Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Caro,


abateri: am continuat sa mananc multi carbo, am redus la rosii si fructe dar nu am renuntat la wassa, cereale si altele- cred ca mai bine faceam invers. Sambata am mers la resto si am mancat supa rosii, salata si cappuccino (mult pt o dieta chiar daca dimineata mancasem preventiv doar cirese), apoi gustarea de la 17 a fost un tiramisu luat la pachet. Duminica am bagat un frappe si o bere la waterpark, cartofi wedges la pranz, so... doar de-astea imi amintesc

de ce: o combinatie intre "oboseala" dietei prelungite (am luat startul in feb) si carpe diem de weekend

si nu fac miscare deloc- am un plan secret in care sa tzopai macar 5 min pe zi, sa ma obisnuiesc cu miscarea.

mi-am propus sa cumpar si eu mai multe legume si mai putin din supermarket, mai incerc niste manevre pana ma conving ca doar miscarea mai poate urni cantarul.

ma alimentez pozitiv cu rezultatele voastre insa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

ei si tu acum caro, sigur ca cremwustii si mititei sunt porcarii, dar mananc pe 4 ori pe an, asa ca merge
oricum sa mai creasca fetele un pic si o sa se apuce sotul sa faca cremwusti

da bianca, ma poti trece cu 63.6 atat aveam azi, merge greu ca am bagat un calamar la gratar ieri si cu paine; azi am mancat un pui, simplu, dar oricum...treb sa bag o zi numai de legume ca sa mai dau jos cateva sute sa vad si eu 61, :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Seara buna.

Raport e acelasi nu am reusit mare branza in concursul asta da nu am ce sa fac ,singurica cu manuta mea mi-am facut-o.Saptamana asta e ultima de scoala deci una haotica si astept ca sa inceapa vancanta copilei si sa ne organizam un pic si cu siguranta am sa dau si ultimele 2,5 kg(asta sper eu).

Felicitari la toate fetele care si-au atins telul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor, desi e tare liniste pe aici
+100g azi, 62.7, normal, am calcat pe langa cu o cana cu iaurt cu ananas si covrigei brasoveni aseara...azi sper sa bag numai legume, desi am mancat rosii cu un pic de cascaval dim si planuiesc niste legume la cuptor cu branza pt mai traziu
tot e bine ca m-am stabilizat sub 63; dar tot as vrea max 60 :(
m-am lenevit, n-am mai facut pilates, iar sunt obosita si vreau concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Salutare... n-am mai intrat pe aici de cateva zile.
Am avut musafiri si n-am mai avut energie sa-mi pregatesc eu separat, am mancat ce era in meniu pentru toata lumea... Dieta? Nu prea...
Vestea buna e ca m-am mentinut la ultimul barem : 72.9...
Ce a mai ramas din saptamana asta vreau sa fie mult mai organizat.
Intre timp dieta mea Rina s-a transformat mai mult in Monti...
Sport... nu reusesc sa-l introduc in program... spalatul vaselor se pune? Nu prea cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Slaba miscare pe aici... Fetelor, mobilizarea! Ia uite cum ne ajuta vremea de afara sa slabim. Nu intra altceva decat apa, fructe, o salatica....

Azi R24-vitamine in ton cu caldura de afara. Azi si maine sunt in delegatie, mi-am cumparat la prima ora banane, nectarine si pepene galben, in rest oi vedea. Niste salate sigur gasesc la restaurantele pe unde voi manca.

Nu pot sa cred ca tin dieta asta de 24 de zile. N-am tinut cred ca niciodata atat de mult timp chiar strict o dieta...

Din pacate azi pica sportul. N-am realizat ca hotelul la care stau are piscina, ca imi luam la mine costumul de baie. Dar cum oricum saptamanile urmatoare voi mai veni aici, e bine ca stiu de acum inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


sunt pe aici, n-am avut cand sa intru

MD: o salata mica cu un ou fiert, branza rasa si juma felie paine
G: iaurt
P: salata asortata cu fasole rosie
G: alt iaurt
C: neplanificata, cu caldura asta mi-e greu sa anticipez ce ar merge seara. Aseara mi-am facut un amestec de musli+pepene galben si lapte, un deliciu

si mie mi-e pofta de fructe si nu am nimic in apropierea biroului, rezist

24 zile e ceva, iar cu asa rezultate sa tot tii!

Gusta, e problema cu stagnarea asta indelungata, a aparut la tine, la Lulu, acum ma lupt eu cu ea. Arturicii parca tot asa. Si nu ma pot consola nici cu pierdere de cm caci nu exista, citisem eu ca uneori se vede la cm, nu pe cantar. Vad la Anna cum a depasit-o insa nu-s pregatita sa ma bag la hipocalorica, nici la sport, cam astept o minune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

a fost marti,zi de raport,nu am avut timp sa intru

....si totusi,trebuie sa ma laud....am 71.700........noroc cu miscarea de la serviciu...si cu faptul ca nu mai am timp sa mananc...si caldura de afara......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca, platoul il spargi cu sport! Nu poti scadea in cm, si nu in kg, numai daca transformi grasimea in muschi, astfel incat per total kg sunt la fel, dar cm mai putini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

ieri mancarica de cartofi cu salata de varza. azi mancare de varza cu mamaliguta. maine peste cu legume la cuptor.

Mergi la inceput