Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, trecem pe lactic daca tot mai raman, desi n-as crede.
Mai vedem cum evoluezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crrisss spune:

Am facut si eu aseara a doua sedinta de peeling mediu. Tinand cont de experienta trecuta m-am asteptat la o zi "grea" astazi. Dimineata cand m-am trezit nu am avut nici o usturime, nici o piscatura, fara piele arsa, fara cojite si nu am mai simtit pielea uscata. Nu stiu ce s-a intamplat tura asta, dar m-am bucurat. Dupa cele 10 min nu am mai simtit ca pisca la fel de rau ca data trecuta si am si pus mai multa crema dupa. Sa aveti un weekend fain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

azi cred ca fac si eu a doua sedinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

azi cred ca fac si eu a doua sedinta


Fara anestezic, da?
Intai acid, p-orma neutralizant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Mirela nu gasesc site-ul cu produsele. Te rog trimite-mi si mie adresa de web a site-ului.

Imi dau si eu cu GlycoA in fiecare seara dar de fiecare data simt usoare intepaturi. Eu am un ten sensibil. Pe lateralul nasului am vizibile niste vase de sange. Acum parca sunt mai vizibile. Sa fie de la GlicoA ? Eu imi simt pielea foarte uscata.
Mirela, te rog poti sa-mi recomanzi o crema cu efect hidratant dar care sa combata si aceasta cuperoza de pe nas ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

ramiris, fac tot posibilul Oricum, am invatat, sticluta mica prima, sticluta mare a doua

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

azi cred ca fac si eu a doua sedinta


Fara anestezic, da?
Intai acid, p-orma neutralizant!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fete frumoase!

Am iesit si eu la liman cu fatza dupa vreo 5 sapt de Glyco ... pai o bagasem pe maneca la cum ma cojeam , cosuri la greu si ten super uscat.... Acuma e alta treaba, pot iesi cat de cat in lume...

Mi-am luat Dermablendul si daca initial nu am fost incantata ca se vedea si mai mult fata mea cu cojite , acuma e super ok si am avut si noroc ca am nimerit nuanta care trebe.

Mirela, nu ti-am mai scris pe mail pt ca deocamdata suntem intr-un impas financiar si o sa las pe toamna renovarea fetei pana atunci m#259; descurc cum pot, asta e! Merci oricum!

Fetelor, ma bucur ca functioneaza tratamentele! Mare noroc pe noi cu Mirela! Merita o gramada de !

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Multumesc Palomina pentru gandurile bune!
As vrea sa fie toata lumea multumita! Stiu ca nu se poate dar ma straduiesc.
Va pup fetelor si va doresc o saptamana buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Am facut si au a doua repriza de peeling sambata. Acum am fruntea iritata, iar in partea superioara a maxilarelor, imediat sub zona perioculara, am pielea arsa pe o portiune mica, si am avut si umflaturi, care s-au retras intre timp. Au ramas doar urmele de la arsuri care arata de parca m-am julit pe fata in zona aia. Data trecuta n-am avut nimic acolo, nu stiu ce a patit acum. Sper sa treaca mai repedeeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Si eu am facut vineri si a fost ok. Insa am o problema, azi dimineata m-am trezit cu un fel de iritatie/cosulete pe toata fata si gat. Bine ca e si pe gat ca altfel ma panicam si ma gandeam ca e de la peeling. Tare mi-e teama ca este de la Eucering Q10. Tocmai ce am inceput si crema de seara si crema de zi. Mi-ar parea tare rau sa fie de la asta... Ma rog, oricum nu o sa o mai folosesc cateva zile sa vedem daca trece...Daca nu, tb sa ma duc la dermatolog :(

Mergi la inceput