Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bune rezultate, bravo! Ajuta clar si vara asta. Eu tocmai ce-am bagat o burta maaare de pepene, asa de bine racoreste, fantastic!

Azi R30- amidoane.

MD: cirese aproape negre, pepene
P: cartofi unguresti: fierti in coaja, apoi curatati si taiati bucati si amestecati cu ceva ceapa verde calita in unt si boia de ardei
C: orez cu legume (ciuperci, ceapa, ardei, dovlecei) si condimente asiatice

Azi sper sa fac abdomenele promise inca de ieri, ca aseara nu m-am simtit in stare...

Maine plec in deplasare, hotel cu piscina, precis fac miscare! Abia astept si pt ca mie mi se umfla vara picioarele si piscina ma ajuta la drenaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

asa, am facut modificarile- ne miscam bine, si eu cred ca e si ceva apa in scaderile astea, nu numai grasime, dar e bine pt moral.

azi

MD: salata rosii+un ardei+ o felie cascaval
G; iaurt cu 2 lingurite cereale+ un baton cu cereale&o tableta cioco (sper ca ramane singura auto-premiere pe ziua de azi)
P: salata varza, rosii, ardei, un ou fiert si putina fasole rosie
G: caise
C; functie de frigider&inspiratie, chiar nu stiu, nu mi-e pofta de nimic- dupa o gustare cat o masa, cred si eu


e iulie deja, unde esti Lulu77? mai vino pe la noi, sa impartasim experiente, ai mai dat jos cu canicula asta? Eu sincer ma asteptam sa ma topesc mai rapid, da' vad ca trebuie sa lupt pt fiecare 200g.


Restul trupei?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

buna!

dimineata asta mare surpriza 66.4, probabil de la fp ca ieri am lucrat de acasa unde e caldura mare si am baut apa in prostie, cu lamaie.

azi:

MD: o salata ca pt pranz: varza, castrav, rosie cubulete+fasole rosie boabe + o lingura cu varf de cottage cheese
G: 2 nectarine
P: alta salata, ce gasesc la birou
G: iaurt
C: ies cu o amica, ramane de vazut

mi-am luat fasole verde, in afara de sos rosii cu usturoi, ce as mai putea face oare, aveti idei? care sa nu implice gatit, calit ceapa, etc- exclus asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Scurt, ca sunt in mare graba. Sunt pe baricade, nu m-am cantarit, n-am apucat pt ca m-am trezit la 5 si am plecat rapid spre aeroport. Dar e de bine, zic eu...

Bianca, mie-mi place ciorba de fasole verde mancata rece: clocotesti apa, pui fasolea verde curatata, niste morcovi rondele, 1 ceapa intreaga si rosii decojite, sare, otet-gata Se poate drege cu ou/iaurt dupa caz.

Sau salata de fasole verde: fiarta, racita, usturoi, ulei de masline, sare, suc de lamaie/otet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

tx, suna bine ambele. Azi dimineata am vazut in fuga o imagine intr-un reportaj : o salata de fasole verde, salata verde, niste morcov ras si atat am vazut, probabil mai pot adauga diverse, pt un gust mai pronuntat. Poate merge si cu ton/somon, sunt dispusa sa risc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Wow sunt asa de slaba.......se cunoaste perfect,mi-am luat niste pantaloni trei sferturi,niste bluze noi...clar arat bine....dar mai am inca 75 de zile de mentinere...de fapt mananc la fel....sunt asa fericita...si pentru ca am luat pauza o saptamana...si asa brusc a reactionat organismul la reluarea dietei ca-s super fericita....

Traiasca Rina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bravo Mada! te inteleg, e super satisfactia cand vezi cum incepi sa-ti recapeti vechiul corp si primesti complimente de la cei din jur




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

seara buna dragele mele
imi era dor de voi si din putinul meu timp liber am intrat rapid sa dau raportul...nu este decat o stagnare deocamdata, dar cred ca problema este oboseala si stresul, caci de mancat mananc cumpatat, corect si putin.
Timpul meu oiber este nul, sunt doar cu Luca luna asta si s evede lipsa lui tati, nu mai am timp de mine si de nimic altceva decat job, casa si copil.iar la job este nebunie curata

dimineata este regula : MD este compus din nectar de fructe- fructe de toate felurile uenori amestecate cu morcov, fierte si pasate, beau cate o sticla de juma' litru.

in rest doar gratar, legume si lactate.

promit sa trec zilnic, macar cu un mesaj telegrafic.o seara buna tuturor.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hello

ce surpriza, bine ai trecut pe la noi Lulu! Asa e, oboseala si stresul nu ajuta deloc la dieta. Sau poate mananci prea putin si corpul speriat stocheaza tot. Sau prea monoton - pe langa carbo mei multi am eu impresia ca si prea marea repetitivitate m-a tinut o luna in loc, aceleasi alimente la aceleasi ore.

Sunt bucuroasa ca am descoperit cum pot sa scap de paine si wassa dimineata, pun toate ingredientele intr-o mini-salata, caz in care am reflexul deja format ca nu e nevoie de paine. Si e si mai gustos ca se amesteca toate.

Ieri la resto am mancat salata+juma de tiramisu+ un cappuccino, super-viata, ma simteam prea full la final.

Azi:

MD: salatica+ou fiert+o felie cascaval
G: iaurt
P: salata varza, rosii, castrav+fasole rosie&cottage cheese
G: fructe
C: mi-e si frica sa scriu fasole verde, mereu se intampla sa am pofta de altceva

Spor la slabit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata!

Lulu, bine ai revenit. Oboseala si stresul nu ajuta la slabit. Macar incearca sa dormi suficient. De ce fierbi fructele pt nectar? Sunt mai bune crude, stii...

Bianca, nici tu nu mananci carne? Nici peste/fructe de mare? Ca ai mai putea varia cu astea, zic eu.

Eu am avut ieri zi de carbo si am mancat cam prea bine pe la restaurante. Dar am si inotat apoape 1 ora, asa ca tot e bine.

Azi Rnumaistiucare-vitamine, adica legume si fructe. Vad eu cum ma descurc, sunt tot in deplasare, am la mine 2 mere de vara si 1 nectarina. Restul gasesc la cantina/restaurant etc.

Ieri am vazut Ice Age 4, a fost super distractiv, ne-am relaxat asa de bine Si era sala full-full, n-am vazut asa ceva de mult!



Mergi la inceput