MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Morning
Azi am avut cookie meeting si am mancat vreo 3-4-5 bucati
of, fir-ar sa fie! fac ce fac si nu ma tin de treaba. mi-e dor de sport si alergat dar n-am tiiiiimp!!!
Azi la Md am avut fructe si iaurt;
la P mi-am comandat ficatei in bacon + salata de varza
C: nimic, ca am programare la dentist

Va si si va doresc o vacanta frumoasa de 1 Mai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha ne doresti tu ne doresti..si-ti multumim din suflet..mai ales io care nu am vacanta de 1 May

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Pai de ce, mai, Brindusikule?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

is magari mey ninha englezii astia.. magari...
la ei au "bank holydays"..si nush cum s-o nimerit anu asta e in may pe 7 in loc sa fie pe 1:(( (ca de obicei bank holyday cade lunea..prima lune din luna..si mai au si spring bank holyday..in iunie la inceput...asta ashea ca sa va dati seama de inteligenta englezeasca

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Buna fetelor,

vine vara asa ca ma reapuc si eu de monti.

In mare imi reamintesc despre ce este vorba, dar mai am niste scapari:

1.am voie sa calesc ceapa pt mancare ?
2. In ciorbe stiu ca nu am voie morcov dar nu mai stiu daca am voie pastarnac, praz, telina.
3. pot combina la aceeasi masa branza cu rosii si friptura si pui?
4. friptura poate fi prajita in ulei ? sau doar inabusita la cuptor?

5.Mie imi place f. mult budinca de vanilie ( cea facuta din praf la pliculet + lapte) Imi puteti recomanda ceva monti pe care sa-l adaug in lapte, in locul acelui praf din comert ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

6.pasta de tomate cred ca e cam contraindicata , asa-i ? are amidon ?

7.ce marca de mezeluri imi recomandati ( sunca, muschi, bacon, etc )?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Fetelor !!!!! Unde sunteti ???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Neata fetele!La raportul de luni:dezamagire totala ....regim corect, sala de 4 ori pe saptamana si.....-500gr.Cred ca varsta si metabolismul isi spun cuvantul.Dar nu renunt!
MD cereale cu lapte+ cafea
G mere verzi
D supa de legume cu pui+ salata cu fripturica
G mere sau alt fruct
C inca nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel welcome back! sotul tau cum mai e cu dieta?

1.ai voie sa calesti ceapa...dar e mai sanatos sa nu mananci prajeli..eu niciodata nu fac asta..pun doar putina apa pana se moaie ceapa si atat

2. de fapt si de drept toate radacinoasele isi schimba IG-ul la fiebere..dar chiar si asa nu intervine ff tare in secretia de insulina si noi toate(din cate tin minte) folosim radacinoase in ciorba

3. depinde ce fel de brinza vrei sa combini..daca e de cea uscata(care teoretic are mai multe grasimi devinde lipida si merge combinata) ..dar dat fiind faptul ca lactatele is glucido-lipidice..nu e mai usor sa nu te risti si sa mananci pur si simplu separat de carnuri?

4. ma repet...poti manca prajit dar dat fiind faptul ca e mai sanatos sa nu mananci prajeli...+ orice ar spune monti ca zaharul e mai nociv decat uleiul...se refera totusi la cel neprelucrat termic deci daca vrei sa slabesti incearca sa eviti pe cat se poate

5. cred ca daca iei fulgi de ovaz fini si pui ceva mirodenii(gen fructoza si esenta de vanilie putin) iese cam ca si budinca aceea numai ca nu asa de fina

6.pasta de tomate nu e contraindicata si daca o cumperi din comert gasesti si fara aditivi suplimebtari(cum e zaharul sau amidonul) trebe numai sa citesti ingredientele

7. mai toate preparatele au zahar, amidonuri si prostii...deci si pe astea e bine sa le eviti daca vrei sa tii strict

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

LORE eu cred ca ai dat destul de bine jos din 2 motive: 1. nu ai multe kg de dat jos si e normal ca al tau corp sa isi faca el transe de cat da o data(te asteptai sa dai 4 kg jos intr-o sapt?)
2. atunci cand faci sport...grasime este inlocuita de expansiunea muschilor..si chiar daca la cantar nu evzi mari modificari se vad la corp..stiu ca mie mi s-a intamplat asa..si is la aceleasi kg de aproape 5 luni..insa clar s-a modificat structura corpului si hainele stau altfel pe mine

eu azi am uitat sa ma cantaresc dar maine sigur..insa nush daca sa ma astept la ceva fara 7..si cred ca o sa o urmez pe andani cu cantaritul o data pe luna..deci numai bine...maine e 1...apoi o sa mai vad la 1 iunie

meniul de azi:
Md:ceai, wasa, unt, gem de visine
G:nimic ca mastec guma
P: un carnacior facut de ai mei, cu legume la tigaie
G: para si eventual o banana daca ma hotarasc sa ajung la sala
C: ciorba de afumatura

si cam asta e cu mine...maine am aqua deci sper azi daca ma duc la sala sa nu fac febra musculara ca si dupa aqua de maine o sa merg damblagita vreo 3 zile dupa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput