Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

buna,


azi ma simt cam nehotarata, in linii mari mi-am planificat asa:

MD: o mana de cirese, pauza, apoi un iaurt cu prune, o lingura de tarate grau si afine
G: caise
P: un snitel mic + salata varza si morcov
G: iaurt
C: legume la cuptor, ceva fructe

multa apa, ceai si cat mai putine abateri

o saptamana super sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata!

Bianca, felicitari ca ai trecut sub 67. E bineeee.

Mada, eu zic ca te poti apuca de inca 1 tura de Rina. La dieta asta nu exista niciun risc de yo-yo, e clar! Succes la tura 2!

Anna, -4cm e f bine, sa stii! Succes in continuare!

Azi R29 -am incheiat o luna de Rina-Yeaaaah!!! Teoretic azi ar fi trebuit o zi de apa, dar nu fac eu de astea... Mi se pare inuman si inutil. Cica pt detoxifiere. Pai ce detoxifiere, daca mananc numai 1 zi din 4 ceva proteina si in rest preponderent legume si fructe? Ma rog...

Saptamana asta sar cantaritul din motive de CM.

E zi de proteine si ma gandesc sa mananc asa:

MD: smoothie de afine, banana si seminte de in, pepeneeeeeee
P: rosii cu telemea
C: oua cu maioneza (iaurt gras in loc de ulei), castraveti murati si tarhon tocat.

Eu m-am subtiat in mod semnificativ. Se simte pe haine si se vede cu ochiul liber. Formele sunt foarte fluide, nu stiu cum sa zic. Conturul corpului e lin, fin cumva, fara treceri bruste. Ce exprimare.

Peste cateva zile ma masor si va zic cum stau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Adevarul e ca am rasuflat usurata zilele astea, mi se parea ca mancam destul de corect fara sa dau totusi jos. Ma incurajam cu ideea ca ce am pus in 4 ani nu se poate duce in 5 luni, ca stagnarea e buna pentru stabilizare, insa deja atinsesem o luna de stagnare- cam mult.

Azi dimineata m-am masurat si eu- din nou- si in sfarsit am scazut in talie mai semnificativ, 75 cm. conformatia mea e cu talie dreapta, dar mai e loc de ceva scadere.

Imi place exprimarea, la datele tale tehnice Caro pari deja slaba.

Mi-am adus aminte- detoxifierea e recomandata constant, de la formula asta care si mie mi se pare extrema (doar apa) pana la unele mai blande care intr-adevar se apropie de ziua de vitamine din Rina. Am mai gasit idei precum- juma de zi doar ananas, apoi o salata si iar ananas, sau preponderent cirese juma de zi+salata+cina cirese. Nu sunt sigura dar am senzatia ca daca alegi un singur fruct in prima parte a zilei (si nu orice fruct)+ salata e mai de efect vs varietate de fructe+salata. Prin primavara am incercat varianta cu smoothie din mai multe fructe juma de zi, apoi salata si prima runda am scazut spectaculos, 800 g intr-un weekend.

Poate ma mobilizez sa repet experienta, acum ca mi-ai amintit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor
nu e asa rau dupa usoara abatere cu painica buna de sambata, si prajiturica de ieri, soft, f soft :)
azi 62.4, nu stiu dc reusesc sa ajung sub 62 sapt asta ca treb sa-mi vina CM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare!

N-am disparut de tot, dar dupa cele cateva zile la marea noastra am trimis copilul mare la bunici, iar noi ne-am apucat de lucru in casa si gradina, asa ca pe net n-am prea avut timp sa stau...Felicitari tuturor, am vazut scaderi semnificative.
Eu ma invart tot pe la 69 kg din cauza mancatului haotic, dar de azi controlez iar cantitatea si diversitatea alimentelor.
Sper ca marti sa raportez mai putin. De sport nu mai am timp, ca n-am terminat treaba...

Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Anna, ai trecut cu brio peste weekend!

Mari78, tot e bine ca nu se pune, haotic dar banuiesc moderat cantitativ.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Primii pantaloni de cand am slabit..........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,



Raport 66.7 kg, deci -900 g saptamana asta, one of the best.

E atat de cald insa... Nici nu stiu cum sa.mi mai fac meniul, am iaurt si caise pt gustari, astept inspiratia pt pranz si cina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

62.2, cred ca daca mai stateam 2h fara sa beau nimic si facem un pipi aproape vedeam 62...hihihi; treb sa bag o zi numai de legume si sa scad sub 62. Oricum bine ca m-am stabilizat aici, incet incet voi ajunge eu si a 60, sau la visul de 58


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

stationar , 71.700,nu m-am gandit sa ma masor.........partea buna ca deja incap in hainele care le aveam inainte sa nasc...acum la un an de la nastere,colacei pe sold si burta,iar obiectivul e de 65 kg...........mai am cam 7 kg,deci nu pare chiar imposibil....

Mergi la inceput