Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

carolinah,
merci de explicatii........inca nu gasesc locul iaurturilor in dieta si mie chiar imi plac......la pranz daca il consum imi e foame dupa o ora ,la cina nu merge cu paine......cam greu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Lyada, planez pe aici . Mai calc in strachini dar cum mai avem vreo 8 saptamani de vara imi pun baza in caldura ca sa ma ajute sa ma re-echilibrez.

Carolina ce fain zici tu acolo de piscine si saune....

Bonsai, eu is generoasa azi si ii dau voie la feliuta de paine daca cina e pana in 18


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai am 5 zile de rina si se fac 15 kg date jos,deci 70 kg acum.Noroc ca la mine conformatia e fara burta,cu fundul oricum ferm....

Acu` intrebarea mea e:..daca o saptamana dupa incheiere mananc normal,fara asocieri dezastruoase si ma apuc iar de ea,apoi de perioada de mentinere,deci inca 180 zile se mai duc niste kile?

Ca mai am 7 de dat si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


eu am 67.6, da' macar stiu de ce... am exagerat cu unele pofte in special seara.

azi am in plan

MD: branza vaci+juma rosie, juma ardei, 2 wassa
G: iaurt
P; sal vinete+sal asortata
G: migdale
C: ar merge o salata verde cu ceva, tre' sa cumpar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata!

Azi R16-vitamine, adica fructe, legume, nuci, seminte

Am afine, caise, banane, fac la pranz dovlecei/ciuperci la cuptor cu un dressing de sos de soia/lime/ulei de masline/usturoi. Diseara am un plan o maaaare salata mixta cu dressing de avocado. Miam!

Imi place dieta asta. Mai ales pt vara e o dieta ideala! Intotdeauna mi-a fost f greu sa tin dietele care interzic fructele. Asta insa e generoasa, pana in ora 12 pot manca ce fructe vreau si 1 data la 4 zile pot manca pe parcursul zilei. Inca odata miam.

Aseara am avut prima abatere mai nasoala: in loc de 4 patratele de cioco neagra am mancat inghetata de cioco intensa, excelenta de altfel. Sa-mi fie de bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

upiii, sunt pe val 62.9 dimineata; dar ieri n-am mancat mai nimic
cafea cu 1/2 lg zahar
1 biscuite cu somon
2 nectarine, 1 iaurt
1 rosie, 3 biscuiti, branza 9% 120g


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Stagnare tot 62,5 numai inteleg nimic.Hainele stau largi pe mine se vede ca am dat cm dar la cm nica.Olandezu face glume ca imi cresc muschi dar eu vreau sa vad 60.

Nu am ce meniu sa scriu ca e haotic si urmeaza saptamana asta si urmatoare nebunesti asa ca o sa super pentru mine.

Domnisoara mi-a terminat grupa a 3 si a trecut in grupa a 4 cu brio si sunt mandra de ea.I-am promis o trambolina care cu siguranta o va primi.

Gata fug sa o aduc acasa la pranz e numai bine pentru mine asa exercitiu fizic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

gata, modificat- lista e pe pag 2 la capitolul asta.


eu mi-am propus sa trec sa probez niste haine noi, poate ma motivez mai bine. Astea curente sunt largi si-mi dau impresia ca problema e rezolvata. Insa eu stiu ca mai am...

mi s-au mai subtiat bratele, oful meu... dar talia aproape deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Raportez o frumoasa stagnare la 69 ... nu-s mandra de mine, dar n-am facut deloc sport desi stiu ca s-ar vedea imediat daca fac miscare, dar nu am reusit sa ma mobilizez. Sper sa reusesc la un moment dat sa o fac, desi piscina pe care mi-o doream nu prea mai intra in optiunile familiei.
Va pupez si va tin pumnii

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Azi R17 - proteine

MD: smoothie de afine, banana, seminte de in
P: conopida la abur, gratinata cu branza-la cuptor
C: salata de vinete, telemea, rosii

Aseara am facut si sport, asa ca sunt pe calea cea buna.

Va pe toate, sa aveti spor!


Mergi la inceput