Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Dacris, bine le zici tu acolo cu legumele si fructele din piata! In ultima vreme nici eu nu mananc nici branza de la magazin. Mancam doar telemea de Sibiu, cumparata in general de la aceeasi tanti din piata. F rar branza de vaci cumparata la kg de la un magazin care se numeste Mandra si care aduce zilnic produse lactate "varsate".

Eu azi mi-am inceput ziua cu cumparaturi la piata de producatori. La ora 7:30 eram acolo si am cumparat zmeura (de padure, nu de gradina), caise, visine, conopida, vinete, ardei, rosii, usturoi, fasole verde - toate proaspete si bune aduse de producatori din Oltenia!

Am mai cumparat si 10 fire de niste flori colorate pe care vreau sa le plantez mai pe seara.

Am facut un minunat gazpacho care acum se odihneste in frigider la rece pana la pranz. Evident ca toate astea le-am facut pana in ora 9 cand incep serviciul (de acasa din fericire).

Sunt in mare forma

Azi R18(cred) - carbohidrati

MD: caise, zmeura
P: gazpacho andaluz si paine neagra cu masline si guacamole
C: pizza cu legume

Deseara am program de inot si sauna, abia astept. Intotdeauna plec super-relaxata de acolo.
Va urez o zi minunata si spor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

carolinah, uuu, ce alimentatie ai! mi se face pofta! nu-mi vine sa cred cat s-a schimbat "psihicul" gustului meu! inainte mancam numai ce nu trebuie: crenvursti, salam, branza, mancaruri gatite cu rantasuri...si incet-incet am mers pe drumul cel bun incat refuz inconstient ce nu e sanatos si poftesc la cele ca ale tale. incerc sa evit sa cumpar alimente din supermarketuri, or fi cu putine calorii unele dar nu sunt naturale, sunt trecute prin atatea fabrici si maini. mai cumpar uneori cum ar fi iaurt, seminte, dar incerc sa le iau si pe acestea din piata. v-am spus, mai sar si calul ca sa pot rezista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata


am avut un weekend super relaxat pe toate fronturile- am vazut Madagascar, super!, ieri am ajuns la Waterpark, ne-a placut, conditii civilizate- culinar, gustos si (relativ) moderat doar ca nu m-am mai tinut de schema cu 3mese+2 gustari.

De azi reintru in ritm.

MD: somon afumat, 2 felii paine si o salatica de rosii si ardei
G: iaurt
P: salata greceasca homemade
G: migdale
C fasole verde

o saptamana buna tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata!

Azi m-am urcat pe cantar si sunt extrem de incantata sa va anunt ca am scazut sub 60: 59.8Kg azi dimineata

Yuhuuuu, imi vine sa tip de bucurie

Am si avut un w/e f fain, am umblat cu masina prin tara, dar am fost seara si la piscina/sauna etc. Relaxant, deconectant la maxim. Am respectat intocmai dieta, n-am dat pe de laturi deloc. Cel mai greu mi-a fost cu painea de tara proaspata: densa, bine mirositoare. Dar nu eram la zi de carbohidrati, asa ca ghinion...

Azi R22-amidoane

MD: nectarine, caise, pepene
P: orez cu dovlecei si pasta de condimente vietnameza
C: ghiveci de legume cu orez sau ceva cu fasole verde



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Felicitari Caro! super ritm ai, iti prieste Rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Raportez 69.900....si ultima zi de rina.....dar nu-i bai,o saptamana stau pe mentinere si ma reapuc de ea....deci 8 inceput...s-au dus ~15 kg......mai vreau inca 5...asa ca urati-mi bafta....

Sanii s-au mai micsorat putin..am 100 cm bust....si electrostimulare scrie pe mine de luna viitoare.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca, multumesc. Se pare ca imi prieste. 4-500 g pe saptamana e ideal, se poate mentine usor dupa aia. Mai ales ca n-am nicio graba...

Mada, felicitari!!! Fantastica slabire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

wow, felicitari caro, si eu vreau sa vad sub 60, sper sa reusesc
mada, ai dat f mult si daca mai ai numai 5 nu e rau

am zis sa incerc si eu rina asta, dar mie mi-e greu cu gatitul si mancatul numai ce scrie acolo; prefer sa mananc f putin si gata

azi 62.7, f bine avand in vedere in sambata m-am procit cu cremwusti dimineata si apoi gratar - o ceafa si 4 mici, 4 auzi, 2 nu-mi ajungeau si 2 felii de paine; am luat o pastila din aia, dar a 2-a zi nu te simti prea bine cand scoti ulei pe alta parte; mai bine te lipsesti de grasimi :)
ieri am mancat relativ ok si vad ca s-a vazut azi dim

sper sa vad si eu 61 sapt asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna


la mine e stabila situatia... 67.6 kg, recunosc insa ca nici nu m-am tinut de plan. Azi am inceput cu ou fiert cu o rosie, mi-am facut o salata verde cu fasole rosie si seara voi vedea, am niste sardine la gratar.

Anna, Caro va trec cu valorile de ieri?

cine altcineva a mai urnit cantarul saptamana asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca, da, valoarea cea minunata de ieri In ce sens nu te-ai tinut de plan? Cu ce ai dat pe de laturi? Si de ce?

Anna, probabil ca stii, dar sa-ti mai zic eu odata: crenvurstii sunt o maaaare mizerie, nu mancare! Nici micii nu-s departe de asta! Carnea facuta pe gratar este oricum toxica, asa ca daca tot o mananci, macar sa fie langa o salata uriasa care sa aduca antioxidanti suficienti sa contrabalanseze efectele nocive ale carnii "arse".

Asa am zis si eu multa vreme despre Rina, dar acum ca o tin de 3 saptamani mi se pare f facil!


Azi R23-carbohidrati

MD: zmeura, nectarine, pepene
P: paine de secara cu zacusca homemade
C: paste integrale cu sos homemade de dovlecei/vinete/usturoi/ulei de masline

Sportul se va axa azi pe zona de abdomene. Spor va doresc!

Mergi la inceput