MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

ne-am intors si noi de pe la tara, copii au fost incantati, Stefan cand pregateam bagajele pt plecare, a inceput sa planga ca el nu mertge acasa.. cu chiu cu vai l-am urcat in masina.. pe autostrada alt show a inceput sa planga de ce ne depasesc alte masini..off.
Eu am incercat sa fsa fiu cat mai conforma,insa am baut "o bere rece" atat..
Azi fac ciorba de cocosh( am capatat unul mare frumos)si am si varza( cu rosii) si cam atat .
Cantarirea am facut-o dimineata si e cu stagnare..
Meniul de azi:
MD: cafea; mar
P: varza (pe saturate)
C: ciorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

carmen puey de ce nu ai lasat copilul la tzara ?
mi-ai facut pofta cu varza ta deci cred ca asta o sa fac si eu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mel, multumesc ptr reteta de prajitura.
O sa o testez in we.

In rest, aseara am facut un ghiveci cu de toate: ardei, fasole verde, dovlecei, boabe de naut, rosii si asta va fi cina + piept de pui.
La pranz am paste integrale cu sos de rosii + iaurt.

Ani, sa nu mai lipsesti pe motive de stres si sanatate.
Brandusa, bafta cu locuinta.

Carmen, asa sunt copii, plang dupa ce nu au. Dar le trece repede

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Brandusik pai voia cu mineeeeeeeeeee! si Stefan oricum merge la gradi( de daca platesc la particuler nu-mi da mana sa-l tin acasa!).. dar oricum de acum vom pleca destul de des si in luna iulie voi sta 1-2 saptamani.. ma simt asa de bine, si nu sunt stresata: "ai grija la masini, la caini, la biciclisti"

Duminica cand a venit tata sa ne ia duceam bagajele la masina, si la coltul blocului 2 tanti stateau de vorba, amandoua crescatoare de caini, insa numai una era cu cainele afara.. si sa vedeti ce s-a pus ala pe fuga latrand dupa mine.. de am incremenit( cred ca ma simt ca-mi este teama de ei).. m-am oprit si i-am spus stapanei sa-l tina legat, daca stie ca reactioneaza asa, iar raspunsul ei a fost:"dar nu face nimic!" pai ce astepti sa muste un om sa vezi daca face ceva.. Doamne cateodata nu pot sa inteleg... sau sunt adulti care se plimba in parc cu bicicletele si cand vad cate un copil mic( pana in 2 ani) claxoneaza... pai ei cred ca acel copil stie sa se fereasca???

Cred ca de acum si eu ma voi cantari lunar.. parca mi-a pierit pofta de urcat asa de des pe cantar.. oricum se vede schimbarea, si am lectia invatata.. se uita matusa mea la mine cum pot manca totul fara paine?? se poate numai sa vrei..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Astazi raportez pt sotz, ca eu nu am cu ce ma lauda : in doua zile a dat jos 1 kg. Esteimportant ca s-a mobilizat.

La mine ... ca si anul trecut ... pe cantar ....nimic. Dar, ce am observat si sunt f. multumita, nu mai sunt balonata deloc ( nu mai am burta ). Astazi m-a si intrebat cineva daca am slabit .

Puisorule ce ai patit la picior ?

Brandu nu am tinut mult prajitura pt ca am pus-o la bain marie ( intr-o tava cu apa) si a durat mult pana s-a inchegat. Se poate face si fara bain marie dar iese mai sfaramicioasa.

Meniul de astazi :
D: omleta
P: ciorba dovlecei + fructe de mare + pulpa de pui la cuptor
C: varza calita iar la desert fructe de padure



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Sunt singurica pe aici ? Unde ati disparut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mel, cu piciorul e problema de la coloana. Anul trecut m-am operat de hernie de disc si am crezut ca am scapat de dureri dar se pare ca nu e asa . Felicitari sotului

Carmen, asa face si Stefi cand plecam de la bunici Acolo e toata ziua in curte,cu iepurasii si gainile, e normal sa ii placa.

Azi la MD am mancat un avocado cu castravete si paine integrala iar la cina o abatere cat mine de mare . Dar am o scuza ca sunt acasa la mama si mi-era o foame de lup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Uffff, puisorule, imi pare tare rau.
Si eu am probleme la coloana si in scurt timp probabil ca voi ajunge la operatie.
Deocamdata sunt in faza in care simt o durere surda seara, nu exagerata, dar enervanta.
Unde te-ai operat ? Cum a fost ?

Multumim pt felicitari, astazi cand s-a cantarit avea -2 kg. Are de unde :)))) , iar eu sunt extrem de multumita.

MD: portocala
P: ciorbica legume + pipt de pui la cuptor
C: fagaras, telemea de vaca si salata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

haideti la o fierbinte si aromata...

Ani si eu aseara am facut o abatere cat mine de mare... cateodata imi vine sa-mi trag una, parca imi dispare voita..off
Mel felicitari pt kg pierdute sotului! La cat mai multe!


Azi vreau sa-mi fac clatite sarate sa le mananc la MD.. si ar trebui sa-mi fac wassa iar, ca sa nu-mi mai bag nasul prin ce nu trebuie!
Meniul in principiu:
MD: cafea; mar
P: ciorba de cocosh; urda cu ardei
C: peste cu rosii (la cuptor).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!
Acum se face si la mine. miroase innebunitor
Azi am papat un MD englezesc, numai ca nu m-am atins de bacon, doar ou si fasole rosie.
La P nu mananc nimic. o sa mergem la gradi sa vedem cum e. vrem sa ducem copiii acolo, ca nu mai vrea nimeni sa stea cu ei. toate bunicele si bonele sunt varza, obosite, cu nervii la pamant, noi suntem stresati ca nu stim ce sa ne facem cu ei, e o nebunie la noi.
vreau concediuuuuuuuuu!!!
La C iar nu mananc nimic, ca ma duc la dentist.
deci, daca nici astazi nu slabesc... nu stiu ce sa mai zic!
ppppfff, kilogramele astea nu vor sa plece de pe mine nicicum!
Am descoperit ca avem sala de sport la subsol, la lucru, pot sa ma duc in timpul lucrului, dar cum naiba sa fac, ca ma imput toata daca ma duc. trebuie sa-mi iau echipament de sport la mine.

voi ce mai ziceti?
deci sa inteleg ca operatia nu e o solutie la hernia de disc, asa-i? asta ma cam sperie. dar care e solutia, totusi?


Mergi la inceput