MONTIGNAC (173)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Mai fetelor, mai merge din cand in cand si cate o abatere

Nici eu n-am slabit Ninha, dar nici nu m-am ingrasat ...si am mancat muuuuuult. Ma gandeam ca astazi se va speria cantarul , dar stationez.

Brandusikule m-am tot intrebat ce ai papat tu la gustare ??!! Era bun ?

Meniu:
D: capuni
P: ciorba de loboda + friptura de miel ( cam grasa)
C: brocoli+conopida, iaurt, iar ca desert niste zmeura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel merge la tine care ai 50 si ceva...nu la mine care am 70

cum ti s-a parut ceaiul negru cu lapte?ai incercat?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Super cred ca ma las de cafea si intru pe ceai cu lapte. Incerc de mult sa o fac pt ca beau muuuuulta si f. tare. Astazi din 4 cafele am baut doar 2 si 2 ceaiuri negre cu aroma de vanilie + laptic condensat .

Fetelor, e jale in familie .... nu s-a mai slabit in weekend, am ramas tot pe -7kg. Sper ca pana la finalul saptamanii sa se mai modifice ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel incearca ceai negru fara arome..adik english breakfast si atunci o sa vezi diferenta mai bine ...si apropo la cata cofeina balotezi nu e de mirare ca nu se misca cantarul ..sotul tau la fel de multa cafea bea?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Am elucidat misterul.....la cata cafea beau si eu , mai am si pretentia sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lore ai fost funny

azi:
Md:wasa cu sunca presata si cascaval
G: potocala
P: legume cu carne la cuptor
G: mar
C: fructe/supa/orez nush

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Mel da-mi si mie reteta de ciorba de loboda. Eu ce-am auzit pana acum se face cu rantas de faina.

Intrebare intrebatoare - daca bag in ciorba de legume orez basmati mai e Monti?

Ninha si noi ne-am retras in prima faza pe o straduta laturalnica. Mai tarziu s-a mai relaxat situatia.

Meniu :paine cu magiun
sarmalute in loboda abia astept ca mi-au iesit, le-am facut numai cu carne si sos de macris
brocoli granit

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

somleac orezul poti sa-l adaugi si manca cu legume fara numar...insa fara ulei

va invit la (ceai negru cu lapte)..trezireaaaaaaaaaa....aici azi e frumos si cald...se preconizeaza 22-25 grade...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Am intrat numai sa iti spun Somleac ce mult imi place avatarul tau . E mortala Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Hhehehe ce-i aici .... clubul de depresii ... ntz ntz ... ia hai capul sus toata lumea .... si hai sa repetam: suntem cele mai tari, cele mai cuminti, cele mai conforme si cele mai cele .... slabim pentru ca ne dorim foarte mult acest lucru, slabim pentru ca vrem da ????? asta repetam pana ne intra in cap :) nu exista nu pot doar nu vreau

Somleac, Ninha nu era un loc unde sa ne intalnim si sa ne povestim centru cu forta zu in actiune ... o sa ne intalnim intr-o zi cand nu e nebunie, la o terasa cu liniste-n jur nu ??? mi-ar placea tare mult sa ne vedem dar in alte conditii.

Am vazut la tv ce era in centru .... mai rau ca la revolutie ... nu-mi face bine galagia si aglomeratia .... nu-i de mine

Somleac de ce nu pui in ciorba orez brun, salbatic ... ala basmati nu e alb ????

Lore stai linistita ca si eu beau cafea ... si inca d'aia normala nu deco ... atata rau sa fie ....

Mel cum adica daca merge cate o abatere ... poti sa ai abateri zilnic daca vrei, poti sa nici nu tii monti .... nu stabilim noi cate abateri ai voie sau nu ai voie sa faci .... le faci pe propria ta raspundere ... dar sa nu te plangi la noi ca nu slabesti dupa

va pupppp

Mergi la inceput