Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Delyutz, tu cat timp stai cu acidul pe fatza?


Glimmer, fix 10 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Gata si la mine cu nr 5. nimic special de raportat, pe frunte m-am inrosit si m-a usturat putin, in rest n-am simtit mare lucru. acum sper doar sa nu imi apara iar cosurile alea suspecte maine seara :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Delyutz, tu cat timp stai cu acidul pe fatza?


Glimmer, fix 10 minute.

Delia


Te-am intrebat pentru ca si mie imi apareau cosuri multe, pe frunte in special, cand tineam acidul 10 minute. De cand am scazut timpul de "expunere" la 6-7 minute, nu mai am nicio problema (nici cosuri, nici arsuri, nici inflamatii, nici pielea nu se mai inroseste foarte tare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Vreau doar sa va bat la cap iar cu protectia solara. Sa nu uitati de ea si sa nu stati la soare!

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Mirela, eu de crema solara ma tin cu sfintenie si probabil ca n-o sa stau la soare vara asta insa pentru ca o sa stam foarte mult pe-afara cred ca dupa ce termin cu seria asta peeling mediu o sa fac pauza de acizi pana-n toamna.
Asta pentru ca dupa peelingul cu Glycon (facut dupa ureche) acum cativa ani m-am pricopsit cu niste pete de la soare de toata frumusetea desi m-am protejat (nu asa bine ca acum) si nu m-am expus la soare.
Acum vad ca s-a uniformizat culoarea pielii si am scapat de mare parte din pete insa punctuletele pigmentate care seamana cu niste pistrui mai inchisi la culaore se incapataneaza sa ramana si parca acum ies si mai tare in evidenta pe pielea curata si luminoasta.

As vrea sa pastrez ce-am castigat in urma peelingurilor si peste
vara chiar daca o sa suspend Glyco A asa ca ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai spune ce e mai indicat sa fac.

N-am sa renunt la serumul cu acid hialuronic de care am ajuns dependenta, nici la crema cu acid hialuronic si uree. Banuiesc ca e safe sa continui cu serumul cu vit. C dar nu sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Ramiris,Glimmer,Delyutz....daca aveti cont pe FB,am postat acolo un album cu rezultate partiale ale tratamentului...6 saptamani de glycol A si patru sedinte de peeling cu acid glicolic 20%.Urmeaza alte 4 sedinte cu 30% si4 cu 40%...ph-uri de 0,8 respectiv 0,6...deci mai am inca de tras.Daca vreti sa vedeti efectele la mine(problema mea majora era melasma),sunt Darise Schmitz.
Mirelade la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Delyutz, tu cat timp stai cu acidul pe fatza?


Glimmer, fix 10 minute.




Hmm..incerc si asa...desi eu nu am probleme cu arsuri sau durere, doar cosuletele astea enervante. Vad ca abia azi, dupa vreo doua saptamani, mi s-a curatat fata de ele.
ma enerveaza ca am o pata in barbie de la unul dintre cosurile mai urate si nu s-a estompat deloc, nici cu acid, nici cu glyco...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Ramiris,Glimmer,Delyutz....daca aveti cont pe FB,am postat acolo un album cu rezultate partiale ale tratamentului...6 saptamani de glycol A si patru sedinte de peeling cu acid glicolic 20%.Urmeaza alte 4 sedinte cu 30% si4 cu 40%...ph-uri de 0,8 respectiv 0,6...deci mai am inca de tras.Daca vreti sa vedeti efectele la mine(problema mea majora era melasma),sunt Darise Schmitz.
Mirelade la mine!


Ema, ti-am trimis invite pe FB ca sa pot vedea pozele, abia astept.

Mirela si de la mine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Ema,
Poza de profil e senzationala, nu stiu cum sunt restul insa esti superba!! Ti-am dat si eu cerere pentru ca sunt chiar curioasa ce poate fi mai bine.
Si eu vreau sa fac primul peeling mediu in acest weekend, am primit produsele de la Mirela asa incat ma voi pune pe treaba. Am deja vechime cu Glyco, am reactionat foarte bine asa incat e musai sa trec la faza urmatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Phuu...scuze,insa nu stiam numele reale si m-am incurcat...incet incet aflu io!Una peste alta sunt incantata ca stau de "vorba"cu asa dame bine si reusite...io nu inteleg la ce va trebuia voua peelingeala!
Mirela ,tu n-ai cont pe FB?
Deci mi-am completat colectia de palarii,ochelari de soare...poate sa vina vara ca-s camuflata la maxim.Mai am doua luni de sedinte,din ce in ce mai tari(ph-urile astea-s criminale)si deja-s alba cum eram in copilarie,mi s-au dus si bronz,si pete si pistrui.Acum am alta problema,trebuie sa-mi schimb culoarea la par...ca am un aspect de strigoaica.Pielea alba alba si parul negru.Doamne ce mai combinatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Phuu...scuze,insa nu stiam numele reale si m-am incurcat...incet incet aflu io!Una peste alta sunt incantata ca stau de "vorba"cu asa dame bine si reusite...io nu inteleg la ce va trebuia voua peelingeala!
Mirela ,tu n-ai cont pe FB?
Deci mi-am completat colectia de palarii,ochelari de soare...poate sa vina vara ca-s camuflata la maxim.Mai am doua luni de sedinte,din ce in ce mai tari(ph-urile astea-s criminale)si deja-s alba cum eram in copilarie,mi s-au dus si bronz,si pete si pistrui.Acum am alta problema,trebuie sa-mi schimb culoarea la par...ca am un aspect de strigoaica.Pielea alba alba si parul negru.Doamne ce mai combinatie!


Pfff... dupa ce-am vazut pozele tale mai ca-mi vine sa nu mai intrerup Glyco peste vara si sa incerc si eu acid glicolic mai concentrat.
La mine inca nu s-au dus toti pistruii, acum nu sunt sigura ca unii dintre ei sunt chiar pistrui sau alunite din alea plate pentru ca sunt rotunzi-rotunzi si parca din ce fac peeling din aia ies mai tare in evidenta. Acum e drept ca si eu am facut un fix cu ei/ele ce-or fi si cand ma uit in ogflinda e primul lucru care-mi sare in ochi.

Edit c-am uitat sa-ti zic ca arati superb :). La ce ten de portelan ai acum sigur merge sa-ti deschizi putin parul.

Mergi la inceput