Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

carolinah, da, fac mereu aceleasi exercitii, le-am invatat pe de rost (in atatia ani de cand fac, mi-a intrat in reflex) si dureaza aprox o ora, fac cam de 2 ori pe sapt, seara in dormitorul meu. deschid tv-ul sau nu, dupa cum am chef, si le fac in liniste, ma relaxeaza. sunt f multumita de exercitii, sunt solicitante, nu cred ca scapa vreun grup de muschi fara munca. si chiar se vede. important este sa faci un sport care ITI PLACE. orice, numai sa faci! sunt o multime de stiluri de a face sport. anna, tres sa gasesti un loc unde sa stea drept cantarul la fel face si sotul meu, e mai ceva ca o fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

azi am mancat MD ceai cu paine prajita si miere, G caise, P mazare cu rosii si usturoi crud G caise, C paste cu ceapa, usturoi si bulion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Poate cineva sa dea un link unde ati scris in ce consta dieta Rina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Adina, da-mi un PM cu adresa ta de mail si iti trimit eu documentele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor, 63.6 azi, bun -1kg in 2 zile
ieri am mancat asa
cafea cu 1/2 lg zahar; 2 biscuiti cu 60g sunca slaba
2 nectarine
1/2 bere limonada, 1 cana supa rosii
a cana supa rosii, 1 castronel budinca vanilie, pepene

dar....aseara m-a luat o duerre de cap, intre 23-1 ma luase cu frig, transpiram toata, un pic de febra si acum inca ma doare capul; nici n-am mai plecat cu fetele la vaccin azi,

oare sa fie de la faptul ca am mancat prea putin? a mai patit cineva
cred ca azi ma duc sa-mi fac un ou, putina branza si o rosie

bianca, eu nu stau chiar toata ziua cu fetele mici, ajut dimineata de la 8-9 cand le spalam, le dam sa manance si pleaca afara cu bona
si ma ocup de ele seara dupa ora 18 cand pleaca bona, mai avem 2 mese, pe la 19 si 23
in timpul zilei ma mai duc pe la ele asa cate 10 min cand fac cate o pauza ca eu m-am intors la munca, dar muncesc de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

ieri seara m-a fortat programul sa iau cina la 6.30 si sa sar gustarea de la 5 si a fost tare bine. ma simt mai usoara

Anna, muncesti totusi in acelasi spatiu cu un frigider, camara, etc bine dotate, ca acasa, nu ca la birou- rezisti unor tentatii mai mari, la asta ma refer, ma uit la mine in weekend, daca nu ies sau sa am o ocupatie, ma invart mai des pe langa atractii.

in mai am avut 2 zile in care m-am simtit foarte foarte slabita dimineata, cu durere de cap si de stomac, tip gastrita. Dupa 5 zile in care nu am manancat seara (ajungeam pe la 21-22 si nu avea sens) si m-am speriat. Acum la tine poate fi combinatie cu canicula. Tot cu ou+branza am ales sa ma dreg, vad ca avem gusturi comune.

Azi am avut un MD copios: ou fiert+2 felii cascaval, 6 masline+o rosie, un castravete si un colt de paine adevarata
G: iaurt
P: salata rosii+castraveti+branza dietetica
C: merg la un restaurant, greu de apreciat ce voi face

azi depasesc usor norma de rosii, apropo de ce ma laudam anterior, insa nu bag niciun fruct, am zis

Canicula asta ne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Chestia e ca mie imi plac foarte mult rosiile... si acum chiar au gust.
Suntem cu totii innebuniti dupa rosii: ieri am luat 2 kg (la 2 adulti si un copil) si au mai ramas 3-4 bucati.

Mai studiez subiectul caci toata vara va fi alimentul principal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Fetelor, daca e sa nu slabiti vara asta, nu de la rosii goale va fi asta, stati linistite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Ca bine zici! (merg oare asezonate cu niste bomboane festive? )

Cum suportati caldura? Eu beau apa incontinuu... ma simt balon dar nu ma pot abtine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Foarrrte greu o suport, transpir in nestire, parca nici energie nu am. Dar cand transpir simt ca slabesc, stiu ca e doar apa nu grasime dar da bine pe cantar


azi m-am invartit o gramada sa aleg niste proteine la MD, insa pana la urma am decis ca merg pe fructe- 2 nectarine crocante si reci, foarte bune au fost.

G: iaurt
P: salata cu 2 rosii si 2 castrav+ jumate cutie branza de vaci
C: fasole verde





Mergi la inceput