MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Dana, Monti spune ca e obligatoriu sa mananci 3 mese pe zi, deci ai mancat prea putin.
Strugurii sunt acceptati, dar avand IG45, ori ii mananci singuri (cum ai facut) ori dupa o masa GP. Chiar este indicat sa mananci inainte de culcare o fructa cu IG mai mare 35, pentru ca ajuta la somn. Asta de la Monti citire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Neata, fetelor, scriu pe furga pentru ca am sedinta cu seful (evaluarea rezultatelor mele in decursul anului).
Meniul de aseara: o salata de feta cu rosii si ceapa.
Azi: o painita cu ciocolata .
Tineti-mi pumnii la sedinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Uffff si eu sunt varza din cauza inceputului de scoala. Nu mai stiu unde incep si unde ma termin. Mai rau e ca manac haotic si mai scap si nepermise.

Lorelei bafta cu seful.

Puisor si eu fac cu varza dulce. Cand e apoape facuta pun deasupra bulion. Am vazut la metro aparat de deshidratat cu 150 lei. Merita sa-l iau. Chiar nu stiu ce as putea face cu el.

Andanii sa-ti traiasca feciorul. Bravo ca aveti asa o relatie frumoasa. Si eu cu daria cateodata ma inteleg de minune, alta data numai nu ne omoram din priviri

Meniu de azi MD nimic ca mi-am uitat mancarea acasa
P supa crema de legume in care am pus la urma boabe de naut sa nu fie chiar zeama chioara
C ghiveci vreau sa fac

Waw ce bun e uleiul ala pentru wak ce l-am luat de la Lidl.Ma duc sa vad daca mai gasesc.

Cu sportul si eu sunt pe langa. Dimineata ar trebui sa ma trezesc la 5 dar nu-mi iese, iar seara pur si simplu nu mai exist sunt doar ""mami, mami mami........""

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragele mele va multumesc pentru urari ... dar mai e pana la ziua lui ... pe 1 octombrie s-a nascut ... doar ca pe mine ma apucasera nostalgiile si m-am gasit sa ma plang la voi putin

ninha .... am gasit doar orez integral, adica brun, complet la naturisti .... dar salbatic in care sa fie doar d'ala negru nu am gasit inca

somleac mda, deocamdata ma inteleg cu copilul .... pana cand ??? oi vedea .... inca sufera daca nu vorbesc cu el, daca nu il pup, nu il giugiulesc ... si-atunci merg la santaj cateodata .... de exemplu zilele astea am avut discutii pentru ca a vazut la lidl nu stiu ce joc de poker cu 1 mil si voia sa-l cumparam .... mi s-a parut mult pentru asa ceva sa dau si nu i-am luat ne-am suparat reciproc si pana la urma a cedat ... zice el ca sa nu fie discutii si sa nu mai fiu suparata
SOmleac despre ce ulei pt wok vorbesti ???? la lidl ???? cum il cheama ????

Azi am avut papa :
dimineata: paine integrala cu ricota si ardei
pranz: carne de pui coapta (pulpe) cu ardei murat si cateva guri de mazare fiarta si morcovi baby fierti (vreo 6 buc)
gustari: mere
cina: chiftelute din carne de vita coapte cu ardei, rosii

genna daaaaaa, am baiat mare .... darrrr si eu sunt mare din toate punctele de vedere ... desi baietii mei deja imi spun mititica .... "bubu tare mica mai esti" sunt vorbele copilului
hahahaha ce tare esti ... ce calcul ai facut tu acolo la orez

lorelei sper sa fie sedinta cu rezultate frumoase la evaluare sa ne spui si noua cum a fost ... sunt sigura ca foarte bine nu ???
lorelei sa-ti spun .... pauza mea de la sport in decembrie la craciun va fi de exact un an .... sper sa nu ma apuce anul si sa ma reapuc in forta de mers la sala .... vreau, nu vreau ma ajuta enorm cand vreau sa urnesc acul cantarului

cge nu stiu cum e cury ... nu prea imi place , am in casa , am pus la orez de cateva ori da nu-s prea incatati baietii mei de gust si evit sa-l folosesc

puisorule cum faci falafel ??? am cumparat conserva de naut ... ai luat vreodata ???? si cum ai mancat-o atunci n-am deschis-o inca , astept propuneri de la tine, stiu ca folosesti naut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

imi este tare dor de voi, dar nu pot intra des. Azi a trebuit sa stau acasa ca nu au mers copii la gradi( au avut control de la ministeru educatiei) si am profitat sa re
zolv unele probleme, dar mi-am cumparat si ce nu mai aveam9 faina integrala; linte) trebuie sa mai ajunga Radu sa-mi ia fulgi de ovaz( 1 kg) sa am pt MD.
Meniul meu e conform, si fac fata tentatiilor..ieri la birou s-a comandat shaorma... eu nici nu m-am clintit( ma gandeam la lipiile monti.. ca se pot face shaorme).

Fug sa fac o varza cu taitei( am din aia subtiri "mung") pot lua maine la pachet.
sambata dimineata ma cantaresc..
Pup...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Gena, multumesc pt sfaturi, ma ajuta mult.
MD ardei+3 oua fierte+1 felie mica de branza puturoasa.
G 1 felie de paine de tarate cu nuca.
G vreo 5 smochine proaspete, ca am ajuns acasa cu foame mare si n-am nimic gatit.
C Inca n-am mancat, dar am 2 carnaciori din piept de pui si vreau sa fac o salata de spanac cu rosii si ulei.Am voie ulei pt salata? Am un amestec de dovleac, susan, masline, nuca si e f gustos.Dar daca nu am voie nu pun.
Pe mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Cu placere Dana!
Da ai voie cu ulei pus pe salata, daca mananci ceva carnaciori. Bine sa nu pui mult, numai asa de gust. Ulei ori vegetal(care o fi ala ca nu am inteles- pt mine toate is de vegetale) sau de masline.
La intrunirile Monti ne-au vb despre un ulei, cica mai bun, cel de rapita, oricum eu de ala iau ca mi se pare mai usor.

Meniul de azi:
MD: o felie de paine integrala cu dulceata si o cafea
P: o salata cu jambon
G: o banana, un iaurt 0%, niste alune
C: o bucata mica de , rizotto de quinoa, 1/2 ardei gras fript

Raportez azi si o ora de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Dana, eu il fac dupa reteta asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/19085/Falafel-Sihab/ si il coc la cuptor.

Gena, ce ma bucur ca si la monti ii place uleiul de rapita. Eu il folosesc la salate, nu stiu daca e bun si la gatit. Si acum mai am ulei presat la rece de floarea soarelui, are un gust bestial

Lorelei, sper ca a fost bine la evaluare

Miha, eu deshidratatorul l-am folosit pt vegeta de casa, caise si prune deshidratate. Mai poti face rosii uscate sau orice fructe. Imi pare rau ca anul asta am ratat ciresele.

Meniu azi:
MD: wassa cu zacusca de ciuperci
P: salata cu salata verde, branza de capra, rosii, masline si sardine
C: cred ca ardei umpluti normali( merg la mama si se oftica rau daca nu mananc )

O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule vaii ce bine suna falafelul ... musai o sa fac si eu .... si tu-l faci cu naut asa crud cum zice ???
Ulei de floarea soarelui presat la rece imi place si mie

Eu pentru azi am pregatit asa :)

mic dejun : paine integrala cu mozarella light si ardei
g. un mar
pr. ghiveci cu dovlecel , chiftele de vita , rosie
g. mar
ci. urda cu rosii si ardei

va puppppppppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele,

eu sunt foarte suparata pe mine. Ieri m-am tinut bine toata ziua, aseara am gatit, normal, si am gustat si am tot gustat, azi dimineata m-am trezit umflata si cu o senzatie de prea plin. Plus ca mi-am pus ceasul sa sune sa fac sport si nimic, tai lemne pe mine nu alta.

Ulei de rapita luati de la naturisti? Si eu am de floare presat la rece dar la copii mei nu le prea place sa gatesc cu el ca e prea aromat si mi-am adus acu din Turcia ulei de masline presat la rece direct de la tarani. Doamne nici nu se compara cu asta din magazine.Numa deschid sticla si miroase toata bucataria.

Am fost la lidl si n-am mai gasit ulei.

Lorelei te-a dus seful la premiere?

Meniu de azi: magiu cu paine
P tocanita de vitel cu multe legume
C habar n-am



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput