MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

haideti la o aromata....

Brandusik iti dai seama ca nu pentru angajatori slabesc, dar sa stii ca aici este unul dintre criteriile de la angajare.
in fine o sa vedem ce va fi din toamna, pana atunci mai sunt multe de rezolvat.

Azi chiar nu stiu ce voi manca, nu prea am nimic in frigider....
Va scriu mai tarziu meniul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Apuc si eu sa mai dau un semn de viata.

Am trecut cu bine de Pasti nici cu plus, nici cu minus.

Vazut pozele noi, Dana (Andanii) si Carmen sunteti exemple de urmat.

Carmen, ai slabit foarte frumos.
Felicitari!!

Cu jobul tau, ma enervez, cum sa iti trimita asa un mail cand esti in concediu de maternitate. Nu e legal.
Pe mine, m-au asteptat sa ma intorc la serviciu, si dupa 2 sapt. au zis ca inchid firma si ma transfera in alta sa fac taskurile cat pentru 3.
Ca eram capabila, ca tot aveam copii mici acasa.

Puisor, si pozele voastre imi plac. Sunteti asa fericite in iarba si tu fetita ta.

Azi am: sufleu de conopida la pranz si diseara ciorba de perisoare.


O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

carmen vorba cristinei e ilegal sa te dea afara daca esti in concediu de maternitate..(sau parca te auzisem ca ai inceput munca?)

puisoaro unde umbli?

ninha, andani...si restul montignacelor voi pe unde sunteti?

meniul meu azi:
Md: ceai, cu wasa unt si gem de visine
P: sarmale cu iaurt
G: o cioco cu rom, vreo 5 capsuni
C: ciorba de afumatura(a se intelege carate oasele afumate din Ro)..

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Aici ....pe baricade!

MD cereale cu lapte
G mar verde
D supa de pui si fripturica
C habar nu am inca...dar cred ca o salata de spanac cu branza

Si da.....m-am reapucat de sport dupa o leneveala de o saptamana.Bineinteles ca am facut si febra musculara, dar nu ma las.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

haideti la o fierbinteeeeeeee, eu acum o savurez si sa nu fiu singura.

Brandusik eu inca sunt in concediu de maternitate.. si mi-au zis sa-mi caut in alta parte preventiv, ca la ei treaba nu mai merge.. in fine sunt optimista ca va fi mai bine.. Imi este greu ca nu stiu ce va fi, ma gandesc in fel si chip cum va fi.. off greu tare greu..
Cristina multumesc... m-am inarmat cu vointa si ambitie, si chiar daca uneori mai o iau pe aratura revin spasita la Monti si sunt hotarata sa ajung la kg propuse.

Azi am zi de gatit , astept sa vina tata cu cele necesare( nu v-am spus cum fac eu piata?? am o prietena care are magazin de legume fructe langa parintii mei, eu ii trimit ei lista cu ce am nevoie, pe mail, iar ea sau tata imi aduc produsele acasa!, asta de 2 ori pe luna) si gatesc urmatoarele: ciorba cu aripi de curcan, mazare tot cu curcan, fasole batuta, varza fiarta cu rosii, chec aperitiv..

Ieri am mancat cam haotic( din punct de vedere al orarului) si m-am cam deranjat la stomac, am niste arsuri si o senzatie de greata.
Meniul de azi:

MD: portocala; cafea; branza 0%cu marmelada(conforma)
restul mai tarziu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimi, montigirls!
Hai la !
Asa da,la 23 de grade si soare mai merge, simti ca traiesti. zilele trecute au fost atat de mohorate ca n-am putut sa-mi descretesc fruntea.

Ieri am fost aproximativ cuminte!
MD: fructe, merisoare, iaurt
G : migdale hidratate
P : bacon si salata de varza
C : bakerolls simple
Azi:
MD: covrig bavarez cu iaurt
P : spanac cu carnitza, ardei, rosie
G : migdale hidratate
C : salata de rosii si castraveti.

Cam asta ar fi cu meniul. Cred ca in we asta poate o sa indraznesc sa ma cantaresc tineti-mi pumnii sa nu fie mai mult de 66kg, pliiiiiiiz!!!

Carmen, adica cum, greutatea e un criteriu la angajare? Ce nesimtiti! asta mi se pare strigator la cer. chiar daca e ilegal sa te dea afara in concediu, tot vor gasi ei o solutie daca chiar vor, asa ca mai bine cauta-ti altceva. sigur va fi ceva mai bun. vorba romanului: orice sut in ...

Ma apuc de lucru, va si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha e ilegal oricat ar vrea ei sa dea afara in concediu de maternitate...chiar daca esti cel mai prist angajat ever...daca nu te-au dat afara inainte...nu pot sa faca asta in timp ce esti in concediu de maternitatea(cred ca in orice fel de concediu)decat dupa ce iesid in concediu ...nu stii ca au dat si pe la tv..diversi bugetari care isi luau concediu medical numai sa nu fie disponibilizati??...uof nu mai gandi asa...pentru ca...desi Romania e cum e...unele legi mai functioneaza si trebe sa te lupti si cu dintii pentru drepturile tale...ca ai si poti

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele,

eu nici nu m-am apucat bine de regim ca m-am si dat in stamba. Mai corecta am fost inainte sa intru din nou aici, sa vad daca pot si rezist. A trebuit sa dau o fuga pana la Medias la o inmormantare si am mancat doar interzise si haotic.

Meniul de azi
MD cornulete cu branza si ceapa ( le-am facut cu aluatul de la mini piza asezonat cu tarate, in si germeni de grau) sper sa fie conforme
G alune de padure 10 buc
P sufle de brocoli ( dar va trebui sa -l gatesc dupa ce ajung acasa)
C habar n-am[teal]

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ati disparut toate?

Azi am in plan MD salata de ridichi cu rosii si ton
G alune de padure
P ciorba de varza ( cam subtire , poate mai adaug ceva)
C dovlecei cu rosii si usturoi la cuptor

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

n-am disparut n-am disparut...aci pe baricade sunt io

io:
Md: wasa cu unt, lapte cu cicoare
G: mi-am luat o para
P: sarmale
G: miez de nuca
C: ciorba de afumatura azi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput