Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Lulu, bine ca ai aparut! ma bucur ca te reactivezi luna urmatoare caci si eu am in plan sa raman in lupta. Luna asta vad ca am mancat mai mult de mentinere, ma consolez ca am dat timp pielii sa se reorganizeze, ca sa zic, gandesc pozitiv

Anna_a, acum inteleg - putina lume reuseste sa tina frigiderul gol, mai incerc si eu strategia asta si e foarte bine, nu ma grabesc sa merg la shopping imediat ce apar semne de goliciune. Si am rarit cumparaturile seara caci am vazut ca-s tentata sa si incerc cate ceva chiar cand ajung acasa.

ah, uit mereu sa intreb- ce branza e cea cu 9% grasime? sarata sau dulce si de unde o iei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Buna fetelor!
Nu am mai avut deloc timp sa intru caci am fost asa ocupata cu nunta, cu cea mica...DAR m-am tinut de regim si am slabit: marti aveam 60.5...recunosc ca am mancat f putin caci fiind agitata nu am avut pofta de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

bianca,
cea de 0.2% e Lacteea, branzica de vaci, nesarata evident; as vrea eu telemea asa slaba

cea de 9% e de la megaimage, tot branzica de vaci, evident tot nesarata, e in niste borcanele mici de plastic, 60g fiecare, eu o iau pt fete, dar cum ele nu prea manance nimic, mai ramane si cand se apropie de expirare o manac eu; e f buna si cremoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

aha, Lacteea mai iau si eu, cred ca o stiu si pe cealalta, daca sunt prinse cate 6 buc am si mancat, convinsa ca sunt mai light:D

eu am gasit duminica branza sarata degresata la Lidl, e intr-o cutiuta de carton - nu am avut curiozitatea sa vad cat de degresata, ma voi uita.

Cascavalul light de la Hochland nu l-am mai gasit de aprox o luna- nici nu cred ca era prea grozav pt dieta, doar la gust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

fetelor, ce mancare wassa este? va referiti la margarina wassa? vad ca va intereseaza produsele din supermarketuri. pe mine nu ma intereseaza cat cele din piata, unde sunt mai sanatoase, parerea mea. mult spor in continuare! eu ma gandeasc la pastai, sa fac ceva cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

wassa e un substitut pt paine. tu nu mai mananci nimic din supermarket? eu le combin, cred ca-s pe la 50-50%. Branza de vaci, conservele de ton, iaurturile, ouale, musli- toate din supermarket. si wassa of course.

legume si fructe de la piata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Da, Wassa e buna rau
Ieri la ziua de vitamine am mancat la pranz supa crema de legume cu wassa pentru ca m-am gandit io ca e tot din ceva seminte facuta si merge

Eu sunt pe o plaja dreapta si lunga si lata cu kg, luna asta numa vreo 500gr insa e buna treaba ca fac sport mai des si probabil ca am mai "pus" muschi.

Asa ca Lyada, sunt si eu pe aici, mult si bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

aha, Lacteea mai iau si eu, cred ca o stiu si pe cealalta, daca sunt prinse cate 6 buc am si mancat, convinsa ca sunt mai light:D

eu am gasit duminica branza sarata degresata la Lidl, e intr-o cutiuta de carton - nu am avut curiozitatea sa vad cat de degresata, ma voi uita.

Cascavalul light de la Hochland nu l-am mai gasit de aprox o luna- nici nu cred ca era prea grozav pt dieta, doar la gust

Bianca


Mie branza degresata de la Lidl (din cutie) mi se pare ff sarata. Am mai luat de la ei branza semidegresata nesarata... e si foarte buna la gust.
Cascaval dietetic... parca mintea mea nu poate concepe... cascavalul se face cu grasime... ca sa scoata grasimea ce procedee se aplica? Dincolo de a manca "light", eu sunt mai preocupata de a manca chestii nechimicalizate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

tot 62.5 azi, n-am mai dat nimic desi am mancat putin ieri,
asta e, azi dim am bagat o omleta cu o rosie,fara paine sau altele

ieri a fost asa
cafea cu 1/2 lg zahar
1 felie paine 30g, salata vinete si o rosie, 1 nectarina
salata asortata cu 50g branza capra
1 mar, 1 nectarina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hello,


si eu azi dimineata eram mai usoara, am vazut ca joi-sambata dimineata stau cel mai bine, apoi de bucurie ma relaxez si recuperez. Ieri seara am mancat fasole verde cu un sos de usturoi si mustar (am citit pe alt topic)- m-am grabit si nu am vazut ca mustarul ala e iute, am crezut ca-mi expulzez ficatul cand mi-am gustat creatia- dar cu fasole a fost super.

Duminica as vrea sa ajung cu fi-meu la WaterPark, a fost cineva sau stiti de la altcineva impresii?

Meniul de azi cam ca de obicei, mi-am adus si un mar sa mai schimb o gustare. Hmm, editez ca s-a luat decizia interna sa comandam ceva azi ca pt vineri, si sub nicio forma nu fac opinie separata, asa ca m-am bagat la un humus+salata de rosii.

Mergi la inceput