Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Mirela , le-am primit astazi si iti multumesc pentru mostrele multe , multe.

Vineri seara , voi face si eu etapa II

O saptamana excelenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Alina, ai dat-o pe fetita cu crema anti-acneica? Daca da, cum a suportat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

I-am dat "cu mana mea", aseara si n-a zis nimic. O vad diseara cum e. De ce intrebi , ar trebui sa usture ? Cu ce imi recomanzi sa-i curat tenul inainte ? Eu evit sa-i sterg fata cu vre-un produs de la mine , ca are tenul atat de matasos ! Apa termala este suficienta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu am imnceput sa o dau pe fiica-mea cu GlycoA in zonele problematice. Adica T-ul gras in special, acolo apar probleme, puncte negre si ceva ca niste mici chistulete, adica tot ca niste bubite, dar nu "coapte" precum cosurile, si care au impuritati. Astea apar, dispar. Am inceput de cateva zile, o pisca putin, dar cica suportabil. Mirela, tot pe tine te intreb, e bine sa continuu cu GlycoA sau sa trec totusi la gel si crema antiacneica? Eu mereu am avut ceva impotriva astora, dar nu pot avea o parere avizata.
Cat despre mine... stau si ma intreb (si o intreb si pe Mirela cu ocazia asta ): daca dupa peeling-urile astea medii pielea mea are zone iritate, cu un soi de cosuri (pe frunte), am zone, (mici, ce-i drept, dar vizibile), cu arsuri si o simt uscata si cam aspra, (e drept ca e plina de coji care vor cadea), e semn ca nu tolerez acest peeling? Sau poate ca ar trebui sa tin acidul mai putin pe fatza (l-am tinut 10 min)? In plus, luni trebuie sa plec intr-o delegatie, si as sari peste peelingul de sambata asta, ca nu stiu cum o mai reactiona tenul meu si de data asta. E vreo problema daca peelinul nr. 3 il fac peste doua saptamani in loc de una?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Alina, la unele persoane mai sensibile pot aparea senzatii de mancarime si o usoara usturime care dispare in cel mult jumatate de ora, insa fara iritatii sau exfolieri. Daca ea n-a experimentat asa ceva, foarte bine, ma gandeam ca fiind copil o fi mai sensibilutza.
Glimmer, poate ca ai tinut prea mult pe fata peelingul,pentru ca 10 minute e maxim admis. Poti sari peste o sesiune fara probleme, nu se intampla nimic rau, doar sa folosesti Glyco in aceasta perioada. Si mie mi se intampla sa ma procopsesc cu zone mai intens penetrate de acid dar se vindeca frumos,in 3-4 zile, insa eu folosesc acid glicolic 60% de cateva saptamani.
Astept sa-mi spui unde sa-ti trimit pachetul cu mostre, ca e pregatit. Crema anti-acneica asa cum i-am spus si Alinei, e in general bine tolerata si curata frumos tenul. Nu trebuie sa te ingrijorezi, nu ii va modifica negativ pielea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Mirela, multumesc!
Acu', daca m-am procopsit si cu delegatia asta, iti dau eu semn cand sunt acasa, ca n-are cine sa ridice pachetul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Merci Tizo, am primit si eu pachetelul
Spune-mi, te rog, pt fiica-mea, se da cu crema antiacneica dimineata si seara, pe zonele cu probleme si apoi cu gelul hidratant, dupa cat timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Mire,la jumatate de ora dupa aplicare cremei anti-acneice, aplici gelul hidratant. Crema anti-acneica se maseaza in piele usor, pe zona afectata, pana la absorbtie completa. La fel faci si cu gelul. Tine-ma la curent cu evolutia fetitei. Nu o mai de acum cu Glyco A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Doamnelor, am intrat sa va spun ca am facut si sedinta 3 de peeling mediu, incep sa devin experta.
Nimic nou fata de precedentele, totul a mers bine. Poate doar ca m-a usturat mult mai putin. Incep sa ma intreb daca n-am pielea cam groasa sau poate sunt mai ... nesimtitoare. Desi altfel suport foarte greu orice fel de durere fizica.
Cam atat, revin daca apar diferente fata de sedintele precedente.
Ma duc sa mai aplic un strat de crema post-peeling.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Doamnelor, am intrat sa va spun ca am facut si sedinta 3 de peeling mediu, incep sa devin experta.
Nimic nou fata de precedentele, totul a mers bine. Poate doar ca m-a usturat mult mai putin. Incep sa ma intreb daca n-am pielea cam groasa sau poate sunt mai ... nesimtitoare. Desi altfel suport foarte greu orice fel de durere fizica.
Cam atat, revin daca apar diferente fata de sedintele precedente.
Ma duc sa mai aplic un strat de crema post-peeling.




Ah, ce ma enervezi!
Scuze, dar nu ma pot abtine!

Mergi la inceput