Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Nimeni nimic?
Mie mi s-a cam uscat pielea, mai ales pe frunte. O simt un pic aspra. Si in zona maxilarelor parca e mai uscata ca de obicei.


Eu, eu.

Dupa sedinta 3 am facut niste cojite in zonele unde am insista mai tare, destul de vizibile si deranjante daca ma dadeam cu fond de ten. Am decis sa reincep GlycoA mai devreme asa ca am facut doar o zi de pauza (joi peeling mediu, vineri pauza de GlycoA, sambata am reinceput cu GlycoA).

Mi-a fost teama sa nu ma ard insa n-am avut nici o problema, dimpotriva chiar: am scapat de cojite.

Nu stiu daca e o solutie pentru toata lumea, daca pielea e iritata si sensibila s-ar putea sa nu fie algerea cea mai buna insa la mine a functionat si m-am gandit ca nu strica sa va spun.

Mie serumul cu acid hialuronic aplicat dimineata si seara si combinat cu crema de noapte a Mirelei cu acid hialuronic si uree mi-au rezolvat problemele de hidratare si am remarcat ca in perioadele in care folosesc GlycoA pielea e mult mai fina si neteda decat in zilele de pauza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Delia, pielea aspra este piele moarta,exfoliata dupa peeling, ce o sa cada in cateva zile, lasand la suprafata un epiderm nou. Cum esti tu rezistenta si imuna, incearca mai devreme cu Glyco A si insista cu hidratarea pielii.
Tamara meriti un premiu pentru curaj. Puteai sa te arzi, bine ca nu s-a intamplat nimic.
Ema, cum mai stai cu pielea de reptila? A cazut?
Glimmer, te asteapta plicul ala, sa-l pun?
Ramiris, sper ca puiu' mic e OK in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72
Ramiris, sper ca puiu' mic e OK in continuare.


Mirela, chiar vroiam sa-ti scriu de el. De vineri seara folosim produsele antiacneice de la tine si se prezinta foarte bine, cele care-i mai aparusera au inceput sa dispara si pare sa nu mai aiba problemele de la Effaclar. Am mai ratat aplicarea gelului de 2 ori pentru ca n-am avut timp sa stam cele 30 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Mirela, asa am sa fac. Eu ma gandeam ca daca incep cu glyco mai repede se usuca si mai rau, ca probleme cu usturimea si sensibilitatea eu nu am :)
Abia astept sa fac peelingul nr 4 si sa vad efectele, mai ales ca la ultimul chiar am simtit furnicaturi si s-a inrosit pielea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Vin si eu la raport dupa 2 saptamani jumate de peeling (desi in 3 seri nu am putut sa-l pun, din cauza oboselii). In prima saptamana dupa cum va spuneam am avut eruptie de cosuri si mi s-a luat un strat de piele (am facut "insule" de piele uscata si aspra care s-au dus), din a doua saptamana am inceput sa arat mai normal iar acum arat f f bine... tenul curat, deschis, hidratat. Numai u petele de pe un pomete mai am de luptat, s-au mai diminuat insa cred ca dureaza pana se duc de tot.

Acum folosesc asa: seara demachiat, GlycoA, ser cu acid hialuronic si crema de noapte Nivea+ gel cu aloe vera pentru ochi.
dimineata: demachiant, crema de zi cu jojoba de la Mirela (SUPERBA crema), apoi Bioderma de copii.
Si tenul meu arata bine, hidratat. Nu sunt fericita cu crema de noapte, asa ca atunci cand o sa isi revina din soc bugetul vreau sa comand crema de noapte cu uree de care ziceti, si crema de zi cu jojoba care imi place foarte mult (acum mai am din mostra).

Mirela, am primit gelul cu aloe pentru ochi si-mi place la nebunie. Intra in piele si lasa o senzatie f placuta. maica-mea se intelege f bine cu crema cealalta, multumesc inca o data foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mirela ,merci de intrebare,cu pielea de reptila stau f bine,adica m-a parasit si si-a facut aparitia o piele ultra mega superba.da,acidul pe care-l folosesc e de la o clinica dermato din austria...aveam timpi precisi de expunere...dar am intarziat 2 min. din cauza de copil cazut din pat de ala inalt...Mai am patru sedinte.Sper sa nu intervina iar ceva...mai bine mi-l pun cand sunt singura acasaca cine stie ca crocodil devin iar.Deci solzii erau groaznici,inchisi la culoare...si cand au inceput sa se desprinda pe margine ziceai ca-s sarpe care-si schimba pielea.Problema era ca erau scortosi rau si nu-i puteam inmuia cu nimic...si-mi era teama noaptea sa nu cumva sa vin cu solzii pe perna...asa ca a trebuit sa dorm pe spate 8 zile...groznic ptr. mine...care dorm si acum ori pe burta ori covrig.Nu i-am zgandarit deloc,i-am lasat sa cada ei singuri...acum am zone un pic mai rozalii decat altele...dar in fiecare zi arata din ce in ce mai bine...adica culoarea e mult mai uniforma decat cum era imediat dupa ce cadea solzul.Una peste alta...a fost o experienta interesanta...abia astept sa termin sa-mi inchei albumul de poze "inainte si dupa".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Bine v-am regasit!
Mirela, imi cer scuze, eu azi am revenit la domiciliu. Ti-am trimis e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleneciucu spune:

Buna Mirela,
Am citit cu interes postarile tale de pe forum, si avand ceva informatii in domniul dermatologic, am ramas impresionata de cunostintele tale. M-ai facut curioasa sa incerc si eu cele doua serumuri cu vit a si acid hialuronic.Si eu folosesc Glyco A si as vrea sa trec la ceva mai puternic. Trimte-mi te rog, daca poti, formulele celor doua serumuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Elena, multumesc pentru aprecieri, retetele de serumuri nu-mi apartin, am acces la ele pentru ca le prepar, in consecinta nu pot sa-ti dau formulele. Tot ce pot sa-ti spun este ca serumul cu acid hialuronic contine 3% substanta activa cu greutate moleculara mica (sub sau egala cu 5000 Da).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Mirela, am primit pachetul.Multumesc tare mult.
Am incercat de ieiri crema de ochi, deocamdata o tolerez foarte bine.Sa vedem dupa cateva zile.

Mergi la inceput