MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Ninha si eu ma gandesc ce voi face cu copii cand incep munca. Mama vrea sa duc fata la ea, noi nu prea vrem. La gradi daca ii duc pe amandoi ajung la un pret de aproximativ 2000 lei.. foarte mult pentru noi... de pe acum sunt ingrozita..
Nu-ti poti lua echipamentul si sa faci sport 1/2 ora inainte de plecare( tot in timpul programului esti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragelor va pup si va doresc o zi minunata

Ninha imiimaginez cat ti-e de greu cu doi copii ... mie cu unul mi-a fost teribil de greu .... nu stiu ce m-as face cu doi

Somleac bine ai revenit

Brandusik foarte bine ca vezi 6 le pe cantar ... hai ca imediat ma ajungi

Carmen hai capul sus... mobilizarea ... unde e ambitia ??? sa nu te mai aud

Puisorule nu-mi place ca te doare piciorul ... offff , si ce-i de facut pup sa treaca

La mine nebunie mare mare de tot .... din cauza asta nu am reusit sa mai vin la voi deloc da ma iertati ca am venit acuma cu o tolba de pupici

andanii

2007...2012 de la 95 la 65 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Salutare!

Ma primiti si pe mine in gashca? Am mai tinut si eu Montignac acum cativa ani si imi amintesc principiile in mare. Acum vad ca s-a mai schimbat una alta fata de cartea pe care o citisem eu initial si pobabil o sa mai vin la voi cu intrebari

Nu vreau sa slabesc foarte mult, am 60 kg si as da jos vreo 3-4 kg. Am inceput de mai bine de o saptamana, dar nu va zic ce de abateri am avut, asa ca deocamdata stagnez

Meniul meu azi:
MD cateva afine si stafide, paine integrala cu magiun de prune
P omleta, cascaval si salata asortata
C ciorba de varza cu costite afumate

Am o intrebare legata de avocado: imi aduc aminte ca Monti nu il prea agrea in trecut (sper sa nu ma insel) pentru ca era glucido-lipidic?! Oare e permis sub forma de guacamole (fara ulei desigur) cu paine integrala la micul dejun?

S-aveti un week-end minunat!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Si mai am o intrebare: e permisa combinatia wasa+unt in faza I? Ca am vazut in meniurile voastre...sau e pt. faza II?
Exista mai multe tipuri de wasa?

Multumesc

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Dana o sa caut ambitia, cred ca s-au adunat prea multe si ma coplesesc.. in fine nu ma dau batuta( chiar daca uneori o mai iau pe aratura)

Ilinca bun venit in ... la intrebarile tale iti vor raspunde sigur fetele cu experienta, cert e ca eu stiu ca avocado il poti manca singur( la micul dejun, sau gustari), iar untul nu este permis in faza I.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mel, eu m-am operat la o clinica privata din Cluj. Operatia in sine nu e grea, mi-am revenit destul de rapid dar la mine problema e ca conduc prea mult

Dana, deocamdata continui gimnastica care ajuta mult, fac aquagym,iau antiinflamatoare iar de saptamana asta am inceput si terapie Bowen. Acum sunt mult mai bine deja.

Ilinca, bine ai venit . Sincer nici nu m-am gandit ca avocado nu ar fi bun . La cat e de sanatos nici nu mai conteaza. Teoretic wassa care are peste 24% fibre sau cea facuta acasa cu 50-50 faina si tarate cantitativ se poate combina si cu grasimi. Eu cel putin nu sunt un exemplu prea bun pt ca mananc mai mult de faza 2.

Ninha,spor la cautat gradinite .Eu m-as duce daca as putea inainte de servici la sala, mai ales daca poti sa faci si dus. Sau dupa, daca iti permite timpul.

Meniul nu il zic ca iarasi am calcat stramb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Puisorule , operatia in sine este dureroasa ? Adica, dupa ce te-ai trezit din anestezie au fost cumplite durerile ?
Te intreb pt ca eu am facut 2 cezariene , care mi s-au parut groaznice. N-as mai repeta experienta....

Ilincutza , unt - NU, avocado - da dar doar dimineata inainte de masa, nu combinat cu alte alimente.

Vezi ca nici stafidele nu au indicele glicemic sub 50


Raportam :

sotzul - 3 kg de luni pana astazi - vad ca merge super bine .
eu - 0,5 kg - la mine nu merge asa bine, dar nu conteaza .....

MD: 2 mere
P: mancarica de dovlecei
C: somon la gratar + salata verde

Brandule unde ai disparut ?

Si mie mi se pare taaaare greu cu 2 copii, in conditiile in care ai mei sunt deja mari ( zic eu ) - 12 si 7 ani.
Nici nu stiu cum am trecut peste perioada de bebelusie - a fost extrem de greu, pt ca nu am avut ajutoare





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ilinca bine ai venit printre montigirls. eu is vinovata cu wasa si unt(am perioade cand imi e pofta sa mananc asa ceva cu gem conform si ceai(desi nush de ce ca in copilarie nu obisnuiam sa servesc asa ceva).nici nu stiu de ce faza e...o fac din placerea...sufletului

andani cine stie cat ramane cu 6 ca numai tampenii mananc in ultima vreme ca nu am chef/timp de nik

mel de pe azi noaptea de la 3 is pe la spital cu o amica la urgente ca o facut o criza de apendicita si nu avea cine merge cu ea

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Doamne , Brandu ..... intr-adevar , tot timpul m-am intrebat ce faceti voi, cele/cei plecate/plecati singuri printre straini, in astfel de situatii de urgenta. Mi-ai dat tu acum raspunsul : sunati un prieten. Dar daca nu raspunde ?

Astazi chiar m-am prostit si eu cu mancatul, pt ca masa de seara am luat-o la ora 21, iar la 24 mi s-a facut pofta de ceva dulce si mi-am pregatit repede niste branza dulce cu fructoza si cu zmeura. Sper sa n-am surprize pe cantar ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

intru putin alaturi de voi sa ma deconectez.. azi am fost singura cu copii( Radu lucreaza un wk da unul nu), si sunt cam capie( am fost in parc, am spalat, am dat de mancare la amandoi, Stefan a dormit Elena nu a vrut... va spun maine cat de sucita a fost!!).
Azi am reusit sa mananc asa:
MD: cafea; mar(in parc)
P: varza+ gatul de la cocosh( fara piele)
C: ceva friptura( mergem la o taiere de mot).

Nu stiu ce sa mai gatesc.. as fi facut un ghiveci dar legumel is asa de scumpeeee, in fine vad eu..

Brandu multa sanatate prietenei!


Mergi la inceput