Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Am facut si sedinta 4 de peeling mediu, nimic nou fata de precedentele.
M-a usturat parca ceva mai tare dar eram si foarte tensionata, fi-miu a facut bronsita, ne-am intors de la medic pe la 21.30 aseara, am fost la doua farmacii ca nu gaseam Ventolin, nemancata de dimineata iar sotul meu a descoperit aseara ca nu-i place cum conduc... Aveam o dispozitie de-a dreptul criminala. Chiar am vrut sa renunt la peeling dar pana la urma nu m-a lasat inima asa ca am facut in timp ce copilul avea program de aerosoli.
Dimineata a trebuit sa plec, mi-am dat cu crema post-peeling, am stat cam 30 min, am pus crema colorata cu spf 50 de la Bioderma si pt ca eram nitel cam imbujorata am pus deasupra si fond de ten. M-a usturat binisor cand am pus fondul de ten. Mi s-a parut ca vad un pic de edem in jurul gurii dar nu aratam nasol, dimpotriva, se mai estompasera santurile nazo-labiale :). Acum sunt ok.
N-am ajuns inca sa ma demachiez, ma duc acum ca dupa tre sa mufez copilu' la aparatul de aerosoli pentru a treia oara azi si dupa sa-i dau pastilutele de seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Gata si peelingul nr 4. A fost ok, usoare intepaturi. De data aceasta nu m-am inrosit asa ca la peelingul nr.3. Nu stiu cum de s-au aliniat astrele atunci
Aproape a trecut si senzatia de piele uscata pe care o aveam de data trecuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Am facut si sedinta 4 de peeling mediu, nimic nou fata de precedentele.
M-a usturat parca ceva mai tare dar eram si foarte tensionata, fi-miu a facut bronsita, ne-am intors de la medic pe la 21.30 aseara, am fost la doua farmacii ca nu gaseam Ventolin, nemancata de dimineata iar sotul meu a descoperit aseara ca nu-i place cum conduc... Aveam o dispozitie de-a dreptul criminala. Chiar am vrut sa renunt la peeling dar pana la urma nu m-a lasat inima asa ca am facut in timp ce copilul avea program de aerosoli.
Dimineata a trebuit sa plec, mi-am dat cu crema post-peeling, am stat cam 30 min, am pus crema colorata cu spf 50 de la Bioderma si pt ca eram nitel cam imbujorata am pus deasupra si fond de ten. M-a usturat binisor cand am pus fondul de ten. Mi s-a parut ca vad un pic de edem in jurul gurii dar nu aratam nasol, dimpotriva, se mai estompasera santurile nazo-labiale :). Acum sunt ok.
N-am ajuns inca sa ma demachiez, ma duc acum ca dupa tre sa mufez copilu' la aparatul de aerosoli pentru a treia oara azi si dupa sa-i dau pastilutele de seara.



Ramiris, ma bucur ca nu ai renuntat, mai ales ca la tine se vad rezultate spectaculoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Buna fetelor!
O Saptamana Mare luminata va doresc!
Azi m-am uitat pe site si am vazut ce multe greseli de ortografie si de exprimare sunt. Am certat "traducatorul" care e si prietenul meu. El e softist de meserie dar nu mi-am imaginat ca e certat asa de rau cu gramatica. Azi o sa corectez toate textele .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Mie iar mi-au aparut acele bubite/cosulete pe fata. Este foarte suspecta treaba, tot nu imi dau seama daca ar putea fi de la peeling. Am facut peelingul vineri seara. Sambata dimineata aveam doua cosulete mici pe frunte, aparute peste noapte. No problem zic. Am fost plecata toata ziua, m-am demachiat si pe la 8 seara asa am zis sa dorm un pic ptr ca aveam planuri de noapte. Dupa o ora, o ora jumatate m-am trezit cu toata fata plina de acele cosulete/bubite, cea mai mare parte pe frunte.
Astazi s-au mai potolit un pic, cred ca si ptr ca am folosit Glyco.
Mirela, crezi ca ar putea fi vreo reactie la crema post-peeling?
Oricum, am schimbat si lenjeria de pat (ma gandesc ca o fi fost ceva de la ea, are ca o broderie pe perna). Chiar nu imi explic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genioaranico spune:

buzna genioara nicoleta: cred ca alcoolul are efect tonic si detoxifiant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui genioaranico

buzna genioara nicoleta: cred ca alcoolul are efect tonic si detoxifiant!


Aplicat pe piele sau "tratament intern"?
Tonic are sigur , detoxifiant s-ar putea sa te contrazica toti medicii care au vazut cum arata ficatul unui bautor profesionist.

Tu faci mishto de noi, nu?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Delyutz, tu cat timp stai cu acidul pe fatza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Doamnelor, am "comis" si sedinta 5. Totul OK. Singura diferenta ca m-a usturat mai tare decat de obicei la aplicarea neutralizantului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Vreau doar sa va bat la cap iar cu protectia solara. Sa nu uitati de ea si sa nu stati la soare!

Mergi la inceput