Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Revin si eu cu noi informatii de pe teren.
Tenul se vindeca dupa sedinta de "peelingeala". Mai am zone aspre si care ma tin. In zona santurilor nazolabiale, in schib, am multe cojite si pielea e mai iritata. In zona aia inca folosesc crema post-peeling, ca altceva nu merge. Ma intreb daca tenul va fi complet vindecat pana sambata, cand ar trebui sa repet figura.
Acum ma gandesc, probabil ca trebuia sa las mai putin sa actioneze acidul, dar nu am realizat atunci care e toleranta mea. Astept sa vad ce mai zice si Mirela, cand va ma intra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crrisss spune:

glimmer, si eu am facut dupa peeling-ul mediu mici cojite si pe mici portiuni parca era mai aspra pielea. Cred ca si eu m-am "ars " pe mici portiuni, probabil am insistat mai mult. Mi-a fost teama sa revin la GlycoA dar am revenit dupa 4 zile si mi-a facut tare bine. Mi s-au dus cojitile alea si pielea aspra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Multumesc, cris, si eu am reinceput sa aplic GlycoA, mai putin pe zona despre care am zis ca e iritata. Asa cojite am inca pe fata, multe s-au dus, dar zona nazolabiala e iritata, am usoare usturimi acolo si nu aplic pe ea decat crema post-peeling pana la vindecarea completa. Cred ca voi evita zona aceea la a doua repriza de peeling.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Buna fetelor, o primavara frumoasa va doresc.

Ieri m-am vazut cu Criss pentru 5 minute si mi-a placut ce am vazut. Nu ma avea nic o urma pe fata, de fapt in 3-4 zle pelea se vindeca. Iritatii, cosuri sau mici arsuri e normal sa apara, insa acestea dispar fara a lasa urme.
Ema, cu ce ai mai dat pe fata de te ustura asa? A mai folosit cumva in paralel vreun alt produs care contine acizi, chiar in cantitate mica?
Glimmer, poti lasa si 10 zile intre "pilingeli" daca nu-ti simt pielea OK. Eu cred insa ca o sa-ti treaca pana vineri.
Delia, o sa se vada in curand. Sa stii ca nici eu nu arat foarte tanara cu toate peelingurile mele, insa pielea arata foarte bine pentru ce 40 de ani a mei (fata de cum era inainte). Nu ma fac laba gastei, culoarea e mai uniforma, pielea luminoasa.
Helbi ma bucur sa te "revad" cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Multumesc, Mirela.
Daca tot sunt aci, chiar daca intru in off-topic, vreau sa te intreb daca poti sa-mi dai un sfat. Fiica-mea are 12 ani si incep sa-i apara puncte negre in zona nasului, unde e pielea mai grasa. Tot in zona mai grasa mai apar din cand in cand asa-numitele "cosuri", care la ea sunt mai mult niste "bubite" mici, rosii, fara punct alb, dar cu impuritati in interior. Ce recomanzi pentru ingrijire la varsta asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Glimer,daca vrei, iti trimit pentru fetita niste mostre de crema anti-acneica (blanda cu pielea) pe care sa o dai pe zona afectata, dimineata si seara precum si un gel matifiant foarte hidratant, care se foloseste tot dmineata si seara. O sa am grija sa te ajunga macar o saptamana mostrele. Doar transportul sa-l platesti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mirela,am folosit cam de trei ori pe saptamana ,dimineata bha2%.Regulat seara de seara glycol a...nu ma supara usturimea...pentru ca doar ustura cateva minute,nu m-am inrosit,iritat,exfoliat...doar ustura la aplicare...nu-i bai.Insa...la mine schimbarea este...uoau...cel putin asta e parerea mea.si sigur vine de la combinatia de AHA cu BHA...ptr. ca dupa trei saptamani numai cu AHA...a fost ok,insa cand am introdus si BHA...a fost super.Am poze foarte relevante...nu vorbesc in dodii.In cinci saptamani si petele sunt aproape gata.Si eu am avut masca...8 ani dupa ultima sarcina...groaznica...frunte,pometi,obraji si barbie...ceva ce nu puteam camufla nici cu mama fondului de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ema, de la combinatia de acid salicilic cu glicolic zic eu ca ti se trage usturimea. Sunt sigura ca e "wow" pentru ca salicilicul patrunde profund, insa nu merge decat pe ten gras, asa cum stiu ca ai tu. Spun asta ca sa nu se avante si fetele cu ten uscat sau normal la acid salicilic. Cum vei suporta atunci peelingul mediu, daca cu Glyco te ustura asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Glimer,daca vrei, iti trimit pentru fetita niste mostre de crema anti-acneica (blanda cu pielea) pe care sa o dai pe zona afectata, dimineata si seara precum si un gel matifiant foarte hidratant, care se foloseste tot dmineata si seara. O sa am grija sa te ajunga macar o saptamana mostrele. Doar transportul sa-l platesti.


Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Aceeasi problema o are si fiica mea de 16 ani, nasul plin de puncte negre (ea foloseste plasturi dar fara prea mare rezultat)...Asa ca Mire, te rog, daca nu ti-e f greu vreau si eu mostre de crema si gel. Ma gandeam sa-i dau in zona nasului cu GlycoA, ce zici?
Eu sunt f multumita de tenul meu, dupa o sapt de GlycoA, ser vitA+E, crema cu AH si uree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Mire, da-o cu Glyco A pana-ti ajung mostrele. Si protecte solara in aceasta perioada.


Mergi la inceput