Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata



in sfarsit mi-am luat fructe asa ca azi profit, am inceput ziua cu cirese si mi-am luat la birou 2 pere, cateva caise si completez cu o salata.

zi buna sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor
62.4, am reusit sa mai dau un pic, dupa ce am mancat numai legume ieri, fara pic de paine si ceva branza
sper sa vad 61+ sapt asta, desi nu stiu dc reusesc ca m-am si lenevit si n-am mai facut pilates
o zi buna

ieri
cafea cu 1/2 lg zahar
rosie cu 50g cascaval
ciorba de legume, 1/2 cartof fiert
vinete+dovlecei+branza la cuptor
2 nectarine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Azi R25 - proteine

MD: nectarine, pepene
P: somon la gratar cu broccoli la abur
C: salata greceasca

Azi mananc tot prin restaurante, sper sa ma tin de ce am scris mai sus. Chiar daca nu, voi alege o alternativa tot conforma, sunt convinsa, sunt mai motivata ca oricand sa ma tin de treaba

Dacris, si mie imi place varza in toate variantele, din pacate nu o tolerez prea bine...

Bianca, te simti asa usoara dupa ce mananci numai fructe si legume o zi intreaga!

Bonsai, welcome back!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Asa sper, si sa scap de constipatia asta care ma urmareste de vreo 2 saptamani. La cata salata mananc zilnic, nu inteleg ce se intampla. Plus ceaiuri de soc si altele.

Dar mi-am adus aminte ca nu am mancat de mult varza, poate trebuie sa mai variez si legumele.

Bonsai, bravo! merg sa modific-gata, ocazie cu care am vazut ce luuunga e lista de persoane care trec pe aici, saluta si apoi dispar.
Poate ne trebuie un titlu mai inspirational? nu mai avem pe nimeni care sa aiba ca target -10 kg. Colegele active, ceva propuneri?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca - prune uscate inmuiate pe stomacul gol dimineata, tarate de pysillium, seminte de in macinate etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Caro, am incercat si taritele alea- 3 zile la rand, poate trebuia mai mult? le si luam f greu, astea de grau sunt mai mici si merg mai usor. A, deci mi-am luat ieri si tarate de grau- am deja un raft de produse anticonstipatie.

Semintele de in le pisez putin cu lingura si le mestec, nu am rasnita- tot asa, nimic spectaculos. O mai citesc si pe Allure acu 2 zile cu maxima ca o data pe zi nu e suficient, ce naiba sa mai zic, sunt un fenomen.

Doar ceai de crusin si acele prune nu le-am incercat. Mai insist putin cu taritele de grau ca-s nou noute si sigur mai fac niste achizitii.

Beau si apa cu lamaie dimineata- de cand am inceput din feb, la asta-s f constiincioasa. La inceput simteam ca are efect, acum nu mai simt diferenta.

Fructele stiu ca au impact, ma feream de ele din cauza de zahar dar aku trebuia sa aleg intre 2 rele. Hai ca m-am lungit pe tema asta, tocmai cand ceream titluri inspirationale mai sus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Cum adica luai greu taratele? Sper ca nu le inghiteai uscate... Seminte de in gasesti si macinate de cumparat, cauta la Plafar, DM etc

Eu cred ca daca amesteci tarate cu seminte de in si le lasi sa se inmoaie putin in niste iaurt natur si le mananci pe post de mic dejun, va avea efect...

Sau pui prune la inmuiat de seara si in zeama in care s-au inmuiat adaugi si taratele etc etc

(Ce tare sunt la sfaturi de astea eu care n-am probleme de niciun fel)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

La mine a dat rezultate f.f.f. spectaculoase dieta cu supa de varza. N-am tinut-o ca la carte pt. ca s-a nimerit sa mai avem pe la birou cate un sarbatorit si am mancat o felie de pizza sau ceva dulce, insa n-am exagerat. Am facut miscare zilnic (1000 steppere in 3 reprize combinate cu 120 abdomene tot in reprize), imbracata intr-un costum de neopren cu efect de sauna, cand il dadeam jos curgea apa din el ca la robinet. Rezultatul - 3 kg. in minus intr-o saptamana, de la 56 ajunsesem la 53, "ghinionul" a fost ca am plecat in vacanta in Turcia si in 8 zile le-am pus la loc. Acum, ma chinui din nou cu supa de varza si exercitii insa nu mai am elanul anterior, probabil din cauza caldurii asteia care ma termina si numai gandul ca transpir iar in costumul ala ma face sa renunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

greu, greu, f greu, 62.2, mai e un pic, treb sa bag si azi f light ca poate vad 61 maine :)
ieri a fost asa
cafea cu 1/2 lg zahar
vinete+dovlecei+branza la cuptor
salata asortata cu putina branza
vinete+dovlecei la gratar +branza si cascaval 1 felie , 2 wasa
1 nectarina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Raportez 81 in talie,94 in solduri si 99 in bust.....arat din ce in ce mai bine,toata ziua stau in fata oglinzii si nu-mi vine sa cred...acu`...perioada de mentinere de dupa Rina e obligatoriu de tinut 90?Ca as tine vreo 3 saptamani..adica 28 zile apoi m-as apuca din nou de rina....efectul metabolic ar fi acelasi?

Mergi la inceput