Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Ah, ce ma enervezi!
Scuze, dar nu ma pot abtine!


Aoleu, am uitat sa zic de anestezic, Chardonay australian... Buuuun :).
Acu' serios vorbind, eu sunt cam preocupata ca nu ma ustura cine stie ce, te pomenesti ca n-o sa arat de 25 ani dupa chestia asta ci doar de 28.

Jumatatea mea zice ca arat ca un rac fiert. E adevarat ca sunt rosie bine de tot. M-am oferit sa-i fac si sotului peeling ca a inceput sa se rideze si a cam exagerat cu soarele si m-a tratat cu refuz...
Zice ca ajunge unul din familie intinerit :).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Oh, da, plange-te ca nu te ustura si ai un ten frumos. Eu ce sa mai spun, ca m-am umplut de cosuri pe frunte, m-am si ars si am pielea scoarta?
Data viitoare, pe care sunt nevoita sa o aman cu o saptamana, nu mai stau 10 min cu acidul pe fata, stau numai vreo 5-6. Sa vad ce se mai intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Oh, da, plange-te ca nu te ustura si ai un ten frumos. Eu ce sa mai spun, ca m-am umplut de cosuri pe frunte, m-am si ars si am pielea scoarta?
Data viitoare, pe care sunt nevoita sa o aman cu o saptamana, nu mai stau 10 min cu acidul pe fata, stau numai vreo 5-6. Sa vad ce se mai intampla.



Ei, nu ma plamg, ma gandeam ca poate nu si-o face efectul pana la capat daca nu simt mare lucru.

Ai reinceput Glyco A dupa peelingul mediu? Eu saptamama trecuta eram putin racita si mi-am tot suflat nasul dupa peeling desi stiam ca nu e indicat sa freci pielea. Si am facut niste coji la baza nasului din cauza asta insa s-au dus dupa ce am dat cu glyco A si restul produselor.

Eu am facut coji nasoale si m-am ars acum doi ani cand am avut prima tentativa de peeling chimic cu Glycogen, de-aia am si intrebat-o pe Mirela la inceputul topicului adca Glyco A e acelasi lucru ca mi-era cam teama sa ma apuc. Atunci nici de mascat arsurile cu fond de ten nu puteam ca mi se cojea toata fata si aratam si mai rau machiata din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Da, am reinceput GlycoA, dupa o pauza de trei zile, in care nu am putut folosi decat crema post-peeling. Prima data totusi nu a fost asa rau, nu stiu de ce acum. In fine, dupa trei zile a inceput sa se vindece. Eu oricum nu folosesc nici fond de ten nici alte farduri in afara de ruj de buze, asa incat a fost o adevarata provocare sa ies din casa cu mutra aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Eu ce sa mai spun...am niste solzi de sarpe pe fata....consemnata-s de 4 zile in casa...arat ceva de groaza...abia astazi au inceput sa cada solzii...e a doua oara de peeling mediu...prima oara am fost numai rosie 2 zile...dupa 2 min.iar a doua oara era 4 min. si exact in momentul cand trebuia sa aplic neutralizantul a strigat ala mic din somn...si normal ca a trebuit sa vad ce are...asa ca am stat 6 min....si varza m-am facut.Eu am acid glicolic cumparat inainte de a-si incepe Mirela vanzarile...si am zis ca tot il am in casa sa-l fac...abia dupa ce m-am trezit cu solzi am vazut ca pe sticluta scrie ph 0,9...deci e super super agresiv.Asa ca 2 minute in plus fata de prospect...m-au costa schimbare radicala de piei.Nici cu mama cremelor post peeling n-am scos-o la capat...bine ca inca am substante in casa(ca mi-am luat si mini frigider special pentru substante,uleiuri si toate alea)...si mi-am facut un gel cu pantothen,hialuron si aloe vera... s-au calmat solzii...intre timp au inceput sa cada...ce vad pe portiunile curatate...e superb...acum sper sa cada mai repede...ca-s jumate monstru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, sa-l vezi pe Ovi cum se da cu toate, de la serum cu acid hialuronic la peeling cu acid salicilic 25%. Nu pot sa-ti spun ce si-a putut face cu acidul salicilic, a facut pe eroul si a stat mult cu el pe fata, cam 7-8 minute, in conditiile in care acesta are pH foarte scazut si nu se tine mai mult de 1 minut (la concentratia asta). N-a iesit din casa o saptamana, e adevarat ca acum arata foarte bine acum dar a fost jale... ce sa-i fac daca nu ma asculta si-si baga nasul in toate oalele mele. :)
Glimmer, spatiaza sedintele la 2 saptamani, in acest timp pielea se reface complet si nu vei mai avea probleme.
Ema, ce-ai facut, iubita mea? o sa-ti treaca insa nu te-ai facut maronie? probabil ai folosit un produs de salon, astea au pH asa de scazut, se tin foarte putin pe fata. Eu am crescut pH-ul produselor pana la 2.3-2,5 ca sa nu existe risc de arsura. Doar la salicilic n-am gasit inca solutia de ridicare a pH-ului dar inca lucrez la asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Am incercat si eu....cu tot cu anestezic...Pinot Noir

Si bineinteles cu peripetii... Am insirat frumos pe masa pomezi, elixiruri, instrumente, toate cele...am adaugat curaj si-un Doamne ajuta! dupa ce am recitit pasii procedurii... Nu am luat in calcul gravitatia si faptul ca am pus acid ca Gheorghe pe pensula, acid care mi s-a prelins in ochi....ochi protejat de crema dar nu de prostia mea... In sfarsit, m-am speriat, pisca putin... Trecusera cred Mai putin de 2 minute de cand ma " pensulisem" pe toata fata si insistam de zor pe frunte am neutralization rapid si am plecat pe nevazute catre chiuveta si m-am spalat...totul ok in regula cu ochii mei de viitoare soacra

Problema e ca mi s-a parut ca nu prea am simtit nimic si ca nu se vedea nimic... Am luat-o de la capat cu alcoolul.... Pinot pe gat si sanitar pe fata si decolteu

M-a piscat suportabil si-am zis ca Mai merge si niste acid...Mai m-am pensulit o data cu 30% .... Si dai usturime.... M-am neutralizat rapid....sunt in regula, nu cred ca am procedat corect cu bisul meu in prima incercare de pilingeala...fata arata ok, putin rosie, ca arsa de soare, putin piscacioasa ca dupa arsura de soare....

Pupi, va tin la curent

Poze noi-noutze cu gemenii si bebika
http://www.dropshots.com/tamararo#date

http://community.webshots.com/user/tamarutza
http://community.webshots.com/user/tamarutza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tamara


M-a piscat suportabil si-am zis ca Mai merge si niste acid...Mai m-am pensulit o data cu 30% .... Si dai usturime.... M-am neutralizat rapid....sunt in regula, nu cred ca am procedat corect cu bisul meu in prima incercare de pilingeala...fata arata ok, putin rosie, ca arsa de soare, putin piscacioasa ca dupa arsura de soare....



Ai fost chiar curajosa sa mai bagi o tura de acid dupa prima peripetie.
Cred ca daca o sa folosesti cu generozitate crema post-peeling si in seara asta si maine pe tot parcursul zilei o sa fii OK.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Vin si eu la raport dupa a 3 a sedinta
La mine, cand sunt obosita, se vede imediat pe piele, imi apar cosulete, e pielea terna si mai sensibila. Din cauza de deadlineuri, vineri am stat la serviciu de la 9.30 la 10 seara. Cred ca din cauza asta, cand m-am dat cu acid, chiar m-a piscat si m-am si inrosit pe frunte, acolo unde am insistat, pentru ca am acele riduri nesuferite. Vreau sa va spun ca am fost foarte mandra de mine cand am simtit in sfarsit ca ma pisca si pe mine, pe principiul ca daca ma doare, functioneaza . Oricum, a doua zi nu s-a mai vazut niciun pic de roseata.
Abia astept peelingul numarul patru. La nivelul pielii deoacamdata nu sesizez nicio modificare in afara faptului ca mi s-a mai deschis un pic pielea, dar asta inca de cand am inceput cu glyco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Nimeni nimic?
Mie mi s-a cam uscat pielea, mai ales pe frunte. O simt un pic aspra. Si in zona maxilarelor parca e mai uscata ca de obicei.

Mergi la inceput