Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
cum am mancat un pic ieri, cum n-am mai dat decat -100g; 63.5 azi
ieri am mancat asa
- cafea cu 1/2 lg zahar
- 1 ou, 1 rosie, 1 biscuite, 120g branza 9%, 2 cub cioco
- 2 nectarine
- salau cuptor cu fasole verde si maioneza; putin max 150g ca nu mi-a placut. maioneza am combatut-o cu pastila de xenical dar tot degeaba
- supa rosii
de durerea de cap n-am scapat

oricum e bine ca sunt la 63+ acum, sa nu urc peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Caldura mare si pe la noi, numa bine de bai racoritoare

Anna eu cred ca daca ai incerca sa nu mai combini mancarurile, si sa ai mesele pe grupe (ideal ar fi pe zile)

-proteine (sau carne sau branza sau ou)
- amidoane (mazare sau cartof sau fasole)
- carbo (pizza cu legume ori paine cu zacusca ori ciocolata ori cus-cus cu legume, etc)
- vitamine (fructe doar diminetile, legume, mancarici de ciuperci, vinete etc)

ai avea rezultatele dorite.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu suport intotdeauna mai bine caldurile daca mananc usor si rece. Azi s-a potrivit la fix - zi de vitamine la Rina:

MD: caise, nectarine
G:migdale crude
P: gazpacho rece, salata mixta
G: caisa, nectarina
C: salata mixta

Maine zi de proteine-peste, poimaine zi de amidonuri-orez.

Azi plec intr-un weekend de rasfat la SPA. Mai scriu numai luni. Va doresc un w/e frumos si relaxant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Eu suport intotdeauna mai bine caldurile daca mananc usor si rece. Azi s-a potrivit la fix - zi de vitamine la Rina:

MD: caise, nectarine
G:migdale crude
P: gazpacho rece, salata mixta
G: caisa, nectarina
C: salata mixta

Maine zi de proteine-peste, poimaine zi de amidonuri-orez.

Azi plec intr-un weekend de rasfat la SPA. Mai scriu numai luni. Va doresc un w/e frumos si relaxant.

Caro



ia-ma si pe mineeeeeeeeeee

Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Sa te bucuri la maxim de SPA, Caro! te asteptam luni cu impresii:)

Cald, cald si azi- mai sunt si pe stop, o placere... ieri seara nici urma de fasolea verde din planificare, am mancat vreo 3 mini-cine, la 7 branza cu ardei+paine, o juma de felie de tort, , covrigei cu un kefir mic si pe la 9, cand eram chiar satula a venit al meu de la shopping, am bagat un iaurt mic cu prune si juma de castron de merisoare. Azi dimi am avut confirmarea de ce, noroc ca nu ma apuca decat cu 1-2 zile inainte. Wow, recitesc lista cu cina si ma minunez. Nu faceti ca mine!

MD: 2 nectarine, pauza 30min, apoi un bol de lapte cu musli
G: iaurt
P: hummus+salata rosii&castraveti
C: mi s-a promis un ratatouille de legume

Spor la slabit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

hello,mai traiesc ,dar e greu!!!!!

la servici caldura mare.,acasa un copil enrgic care tocmai a implinit un an,deci,ne agatam de tot,tragem tot ,mergem nu forte bine dar suficient cat sa facem boacane......

la rina am facut o pauza,am acum 73 de kg,in primele 2 sapt s-a topit 1 kg,si vrea niste sugestii pt ziua de proteine ,cum sa alcatuiesc meniul cu iaurturi si lapte batut.....pe caldura asta ,cred ca se potrivesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna Ca si voi,ma chinui si eu sa slabesc ceea ce nu prea am reusit pana acum
Acum trei zile am trecut pe la magazinul unde lucreaza soacra mea si mi-a spus ca au primit ceva produse naturiste de la Sano vita. M-am zis sa incerc si eu ca nu am nimic de pierdut si nici asa scumpe nu sunt.Am luat o punga de tarate de psyllium si o punga de www.mamanatura.ro/product_info.php?products_id=10018639" target="_blank">seminte de in pe care le-am macinat nu foarte fin. Le-am amestecat bine si le-am pus intr-un borcan. Iau in fiecare dimineata doua lingurite amestecate intr-un iaurt(trebuie mancat repede). Eu nu le-am putut lua cu apa,asa cum scrie pe punga de
tarate. Oricum efectul e spectaculos,merg la toaleta de 2 ori pe zi,nu mai sunt balonata deloc si nu mi-a venit sa cred cand m-am urcat azi dimineata pe cantar! 1,5 kg in 3 zile Bineinteles ca tin si regim. Am vrut initial sa incerc produsele de slabit prezentate la TV dar l-am ales pe cele naturiste si nu regret. Puteti incerca si voi,sper sa va ajute. Bafta la slabit!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bonsai, bine ai reaparut! si cu vesti bune, bine ca ai scapat de 4 ala ca sa am si eu treaba, sa modific in tabel.


Ana_25 cu ce le-ai macinat? le am si eu pe ambele, dar cand le iau le iau intregi, asa cum se prezinta in pungi. Nu am vazut niciun efect. Cate kg ai de slabit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA



Ana_25 cu ce le-ai macinat? le am si eu pe ambele, dar cand le iau le iau intregi, asa cum se prezinta in pungi. Nu am vazut niciun efect. Cate kg ai de slabit?

Bianca

Le-am macinat cu masina de macinat cafea (zahar...) a bunicii nu stiu cine mai are asa ceva e electrica.....
Am macinat doar semintele de in,NU si taratele.
Nu am slabit cine stie ce,avand in vedere ca le iau doar de trei zile,dar eu zic ca e ceva 1,5 kg in trei zile!!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

ma gandeam eu ca ai vreo masinarie antica, am mai citit pe net sfatul asta cu macinatul si mereu ma gandeam cu ce.

am citit cat ai slabit, mie mi se pare foarte mult pentru doar 3 zile insa te intrebam cat mai ai de slabit in total..

ah, si nu incerca pastile daca nu vrei sa te condamni la o viata de diete drastice, si alea cu efect pe termen limitat.


Mergi la inceput