Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

am citit cat ai slabit, mie mi se pare foarte mult pentru doar 3 zile insa te intrebam cat mai ai de slabit in total..




Bianca

acum am vazut,scz .....mai am de dat 15 kg jos am 65 si vreau sa ajung iar la 50,greutatea dinaintea sarcinii.

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare !

Iaca m-am intors din concediu, mai dolofana, evident, dar nu ma sperii. Cand am venit marti,m-am urcat imediat pe cantar si am avut un soc : 72 kg, am crezut ca se stricase...nu...insa, eram doar umflata, ca acum am 69, tot cu plus fata de greutatea cu care am plecat, dar se duc. Aaaa n-am tinut niciun regim, doar am mancat lejer, de vara. Asa deci, merit un purcelus !

Problema e ca saptamana viitoare plecam cateva zile la marea noastra, dar acolo nu sunt tentatii asa mari, doar hamsiile prajite si crocante imi vor face cu ochiul

pupici !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

tot nu mi-ati raspuns,cum sa fac la ziua de proteine cu iaurtuile si laptele....cum sa-mi alcatuiesc mesele?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

tot nu mi-ati raspuns,cum sa fac la ziua de proteine cu iaurtuile si laptele....cum sa-mi alcatuiesc mesele?????


Cum vrei tu

Eu la zilele de proteine, cand nu am ales carne, mi-am facut salata maaaare cu ceva bucati de telemea in ea.

Stiu ca ar trebui, daca alegi sa bei lapte, iaurt, sa le alegi slabe in grasimi.
Insa mie mi se pare ca nu o sa ma satur vreodata la o masa doar cu un iaurt, fie el si mare asa ca am ales variantele mai consistente.
In plus laptele/iaurtul nu pot sa le manac cu legume....

Sa-mi spui si mie cum ai facut ca-s curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

upiii, 63,5 de vineri si ma mentin; sa vedem cum mai dau jos un pic sapt asta
neata fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

la pranz m-am gandit la o salata mare cu cas prin ea si la cina la un iaurt de 400 ml cu o feliuta de paine...........e ok sau nu e buna combinatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bine ai revenit Mari78! foarte bine te-ai mentinut in lumea tentatiilor! Mai greu am rezistat eu perioadei sensibile, iar am ajuns la 67.8- asa ca inapoi in lupta

Arturicii vad ca e pe baricade, Dacris la fel, Eumada mai apare, Gusta si ea, Laura25 ne-a transmis ca revine doar pe 1 cu supervesti.

Paulinio, Mariana- ne revedem maine la raport sper. Anna_a, bravo, se pare ca ai scapat de pragul cel nesuferit.

Ce o face Lulu77?


Strig catalogul ca e caldura mare si sa nu ne moara subiectul de caniculita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am revenit, doamnelor!

A fos super fain weekendul! Am inotat mult, am umblat mult, am facut saune de toate felurile, masaj de relaxare... Ne-am intors super relaxati, obositi de prea bine, cum s-ar spune

Am fost f cuminte la capitolul dieta, singura abatere fiind o piersica intr-o dupa-amiaza.

Azi am 2 saptamani de cand am inceput dieta. M-am urcat pe cantar si sunt fericita sa anunt ca s-au mai dus 500g: 60.2Kg in aceasta dimineata. Asta ramane si raportul pt maine, ca azi am zi de carbohidrati si voi retine apa. Deci am slabit de la 63 la 60.2, 1 kg insa s-a dus instantaneu, fiind apa cauzata de CM. Deci 1.8 Kg. Niiiice!

Cand m-oi vedea iar sub 60 dau de baut.

Azi zi de carbohidrati:

MD: piersici, caise, banana
P: paine de tarate cu zacusca
C: Paste cu ceva (la restaurant)

Eu ma prea reusesc sa mananc la cina ca la pranz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bonsai, nu merge paine la cina daca tii Rina! In ziua de proteine ai voie o felie la pranz, eu n-o mananc insa...

In zilele de proteine eu (vegetariana) mananc sau peste sau telemea/mozzarella sau ou. Iaurtul nu e suficient de consistent. Eventual sa-ti faci pofta cu el intr-o zi cand alegi sa mananci branza la pranz. Baga multe legume ca tin de foame si e si sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

zilele astea mananc f multe legume, rosii, ardei, castraveti cu un pic de branza. ceai cu fulgi de ovaz dimineata, multe fructe-caise, piersici, cirese, nectarine. azi vreau sa fac musaca de cartofi cu vinete. se pot face salate de vinete, pastai cu usturoi, etc. mi se pare luna cea mai bogata din tot anul. si ca sa nu ratez planul mai "evadez" cu cate o jumatate de prajiturica.

Mergi la inceput