Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Caro, eu am scos carnea de curand, pe la jumatea lui mai, dar nu o refuz daca-mi apare in farfurie, salata de ieri a fost cu fasii de pui la gratar de exemplu.

Resimt o usoara saturatie la carne si peste, au fost de baza in primele 3 luni cand urmam mai strict recomandarile nutritionistei, de la o vreme incoace improvizez, in plus pe caldura asta prefer sa fie totul rece.

si eu am pe lista IceAge 4, abia astept sa-l vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Helloooo,


65.9 dimineata asta! nu mi-a venit sa cred, imi dansau cifrele in fata ochilor, prima oara am crezut ca e nasol, nu-s obisnuita cu combinatia asta.

am probat o fusta si un pantalon etalon, sunt noi si din material care nu se intinde, sa ma asigur ca e real. Am scazut exact din aripioare, inclusiv zona de sub fund, cea pe care incep sa se intinda pantalonii cand te-ngrasi, ceea e grozav.

M-am gandit ce am facut diferit in ultima perioada- am masina in service de cateva zile si sunt nevoita sa merg pe jos, sunt unele distante pe care nu ma ia niciun taxi, metroul nu ajunge, asa ca strang din dinti si dau din picioare.

pe de alta parte amica mea cu care m-am vazut miercuri mi-a spus ca ea ma tine minte la 63 kg (in 2006). Adevarul ca am citit pe undeva candva ca o femeie ar trebui sa aiba .inaltimea (cm) -10, so.. la 1.73 ai mei, 63 kg.

Ma gandesc pana la raportul de marti daca-mi modific targetul, am prins curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineata,

Si la mine se vede o scadere incep sa imi revin.

va doresc o zi usoara si racoroasa.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ma bucur pentru tine Lulu! nu o sa uit cum scriai tu prin feb-martie cum le faci seara cartofi prajiti alor tai si cina ta era asa subtire, aveai o vointa de fier pe care o luam si eu de exemplu cand simteam ca mi-e greu





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bianca,

asa este, nici acum nu mananc prostii, si nici mult.dar stresul si oboseala isi spune cuvantul.
Azi am luat MD din jumatate litru nectar fructe facut in casa;
la pranz am o caserola cu orez cu lapte.
pe seara voi manca mai variat ...si mult, plecam la bunici si ne asteapta ca de fiecare data cu de toate

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca, wow, felicitari! Ti-am zis eu ca numai miscarea ajuta la spargerea platoului...

Lulu, odihneste-te un pic mai mult si va fi bine, sunt convinsa!

Azi R33-proteine

MD: zmeura, afine, pepene
P: ton in ulei de masline cu ceapa tocata si salata verde
C: telemea cu rosii, ardei, ceapa...

Si ca si gustare voi bea un maaaare cappuccino. Miam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Mi-ai zis, mi-ai zis, in plus citeam in toaaaate articolele pe tema stagnarii unde cautam trucuri magice da' mobilizarea lipsea, acum e obligatoriu sa ma misc sa ajung unde am treaba. Si mai dureaza cel putin pana la urmatorul raport

azi am:

MD: cam 400g pepene galben cubulete+200ml lapte+ musli
G: 2 caise
P: un menu Kfc (pentru ca merit)
G: iaurt
C: fasole verde+ o lingura de perlute branza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari bianca
eu nu reusesc sa scad sub 62.2, dar nici eforturi n-am facut, la pilates am renuntat de 2 sapt ca e prea cald, pastile n-am mai luat, de mancat am mancat tot putin si atent, dar nu am avut nici o zi numai de legume chioare ca sa dau jos alea 200
cred ca incerc ceva sapt viitoare, sa vad si eu un 61 macar o data; apoi la sf sapt viit plec in concediu, in grecia, sper sa nu iau mai mult de 1kg, n-ar treb ca am de gand sa mananc numai peste si fructe de mare, dar o sa mai scape in iaurt ceva...deci voi reincepe din 1-Aug cand sper sa incep sa merg si la sala de 2ori/sapt; si treb sa-mi reiau si masajul de relaxare
procedurile de slabit le termin sapt viit, mai am 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


si eu am oprit masajul de cand cu caldura, mai am o sedinta din abonament si tot astept o zi mai racoroasa... dar cred ca am de asteptat inca mult si bine

Intre timp continui cu dieta, azi am in plan

MD: salata amestecata+ un baton cereale
G: iaurt cu 3 lingurite musli
P: ciuperci la gratar+salata
G: 2 fructe
C: ma mai gandesc, inca nu am pofta de nimic special


weekend moderat tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

M-am cantarit. Stagnez de 2 saptamani. Era de asteptat de altfel. Sunt happy insa pt ca eu de obicei vara iau in greutate pe fond de acumulare de apa, or eu am slabit 3 kg de pe 11 iunie pana acum. Asa ca e fff bine si mergem inainte.

Azi R36-vitamine

MD: nectarine, mere de vara
P: broccoli la abur, legume la gratar
C: inca nu stiu, ceva la restaurant

La capitolul sport merg in exclusivitate pe inot, ca mi-e cald de altele.



Mergi la inceput