MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Brandusik .... cred ca mi+am dorit sa slabesc super repede.Am crezut ca o pot face rapid, pina acum nu am mai tinut dieta .Am fost un pic naiva , de acolo si dezamagirea.Acum cu vointa inca stau bine,dar nu stiu cat ma mai tine.La sala merg cu regularitate, am facut tae bo,pilates , step aerobic odata,chiar si power yoga ( incerc sa merg de 4 ori pe saptamina si alternez antrenamentele) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Am scris un mesaj maaaaaare si nu s-a postat. L-am pierdut

Asa ca incerc sa fac un rezumat, pt ca la ora asta imi e somn.

Brandule , ce mai faci iubita ? Ce mai zici ? Esti bine ?

Sotzul n-a tinut regimul decat 2 luni, cat am tinut si eu. Slabise cam 10 kg. pe care apoi le-a pus la loc.
Sa vedem daca acum rezistam mai mult.
Problema este ca trebuie sa tin si eu ca sa tina el si sincera sa fiu imi este destul de greu ... dar .... vedem

Meniul de astazi:
MD: mar
D: ciorbica de dovlecei, pulpa de pui la gratar si varza calita
C: o salata mare ( rosii, ridichii, usturoi , salata verde) cu branza de oaie, un iaurt. Desert : o felie de prajitura facuta din branza dulce + mascarpone + oua + fructoza + zmeura

Am cam mancat astazi ..... vedem maine ce spune cantarul ....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

Mel is bine..multumesc de intrebare..stresata cu cautarea unei noi locuinte si enervata de englezii astia..dar in rest is bine

cat despre tine si sotul tau...puey iti este greu pentru ca vezi asta ca o dieta...daca ai adopta monti ca si stil de viata pentru tine si pentru copii ar fi altceva...adik trebuie constientizat ca nu e bine cum mananci si in primul rand trebe sa te gandesti la sanatatea copiilor(eu asa as gandi cel putin)...sunt multe mamici aici care vroiau sa slabeasca dar aua doptata monti pentru toata familia..tocmai din cauza ca vroiau ca si copii sa manance sanatos

deci m-am cantarit azi 69.8 ..bine macar ca nu e cu 7:D

meniul meu azi:
Md: wasa cu cascaval si muschiulet afumat de (am gasit unul fara amidon si zaharuri..dar e cam singuru de pe raft)
G: am para, nuci, cioco neagra in birou
P: o sa fie shaorma de pui (fara cartofi si sosuri)
G:banan(aqua today)
C:ultima portie de ciorba...

voi ce mai gatiti?ca eu nu mai am nik dupa ce termin ciorbacred ca o sa prestez ceva carnita la cuptor cu salete si legume in tigaie in seara asta

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mel, cum ai facut prajitura ?

Mai am si eu Philadelphia in frigider si capsuni, si ma intereseaza sa compun un desert.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

A.... sigur ca acum mancam toti monti. Nici de nebuna n-as face mancare separat pt noi si separat pt copii.

Meniul de astazi:

D: portocala
P: ciorbica de dovlecei, fructe de mare
G: mar
C: spaghete

INTREBARE : merge sa amestec paste integrale cu branza dulce 0% si fructoza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

da mel merge atata vreem cat pui numai glucide in paste e ok... (dar nu abuza totusi de paste)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Cris, am amestecat branza dulce de vaca ( 1kg) cu o cutie de 200 g de mascarpone, 3 galbenusuri + albusurile batute spuma. Am adaugat fructoza dupa gust si apoi zmeura scursa bine. Am pus la cuptor intr-o forma de tarta pt 1 ora.

Eu daca nu mananc dulce intr-o zi sunt lesinata.
Cred ca sunt dependenta, ca drogatii.
As renunta, dar nu pot .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Auzi Brandu, da mare dreptate mai ai. Nici n-am inceput bine, si dau cu paste .

Cred ca diseara ma orientez catre altceva ..... salata + iaurt





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

MelG, bine ai revenit . Budinca de vanilie nu cred ca ai cu ce sa o inlocuiesti. Daca vrei "budinca de ciocolata" poti mixa un avocado copt cu banana si cacao sau pudra de roscove. Nu e conforma nici asta din cauza bananei dar e mult mai buna decat amidonul.

Mezeluri conforme aveti in Bucuresti de la Florava. O firma din Oradea care fac mezeluri fara prostii in ele. Sau produsele traditionale de la firma Alpin( astea poate le gasesti in Kaufland).

Lore, e mai important sa ai un stil de viata sanatos decat sa slabesti foarte mult. Din cate imi amintesc tu nici nu esti supraponderala.

Brandu, spor la cautat chirii

Eu am absentat din cauza de servici superstresant. A inceput sa ma doara si piciorul din nou asa ca am fost cu moralul la 3 metri sub pamant Azi incerc in premiera terapia Bowen, sa vedem daca ma ajuta. Oricum gimnastica ma ajuta mult si sper sa nu mai aung la operatie de data asta

De mancat am mancat conform. Ieri am fost la padure la un gratar acompaniat de salata si dovlecei la gratar . De azi back to work

Sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel nu ai lasat cam mult praji aia cu brinza?ca nu ai pus nici o fsina....iar ouale alea in maxim 20 de min is gata

puisoaro chiar am nev ca fac cu nervii nu alta

io am fost luni la sala si ieri la aqua-unde tipa a facut mai mult exercitii pentru picioare si burta nu va pot spune ca merg crecanata de febra musculara ce am de la astea 2 zile

meniu azi:
Md: humus cu wasa
G: ceva fruct si vreo 3 mieji de nuca si poate un lapte cu cafea
P: am 2 conserve de hering in sos tomat
G:un fruct
C: cred ca fish fingers

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput