Cel putin 10 kg jos (10)

Cel putin 10 kg jos (10) | Autor: dacris77

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



vedeti fetelor, sanatos cu adv ar insemna sa mancam natural dar si de sezon-proaspat si de prin apropierea locului. ex am mancat pizza cu legume, dar ce continea? porumb (sigur din conserva cu zaharuri si nu mai stiu eu cu ce, veche), ardei (cine stie din ce tara), rosii(poate dintr-un supermarket, nu cred ca au luat intocmai din piata), masline(probabil din grecia) s.a.m.d. zilele acestea cu adevarat binefacatoare au fost ciresele, capsunile (din curtea taranului, nu cumparat de la sera), ceapa verde si cam atat. ar trebui sa stim cum sa cumparam legumele si fructele din piata, sa fie piparnicite, frumos mirositoare, ca dovada ca nu sunt tratate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata..am disparut ca magarul in ceata......

Sa vedem...am stagnat,desigur,cum ma asteptam,asa ca de luni ma duc la sala,mi-am luat instructor si voi face de cinci ori pe sa[ptamana antrenament...mi-e dor de o sala,mai ales ca eu eram clienta fidela la sport..apoi,luna urmatoare merg iar la electrostimulare,salivez de pofta,in timp ce astept.Nu ma duc de luni,ca am de investt in casa...m-a mancat sa renovez....casa e plina de moluz,var bormasini si alte tampenii,praf peste tot,haine murdare,echipa de muncitori.....si zau ca mai bine dau luna asta bani pe usi,parchet si izolatie.....este o vorba din popor....cainele care nu are ce face sta pe prispa si....asa si eu..sunt alergica la praf de asta de constructie si ma mananca pielea ingrozitor,parul zici ca e coafat de la atata praf.....si colac peste pupaza,de la caldurile astea ma umflu...verigheta ma doare....desi alimentatia e aceeasi.
Iau capsule de ecai verde de la Ionut Moraru,vad ca mai elimin lichidele.....
Ce mai,daca nu m-ar manca pielea...stau la mami cu fata,dar seara tot vin acasa si e mult praf....o sa aduc pe cineva la sfarsit sa curete da` pana atunci....

Hai ca va pup....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Buna fetelor!
Sunt super multumita de mine azi caci aseara am avut musafiri si bineinteles ca s-a lasat cu mancare multa...DARAM REZISTAT CU SALATA MEA...imi ploua in gura la pastele alea carbonara si la o inghetata...dar am reusit!!!
Azi ma voi abate un pic de la dieta si voi avea la pranz peste la gratar ..iam iam ...nu e nici pe departe raw si apoi m-am aprovizionat cu pepene ...
Sa rezistati tentatiilor din week-end va doresc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Mada, spor la renovare, e groaznic cat se intampla dar te alegi cu satisfactia dupa.
Azi aveam planuri sa mananc cirese la toate mesele, mai putin la pranz. Dimineata, shok, al meu halise aproape toate ciresele. M.am adaptat cu destul de multa relaxare, e cred déjà a 3 a oara cand ratez planul asta, probabil undeva nu.s convinsa ca pot, ca merita, ca.mi prieste...

MD Bol cereale cu lapte si 1/2 banana
G cirese
P sardine la gratar cu salata verde, apoi o juma de bol de supa pui a la grec, arata prea bine
In plan mai am iaurt la gustare si cina la inspiratie

Bravo Mariana, e greu, dar cine va veni victorioasa la raport marti, eh? De fapt nu retin daca ai zis ca te bagi la raport, ma duc sa recitesc.

Weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Raportez si eu o victorie de weekend: am iesit la picnic si eu m-am limitat la ce am avut in caserola (salata de cruditati cu pui, fara paine) in timp ce restul s-au "porcit" cu mici... de-i durea burta apoi. M-am simiti foarte bine, am simtit ca detin controlul desi am avut cateva clipe de cumpana... Chinurile au fost rasplatite cand azi dimieata cantarul mi-a schimbat cifra... 72.9. Inca o cifra demontata!

Lyada si eu patesc la fel... imi pregatesc fructe pentru micul dejun si nu le mai gasesc dimineata. Pe mine ma frustreaza destul de tare faza... dar ce putem face? (serios, le mai ascund cateodata pentru ca termitele astea nu stiu sa se opreasca cateodata... oricum, pentru santatea lor nu e bine sa amestece mancare cu fructe :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

FELICITARII PAULINIO!!!
Cred ca cel mai greu e in week-end!!!
Lyada, ma bag la raport...am scris intr-un mesaj anterior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello,


bravo, bravo fetelor, va tineti pe pozitii!

Mariana, sa-mi dai datele tehnice, inaltime si greutate actuala- ai scris ceva intr-adevar dar nu inteleg cat ai acum.

eu aseara am mancat cam tarziu, se facuse 8 si nu mi-a priit, am observat ca juma de ora mai devreme face diferenta.

Oscilez intre 67.8 si 68 dimineata, functie de ce am bagat seara precedenta, ma cam enerveaza asta dar sper sa gasesc combinatia corecta, de fapt cred ca am identificat unde-i buba, prea multi carbo, din cereale si fructe, la ceva ar trebui sa renunt, dar e greu...
Si sunt pe la 1500 calorii pe zi, oscilez daca sa o mai tin asa 1-2 saptamani, poate am atins un platou (am mai avut doua pana acum, sacaitor de lungi) sau sa ma duc pe la 1200, sa fortez putin sistemul - ma tem sa nu fie nevoie apoi sa raman tot acolo, nu e chiar idealul meu de meniu zilnic. Am si pretentii sa mananc bine in timp ce slabesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Salutare, doamnelor! Sper ca ati fost cuminti si compliante in w/e, astfel incat maine sa avem toate cu ce ne lauda la raport!

Eu am ajuns in ziua a 8-a de Rina, fara abateri in afara de mancatul mai tarziu de ora 8 in w/e pe motiv de iesiri la terase etc. Dar am umblat mult, am inotat, ne-am culcat tarziu etc. Sa vedem si ce vesti bune aduce cantarul maine.

Azi e zi de vitamine, deci din 2 in 2 ore pot manca fructe, legume, nuci, seminte.
Am inceput cu niste piersici, am continuat cu niste cirese si cateva buc de caju. La pranz mananc dovlecei/ardei/ciuperci cu usturoi la cuptor. Am niste afine minunate pt gustare si la cina voi prepara o delicioasa salata cu avocado, salata verde, rosii, ceapa, castraveti, ardei si ceva seminte crude de pin si floarea soarelui.

Diseara am in plan si sport organizat, plus ca precis nu ma iarta fii-mea de la sarit la trambulina

Sa aveti o zi minunata! A mea va fi cu siguranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Lyada, ai incercat salata propusa de mine? zilele acestea am mancat multa supa de rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

In forma dietetica, varza, morcov, marar si somon - chiar ieri. Inca nu.mi permit sa bag restul...

Dar a fost f buna si asa, desi ieri seara de la ceva din toate cele ce am balotat pe parcursul zilei am suferit de balonare, cred ca a pus capac o felie de branza la care am poftit ieri seara, se mai intampla.. Azi am fost cuminte, sper sa fie si cantarul de acord maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Eu incerc sa fac mancaruri/preparate din maxim 5 ingrediente. Daca sunt prea multe fie pot da balonari fie se amesteca gusturile si chiar nu prea mai conteaza ce e acolo. Deci, Lyada... salata in varianta prescurtata mi se pare super ok.
Dacriz77, ne spui si noua cum faci supa de rosii?
Mie imi plac f mult rosiile (si copchilul ma mosteneste deci cumparam rosii la greu) dar supa nu-mi iese chiar asa de buna... sau poate le prefer eu crude?
Cum ar fi o supa raw de rosii? (soc de rosii proaspat, patrunjel... si? ce am mai putea pune? ciuperci crude?)

A... azi e zi de raport... o sa raportez cantarirea de ieri (ca azi a fost mai mult, probabil am mancat cam multe rosii aseara).
Deci... 72.9 (aveam 73.5 la mijlocul lunii... pentru mine e ok jumate de kilogram in jumate de luna avand in vedere ca am trecut de PM cu pofte de dulce... si ca nu am tinut prea strict...)
O zi racoroasa!

Mergi la inceput