Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Buna fetelor,
am venit sa va salut.
Alina, ti-a plecat pachetul azi, cu tot cu mostre.
Mirela, maine pleaca si al tau cu mostre
Glimmer si al tau dar n-am inca OK-ul din partea ta.
Ruxi si al tau l-am postat azi, scuze de intarziere, dar de doua saptamani trag de coada o raceala si parca de doua zile sunt mai rau. E adevarat ca m-am incapatanat sa nu iau antibiotice.
Ema, cum doamne sa ma supar? doar ca am intuit bine ca ai mai folosit ceva suplimentar de te-ai sensibilizat asa. Ma bucur ca ai rezultate bune cu acid salicilic. E adevarat ca e minunat pentru ten gras sau acneic. Si fatutza pe care o tratez eu pentru acnee are rezultate foarte bune. Maine urmeaza peelingul 4 si o sa-i fac poze inainte ca sa le pun pe site.
Ramiris, cum esti?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mirela, a ajuns ieri coletul, merci (in special pentru mostre )
Asa ca in seara asta o sa ma dau cu toate cele.
Deocamdata am terminat cu cosurile dar am tenul iritat, cu portiuni aspre/uscate. Astept sa treaca si asta

Dar va spun sincer, de cand am citit subiectul asta ma simt de parca am descoperit America. Ce stiam eu de solutie micelara, de ex??
Asa ca, Mirela:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mirela, m-am dat cu crema de ochi si simt ca utura putin si incalzeste. Asa trebuie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

JG, nu ar trebui sa usture crema. Te-ai dat cu Glyco si in zona ochilor cumva? doar asa imi explic usturimea. Te-ai iritat sau a fost reactie de moment?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, cum esti?



Sunt bine, multumesc.
Am facut aseara a doua sedinta de peeling mediu. Totul a mers bine, nici o modificare fata de prima sedinta, parca totusi spre sfarsitul celor 10 minute a usturat un pic mai tare dar suportabil. Azi dimineata pielea era ok, dupa ce m-am spalat zona T era putin mai rosie insa acum (dupa crema post-peeling) vad ca a revenit la o culoare relativ normala.
Cred ca eu sunt norocoasa, nu vad nici acum asa cum n-am vazut nici dupa prima sedinta zone care sa se aspreasca excesiv, sa se cojeasca sau sa apara macar descuamarea aceea fina pe care eu o asociam cu peelingul.
Pielea e ceva mai uscata, necremuita se simte ca hartia la pipait insa la aspect e ok.
Astept sa treaca 2-3 zile sa vad daca au mai aparut ceva schimbari in bine si vin sa marturisesc.

Inca ceva, eu intre cele doua sedinte am aplicat 3 zile GlycoA (am facut peelingul joi, pauza vineri si sambata, 3 zile Glyco A, pauza o zi inainte de a doua sesiune de peeling mediu).

Feedback la crema de ochi (n-am trecut inca la gel): o tolerez foarte bine, primul rezultat vizibil ar fi ca pielea de sub ochi nu se mai "sifoneaza" asa usor, probabil ca este mai bine hranita/hidratata.

De cand mi-ai trimis mostra de crema cu acid hialuronic si uree am folosit-o zilnic si ca baza de machiaj si seara si mi se pare excelenta. Chiar am intrerupt Atodermul ca sa evaluez mai bine efectul si nu am observat sa am probleme cu hidratarea desi s-a suprapus peste perioada de peeling mediu.

Lotiunea micelara curata foarte bine tenul si nu lasa nici un fel de reziduu, eu o folosesc totusi dupa demachiantul meu obisnuit, pentru "finisaj".


Mare dreptate are JG, si eu de cand am descoperit secretele tale ma simt de parca as fi descoperit America. De mult n-am avut un ten asa mishto.



PS: acum cateva pagini iti pusesem cateva intrebari ca "mesager" al unor colege care s-au uitat pe site-ul tau si nu stiu ce li s-ar potrivi mai bine, cand ai timp poate reusesti sa te uiti peste ele.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mirela, nu, na-m folosit nimic in jurul ochilor, insa cand m aplicat crema s-a suprapus marginal peste celelalte chestii. Acolo unda s-a suprapus ma ustura mai rau, pielea s-a umflat i s-a facut mov. Pe pleoape usturimea si roseata erau mai potolite dar erau si acolo. Pana la urma am curatat fata si m-am dat cu o crema calmanta, pana dimineata s-a retras roseata. Ploeapele sunt inca sensibile la atingere.
Cred ca a fost o reactie alergica la ceva. Diseara cand o sa am putin timp o sa testez crema pe pielea perfect curata, nu stiu undeva in spatele urechii, sa vad cum se comporta.

Ramiris, ma bucur de ce povestesti. Eu am zone in care ma "cojesc" insa avand in vedere cand a fost ultima data cand am facut un peeling, nu ma mir :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

JG, nu mai pune crema de ochi, mai incearc-o in alta zona sa vezi daca o tolerezi. Poate esti alergica la cofeina, ca in rest nu vad de la ce.Nu are parfum, nu are coloranti, conservant doar vitamina E. Toate ingredientele sunt hipoalergenice. O sa-ti trimit in schimb un gel cu colagen pe care eu mi l-am bagat din greseala in ochi si nu am lacrimat deloc. Azi ti-l si pun, ca am drum la posta pentru mostrele fetelor.
Ramiris, ma uit si-ti scriu in cursul zilei de azi, deseara cel mai sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

P&Ana Si Ramiris poate le-ar prinde bine copiilor vostri sa foloseasca apa termala.Eu am ramas suprinsa ce efect are asupra pielii.Dupa demachiere , si inainte de crema, eu dau un puff pe fata si o las sa se usuce.

Mirela ma intereseaza si pe pe mine o crema de ochi antirid.Sa iti scriu un mesaj privat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ali, ai dreptate, e foarte buna apa termala Avene pentru tenul iritat. Insa nu se lasa sa se usuce complet pe fata, se tine aprox. 30 de secunde si apoi se tamponeaza usor, fara stergere. Cica are efct deshidratant daca o lasi sa se usuce complet. Nu stiu explicatia logica dar am fost la un training acum cativa ani si asa ni s-a spus.
Trimite-mi PM, Ali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Poate esti alergica la cofeina, ca in rest nu vad de la ce.Nu are parfum, nu are coloranti, conservant doar vitamina E.
Ramiris, ma uit si-ti scriu in cursul zilei de azi, deseara cel mai sigur.



Are cofeina crema de ochi? De-aia ii place pielii mele asa tare, e dependenta ca si mine :).

Mire, nu e graba cu raspunsurile, cand ai timp, nu stiam daca le-ai vazut . Fetele m-au vazut pe mine si le-au placut rezultatele asa ca au inceput sa se intereseze cum ar putea sa-si rezolve si ele problemele. Nu m-am incumetat sa le recomand ce-am facut eu datorita varstei si problemelor diferite.


Mirela, daca nu scap de toate petele de pe fata dupa 6 sedinte de peeling cu glicolic de 30% pot sa incerc ceva special pentru pete dupa aceea? Am cateva ca niste pistrui care se incapataneaza sa stea acolo ca niste nesimtite, pana acum nu ma deranjau asa tare dar acum ca pielea si-a uniformizat culoarea parca ies si mai tare in evidenta.

Mergi la inceput