Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor
raprotex 62.7 :); sunt pe drumul cel bun, deja am cat aveam inainte de sarcina, dc ajung la 60, adica un 59+ ma declar multumita; desi as vrea un 57-58

ieri am mancat asa
clasica cafea cu 1/2 lingurita zahar
putin piept de pui calit putin cu usturoi si iaurt si o felie de paine
2 rosii cu branza 0.2% si wasa si 2 nectarine

ar treb sa-mi fac si pilates-ul, dar mi-e lene
mi-a plecat si bona asa fara sa zica nimic, fara sa ma anunte, ar treb sa ies sa ma plimb cu fetele seara si asa-mi fac si miscarea, dar nu-mi place singura si pe sot il apuca munca tocmai seara

ce liniste e pe aici
unde o fi lulu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Anna_a, mi se pare ca mananci extrem de putin! Ai grija sa nu cazi din picioare! Plus ca daca reincepi sa mananci normal exista riscul sa pui la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

caro ai dreptate, mananc putin, dar altfel nu se poate, altfel nu am reusit sa dau jos nimic
lasa ca dc am sa cad sunt acasa, am noroc ca muncesc de acasa
macar sa ajung eu la cat as vrea 57-58 si vad eu cum ma mentin, o zi mananc mai multicel, o zi fac iar greva foamei si dau jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


wow, ce ritm super la slabire! Vreau si eu dar nu pot sa mananc asa putin

planul azi e ca ieri, mai putin cina care e open, la un eveniment

e liniste, ne concentram pe slabit si asta ne ocupa tot timpul. Vad ca si fetele noi au uitat de raport...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

si eu ma duc sa fac sport, am facut si aseara. vreau sa fac sport inclusiv la muschii fetei si apoi imi masez tenul cu o bucatica de mar, e super, hidrateaza. ieri am mancat ghiveci de legume la cuptor (dovlecei, cartofi, vinete, rosii), azi am mancat mancare de fasole cu ardei copti diseara mananc vinete si dovlecei facute in tigaie teflonata cu putin ulei si le mananc cu usturoi crud. dimineata am baut o cana de lapte cu paine prajita. gustari-fructe de sezon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Valeu, ce liniste pe aici! Sa inteleg ca sunteti aproape toate exact atat de slabe cat va doriti. Sunt invidioasa, zau asa!

Eu inca sunt pe baricade, ieri am avut proteine si am mancat conform planului, am mancat cam mult cantitativ, mai ales conopida, dar e extrem de usoara, asa ca nu ma agit.

Azi R17-amidoane

MD-nectarine, pepene galben, migdale crude
P si C - ceva orez/taitei de orez cu legume, la restaurant ca sunt in deplasare toata ziua

Din pacate n-am prestat sport deloc iesi si nu voi presta nici azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

neata


eu dimineata sunt bizi sa-mi croiesc meniul pt birou, imi fac salata si ma tooot gandesc ce sa mananc din vasta oferta, pe joi asa frigiderul incepe sa fie mai golut si procesul dureaza mai mult.

azi am:

MD: musli+o nectarina taiata+lapte
G: iaurt
P: ton cu sal rosii, castrav+morcov ras (asa a fost inspiratia azi)
G: cred ca tot iaurt
C: iar nu am nimic pregatit, am insa niste legume din are sper sa iasa ceva, in stilul cina Dacris77 de ieri


Si intr-o zi vreau sa incerc supa aia de rosii,spre rusinea mea nu am gustat niciodata. Gazpacho

nu te ingrijora, mai avem de slabit si cred ca nici mentinerea nu e chiar simpla


o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

N-am reusit sa mai intru... Felicitari domnelor ambitionase...anna, chiar nu stiu cum rezisti cu atat de putina mancare; eu sunt mai gurmanda si mi-e f greu cu restrictiile. Sunt si eu la stagnare... n-am mancat prea mult dar saptamana asta am tot consumat fainoase (paste ,orez) si dulciuri. S-a vazut la cantar. Saptamana asta e iar aglomerata si nu cred ca voi face mare branza. Probabil de saptamana viitoare voi fi mai "cuminte".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

salutare,

nu am abandonat lupta si nici pe voi nu v-am uitat, dar nu mai am absolut timp de nimic in plus in cele 8 ore de la birou, ca sa nu mai zic ca sunt zile cand lucrez si acasa

kg stagneaza, este adevarat ca si eu am mai calcat stramb uneori, dar luna viitoare nu mai imi fac de cap, pleaca sotul si automat nu se mai gateste in casa decat ptr pusti, deci m-am scos

ma bucur ca sunteti active si aveti rezultate.


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor
-200g fata de ieri ca ieri am mancat un pic, tot e bine, azi 62.5 deja mai putin decat aveam inainte de sarcina, inca 3kg si intru sub 60, macar de ar merge treaba

si eu sunt gurmanda si sotul gateste f bine, dar dupa cateva zile de mancat mai putin nici nu-mi mai vine sa mananc
si faptul ca stau acasa zic eu ca ajuta, contrar imoresiei bianca ca am mai multe tentatii, nu e asa, ca am frigiderul mai mult gol, niste rosii, niste salata de vinete, e un salam dar eu mezeluri nu mananc oricum, la branza am cam renunta sau am trecut la 0.2%...de gatit oricum nu gatim decat cat mancam o data; deci nu prea e mare lucru care sa ma tenteze in frigider

ieri am avut asa:
cafea cu 1/2 lg zahar
1 rosie, 2 wasa + branza 0.2%
1 wasa+salata vinete, 1 nectarina
Pilates 40'
ficatei pui caliti cu ceapa si vin, 1 felie paine susan, 1 mar


Mergi la inceput