de varza. Ai lasat-o fara capac sa se rumeneasca un pic?

O zi frumoasa va doresc

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mihaela ...DA,luni e the moment of truth . mie una nici nu-mi mai e frica dupa ce m-am cantarit lunea asta dupa o luna si ceva de mancat numai chestii aiurea..desi o sa fiu putin dezamagita daca o sa vad ca dupa o sapt conforma nu am dat nici macar 100g jos

io ieri cand am venit de la sala (unde mi s-o facut rau rau )..am mancat wasa cu sunca de praga (2 felii),masline si niste pomelo si inainte de culcare am mancat si un baton mic de cereale(asta clar avea zahar)...cred ca mi s-o facut rau ca mi-am iesit din mana+ pentru ca nu am mai bagat glucoza in corp in ultimile 4 zile

azi am acelasi meniu ca ieri(pana ...vb mihaelei termin varza ..sper totusi sa nu ma tina o luna)
Md: lapte cu fulgi
G: ananas, ceai cu lapte
P: varza (chiar mi-a iesit cea mai buna varza ever )
C: supa sau salata sau vad io

apropo ca vroiam sa va intreb..voua vi se intampla k dupa ce faceti efort(sport adik)..sa simtiti nevoia sa mancati grasimi ? eu am observat asta ff des...ca nu ma gandesc la chestii glucidice sau cu zahar in schimb imi e gandu la mancare cu lipide..cum a fost sunca de praga de ieri sau maslinele



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna dimineata!
MD ou fiert+ardei+cabanos
P mancare de linte
C wasa cu iaurt
O zi buna, dragelor!

Mergi la inceput