MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Somleac, mi s-a parut neterminata in sensul de ii lipsea carnea

Brandu, sa stii ca ma gandesc la chestiunea cu lipidele. Ele elibereaza cele mai multe calorii dar parca intr-un ritm mai lent decat glucidele daca imi amintesc bine. Poate ti frica sa nu pierzi caloriile consumate la sala si le vrea corpul inapoi Just kidding

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dragele mele, scuzati-mi lipsa, dar sunt tare suparata: sora mea mai mica (31 de ani) a fost diagnosticata cu o boala grava (Insulinom, o tumoare pe pancreas) si sunt doar pe la ea la spital in ultimul timp. Insa incerc cat pot sa tin in continuare Monti. Pana azi, cu mici mici abateri am reusit.
Va urez o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello!!!
Ptr cine nu reuseste sa faca paine conforma, o varianta:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=506920776002517&set=a.140837102610888.20777.129400577087874&type=1&theater
(in caz ca mi s esterge linkul la moderare, e vb de o painica de la Prospero, Brumarel se cheama)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Lorelei, imi pare sincer rau ptr sora ta. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Lorelei, imi pare rau pentru sora ta!

Tocmai am venit de la sport, ce profa am avut azi, m-a terminat in 2 ore. Ma tinea de genunchi si tipa:"mai sus bazinul si mai sus!"
Maine cred ca abia o sa ma pot misca.
Brindu, dupa ce vin de la sport, nu imi trebuie imediat mancare, dar vreau mar si ceva seminte/alune. Dupa vreo ora mor de foame.
Aseara am mancat iar un clafoutis sarat cu jambon si masline verzi, conform 100%.
Apropo de asta, in cartea care o am eu, Monti scrie ca ai voie in anumita masura lapte degresat.(demi zice, mai exact, dar nu stiu cum sa traduc)Chiar are si retete cu lapte de soia si in paranteza scrie lapte de vaca (daca nu ati consumat portia zilnica admisa).
Acum eu am tot cautat si nu am gasit decat fraza: "maxim doua iaurturi pe zi"...sa inteleg ca e voie cam 200ml (desi iaurtul nu contine lactoserum, dar laptele da) hmm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata pe la pranz doamne monti va puppp ... vad ca sunteti foarte cuminti ... asa si trebuie sa fim

Ninha m-ai facut tare curioasa de painica postata de tine si am dat o fuga pana la prospero (au langa firma unde lucrez magazin) si am luat painica brumarel ... e foarte buna ... am renuntat la pranzul adus de acasa si am mancat paine cu urda , rosii si ardei iute la pranz

Meniul meu de ieri :
md. paine integrala cu urda si ardei iute
g. un mar
pr. carne de pui coapta, branza dulce , rosie, ardei
g. un mar
ci. carne de pui, ficatel de pui, ardei, putin pesto si dupa 30 min am mancat o felie de paine integrala pe care care stiu ca nu mai trebuia sa o mananc ... era proaspata si efectiv am poftit pentru ca nu eram satula nu stiu ce am dar am o foame nebuna in ultima vreme

Lorelei imi pare nespus de rau pentru sora ta offff, trebuie sa fi tare pentru ea, sa o incurajezi , sa nu te vada ingrijorata da ???? in modul asta o vei ajuta ... cu incredere ca totul va fi bine va pup

Puisorule este clar ca atunci cand mancam carne suntem mai satule .... eu am sesizat chestiunea asta ... plus ca slabesc mai bine cand mananc mai mult mese cu carne .... normal nu pulpa de porc
si noua ne place ananasul mult ... si facem si smoothie de ananas ... ioiii cat e de bun

daena ce scurta ai fost azi te puppp

brandusik oare de ce ti-a fost rau ieri .. offf, ai grija de tine te rog
eu stiu ca atunci cand merg la sala parca nu imi e asa de foame ... parca ma satur cu mai putin ... nu stiu cum sa spun ..... ideea este ca musai sa incep sa merg la sala cat de repede cred ca la mine totul vine de la cap si cu mancatul mai putin in perioada de mers la sala
luni sa ne cantarim ????? ..... hmmm, tocmai m-am cantarit in dimineata asta si sunt foarte dezamagita ca am avut 65.5 nu reusesc deloc sa dau plusul asta acumulat pe perioada verii de la rasfaturi .... sigur cu miscare o sa reusesc

SOmleac ce emotii draga mea ???? hai ca nu esti chiar asa masiva cum zici tu sunt sigura ca te mobilizezi calumea si in cateva luni esti la 60

child, mel, carmen pe unde sunteti ??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Iaca ce-am citit despre urda si cartofi, de la prietenul nostru, dr. "Mincinopschi"

http://retetehipocalorice.wordpress.com/2011/02/13/impotriva-kilogramelor-in-plus-urda-si-cartofii-fierti/

http://www.adevarul.ro/life/sanatate/branza_de_capra-branza_de_oaie-branza_de_vaca-mascarpone-mozzarela-adevarul_sanatate-web-cascaval-urda_0_696530573.html#



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Lorelei, imi pare tare rau de sora ta!!
Aveti increderea ca o sa fie bine, ca o sa treceti de incercarea asta grea!

O zi buna si conforma,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei sanatate multa sororii si fortza sa traca peste perioada asta (psihica mai mult ca de aici vin toate celelalte si recuperare si tot)

andani multam de ingrijorare..cred ca mi s-a facut rau ca nu am mai fost de mult si am spus io sa ma dau shmechera ep acolo cu viteza la bicicleta..dar nu mai fac greseala...trebe s-o iau iar incet cu AQUA cateva luni pana imi recapat rezistenta si dupa sa ma bag la sala..drept urmare maine am program aqua

ninha foarte interesant ce spune nenea asta..dar..nu vad in tabelul monti nik de ig-ul cartofului fiert..vad numai potato chips ca are 70...oare ala fiert are mai mult?..si menci asta nu spune nik de cartofi cu brinza(care mie imi plac la nebunie)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

brindusik, ala fiert fara coaja are tot IG 70, ala fiert cu coaja are 65. dar aici era vorba de cartoful fiert in coaja si racit, care are mai multe fibre, mai putine calorii si un alt tip de amidon care cica ajuta la slabit.
O fi... n-o fi... ?
eu asa m-am dezobisnuit de crtofi, ca nici nu mai conteaza. oricum nu mananc niciodata.

Andanii, tu de unde iei urda? ai pe cineva care te aprovizioneaza? sau din comert?


Mergi la inceput