MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii
genna paine cu unt cea mai interzisa combinatie ... chiar si la mentinere trebuie sa o evitam pe cat posibil


Stiu...din pacate cand mancam in mai multi e greu sa explic de ce mananc nu stiu ce si de ce iau wasa...etc.
Azi am refuzat sa mai mananc asa, deci am luat wasa si am mancat cu nise branza si am zis clar ca e mai ok pt regimul meu.

Azi a fost ultima zi de abatere, am mancat Monti, dar am luat la pranz pui in lipie, deci iar abatere. Pfff...
Gata de maine sunt libera, fara musafiri si inapoi la Monti, chiar o sa ma cantaresc dimineata sa vad daca am luat ceva in plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Hi!

Bine ca mi-ati adus aminte de ananas, am vreo 2 conserve de alea fara zahar, sa le consum, cand nu am alte fructe de dimineata. Dar nu se compara cu anansul crud

Meniul meu:
- struguri
- inghetata raw de banane
- fasole frecata, covrigi
- salata de rosii cu ardei
- caju
- seminte de floarea soarelui

Maine imi aduce soacra, zacusca, de-abia astept sa o savurez. Si tot ea mi-a facut gem de prune fara zahar, am noroc ca socrul are diabet si asa o mai conving sa faca conserve fara zahar. Tot asa a facut si sucul de rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

Dana matinala ca matinala, dar nu mi-ai spus cum faci batoanele...

Meniul de azi:
MD: cafea; covrigi cu susan; iaurt
G: mar
P: fasole galbena(fideluta) cu rosii
G: mix oleaginoase crude(15-20 buc TOTAL)
C: ciorba...
gustarile s-ar putea sa le inversez....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Meniu azi:
MD: dovlecei crocanti, avocado, ardei
P: briose
C: varza a la cluj cu orez basmati

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata montigirls

Carmen batonul de cereale l-am cumparat si e bun rau .... da nu-i 100 % conform musai exista si retete pe net pe undeva ... caut si pun aici

Meniul de ieri suna cam asa :
md. wasa cu magiun de prune
g. baton de cereale
pr. carne de pui la cuptor si rosie
g. o cana de lapte cu putina cafea
ci. o chiftea, cateva bastonase crocante de piept de pui ( un fel de snitzel la cuptor ... le tai fasii si le dau prin ou si apoi branza rasa cu putine seminte de susan si in... le pun pe hartie de copt ) sunt demential de bune

si apoi am avut cateva abateri pentru ca am avut musafiri si le-am pus pe masa si am ciugulit putin nu am nici o scuze pentru ca de multe ori am musafiri si nu ma ating de nimic dar aseara chiar am avut pofta de rasfat

child stiu faza cu zaharul in bulion , si ai mei au pus anul trecut si nu am baut deloc ... anul asta le-am zis ca sa-mi faca fara pic de zahar ... io nu stiu de unde moda cu zaharul in buliin ca bunica mea tin minte ca nu-l facea cu zahar

gena sa stii ca eu nu mai explic de foarte mult timp nimic la nimeni despre stilul meu de a manca .... daca tot stateam si explicam eram si acuma la 95kg sau poate chiar mai sus .... le spun frumos ca "mananc sanatos" ... ca asa mananc eu si eventual daca insista le spun ca nu combin paine cu grasimi ... si gata
de exemplu acuma dimineata am mancat paine integrala (facuta de mine) cu urda si ardei iute .... apropo mancati ardei iute pe cat puteti de mult pentru ca topeste grasimile
te-ai cantarit azi ?????

daena musli eu beau cu lapte degresat ... d'ala 0.1% grasime
mvaiii ador gustul de paine cat mai neagra cu cat mai multa tarate in ea ... de ce nu-ti place ????

brandusik inseamna ca-s o fericita ca nu mi-a placut si nu-mi place combinatia de unt cu gem niciodata

ninha,puisorule, mell, somleac va pupppp ... sper ca n-am uitat pe nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetelor, v-am citit dar pe la semafor asa ca nu am retinut mai nimic.

M-am tinut tare zilele astea, singura mea problema e ciugulitul seara, conforme dar prea tarziu. Trebuie sa-mi gasesc un dezvat si pentru astea. In schimb m-a ajutat enorm ca am gatit asa de mult sambata si nu a mai trebuit sa gatesc noaptea dupa ce culc copii.

Andanii ce-mi place ca ai revenit in forta

Puisor sa-mi spui daca v-a placut varza.

Meniu de azi : MD conopida gratinata
P ardei umpluti
C tocanita de fasole verde
G alune si migdale

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani da mare bucurie ca nu-ti place combinatia...nici mie nu-mi placea in tinereti ca nu mancam ever asta de dimi

mama mea nu pune niciodata zahar in sucul de rosii si nici conservant..doar face din rosii foarte coapte si fierbe bine si capseaa la fel sticlele..pana acu nu a explodat nici una prin beci in schimb anu trecu i-au explodat jumate din cele cu salata de vinete

mie ananasul crud nu-mi place...cred ca fac alergie ca de fiecare data ma ustura rau limba.prima oara am crezut ca e de le tepii aia care mai raman ..dar am avut grija o data si am curatat de am ramas aproape cu jumate de fruct...si la fel mi s-a intamplat.la ce de la conserva nu am nimic

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

SOmleac daaaa, am revenit in forta ca e musai ... mobilizata la maxim pentru ca trebuie sa ajung la 60
si eu am problema cu ciugulitul seara sa stii .... acuma peste vara cu multi musafiri seara m-am obisnuit dinou ca eram

Brandusik nu mananci tu ananasul prea verde ??? atunci te pisca la limba eu atunci patesc ... cand nu e copt destul ... nu mi-l place nici cand e prea copt , trebuie sa fie asa nici copt nici verde ca sa fie bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani i-am luat si copti si mai necopti...si de obicei daca is mai necopti ii las vreo 1-2sapt pana sa-i mananc...dar la fel..pur si simplu cred ca au o substanta care nu prieteste limbii mele iar susbstanta aia e "spalata" cat timp stau ei in apa sau sucul lor nush

eu azi:
Md: lapte cu fulgi
G: ananas, ceai cu lapte,
P: varza
G: ananas, si cred ca o sa-mi iau si o banana daca ma duc la sala
C: pomelo cred

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Brandu, si eu zic ca ananasul verde pisca la limba.
Dar daca nu iti place, asta e, gusturile nu se discuta.

Imi place mobilizarea, sa o tinem tot asa.

O zi buna,

Mergi la inceput